Audi TT 1.8T trokira - ideje/sta bi moglo biti?

Audi TT 1.8T trokira - ideje/sta bi moglo biti?

Član
Audi TT 1.8 T 132kw

Auto se uredno održava, sve ispravno do prije nekoliko dana(odjednom) na leru trokira, slabije prima gas na niskim obrtajima, puca u auspuh prilikom dodavanja gasa na leru, (između1200 - 2200 obrtaja najlakše primijetiti)
***Auto ima ugrađen sekvent plin u ovlaštenom servisu i sve je ispravno(provjerene u servisu)***


Promijenjene svječice, lambda sonda, protokomjer zraka kao i dijagnostika u servisu pokazuje da auto radi bez greške


Ideje ili savjet šta bi moglo biti?



Video u prilogu o čemu se radi:
 
Član
te motore najvise zezaju vakum crijeva, ima ih najvise oko usisa - sai pumpe itd.. provjeri sva crijeva dobro
 
Član
Bobine? Pumpa goriva?

Pumpa goriva prije mjesec dana promijenjena, a svječice promijenio prije 5 dana


Auto mirno radi, ali dodam nekoliko puta gas i pustim ga u leru, počne varirati ~50-100 obrtaja i onda ako se dodaje jači gas pukne u auspuhu


U vožnji normalnoj, oko 1800 obrtaja, ponekad samo na tren kao da izgubi snagu(kao da ga prituši nešto)



***Auto inače upali u trenu, bez nekog verglanja i sl. problema***
 
Super Moderator
Kakve si svjecice uzeo? Kazu da su za njih najbolje one denso tt tako nesto, pogotovo kad plin imaju. Ja bi jos provjerio bobine
Jel se isto desava i na plinu i na benzinu?
 
Član
Kakve si svjecice uzeo? Kazu da su za njih najbolje one denso tt tako nesto, pogotovo kad plin imaju. Ja bi jos provjerio bobine
Jel se isto desava i na plinu i na benzinu?


Stavljene kao i prije 2 god. kada sam servis radio, BOSCH (servis to uradi kako treba, jer ne bi mi to pogriješili, jer i nakon promjene svječica nema velike razlike što se ovog trokiranja tiče)


Na plinu se samo još više osjeti kako motor trese, a to se dešava kada je auto u leru



Pokušat ćemo u narednih nekoliko dana s čišćenjem injektora(pomoću aditiva za pročišćavanje, pa trebam voziti konstantno na benzinu, a pun rezervar, pa dok potrošim, vidjet ću da li ima promjena)
 
Super Moderator
Mislio sam reci da provjeris injektore benzinske al posto i na plinu pravi problem mislim da nije do njih. Najgore sto je to neka glupost al dok skontas sta je izgubi zivce
 
Član
Mislio sam reci da provjeris injektore benzinske al posto i na plinu pravi problem mislim da nije do njih. Najgore sto je to neka glupost al dok skontas sta je izgubi zivce


Nisam siguran, ali zar ne radi plin preko tih injektora, kako već ubrizgava, ne razumijem se toliko?!

Sekvent plin je stavljen prije 2 godine(skupo sam platio)
 
Super Moderator
Sekvent plin ima svoje injektore dodatne. Malo je nezgodno jer se i na plinu i na benzinu desava isto pa u startu vec par stvari ne mozes uzeti u obriz
Al nikad ne znas moze se desiti da su prljave benzinske dizne a i da ima probel sa plinskim diznama, mozda ae potrefilo jbg
 
Top