Audi TDI gubi snagu

Audi TDI gubi snagu

Pozdrav svima
Nedavno sam stavio motor iz audija b4 1992. tdi 1Z motor u audija b2 i svu elektroniku.
Ispocetka je sve bilo u redu ali nakon nekoliko dana mi se pojavio problem da mi izgubi snagu od oko 3000 do 3600 obrtaja, mislio sam da je do turbine pa sam stavio drugu od kombija t4 2.5 tdi 100 ks. Nije se nista promjenilo.
Probo sam protokomjer, nije, senzor radilice nije, senzor pritiska turbine nije, treca dizna nije, probo sam vozit sa iskljucenim protokomjerom tad ne oslabi ali zato je spor i nejak, a bez trece dizne ne moze ni doc do 3000. Kad iskljucim struju sa senzora pritiska turbine opet oslabi.
Svaki savjet bi dobro doso, hvala
 
Član
koji je to tacno motor jel 66kw imao mi je prijatelj istu situaciju u golfu mk3 sa tdi 66kw..neka mu crijeva od turbine stradala ne sva samo jedno napuklo.
 
Član
Provjeri crijeva, vakum negdje gubi i pod velikim pritiskom obori ga.. Takav je meni slučaj do prije par dana sa Golfom bio, cim ga na 3000 obrtaja isforsiras malo odma ga baci u safe mod. Zamijenio crijeva i ne izbacuje ga vise
 
Član
Pa ako su veca crijeva logicno je da je do toga, jer ako pogeldas malo to treba biti po mjeri ne valja ni veliko ni malo. Kad je veliko opada ti pritisak zraka i fajront sa snagom :D. Ako znas kakav je efekat kod izduvnog sistema, ako su cijevi neadekvatne onda ces skontat i ovo.
 
to je i mene mucilo ali sam cijelo vrijeme mislio da je do elektronike ili nekog senzora, sutra cu stavit tanje cijevi, hvala
 
Pa ispocetka nije bilo intercoolera bilo je direktno spojeno, kad sam stavio intercooler stavio sam i deblje cijevi i od tada mi se to događa
 
Član
Nema onda sta biti vakum negdje ili cijevi od interkulera stavi tanje i krace nemoj previse duge da budu....
 
Član
Ne mogu veća crijeva gubiti snagu na velikim obrtajima nego suprotno imaš veći lag na malim obrtajima ako auto nije mapirano...
 
Član
Zdravo svima

Ovako imam problem sa prvim paljenjem to jest jutarnjim na Audiu A6 V6 2.5 TDI 110kw ujutro duze vergla nekada moram i dva puta duze,duzee zaverglati da bi upalio poslije tog prvog teskog paljenja pali jako dobro bez grijaca samo malo zavergla i pali i par puta mi se vec desilo da nece preko 3000-3500 obrtaja (rpm) da li mi neko moze pomoci u cemu bi bio problem hvalla svima i pozdrav
 
Top