Audi RS3 vs BMW 1M vs Porsche Cayman R PDK

Audi RS3 vs BMW 1M vs Porsche Cayman R PDK

Član
http://forums.vwvortex.com/showthread.php?5290534-AMS-Audi-RS3-vs.-BMW-1M-amp-Porsche-Cayman-R-PDK

1st place - Audi RS3 (251/300 points, 84 %
Fastest laptime on the wet and it's faster than the 1M around the dry track.

•Engine: i5, turbo, 340 hp, 450 Nm
•Drive: AWD, 7-speed-DSG
•Weight: 1590 kg
•Vmax.: 250 km/h (limited)
•0-40 km/h in 1,2 s
•0-100 km/h in 4,5 s
•0-200 km/h in 15,7 s
•Flexibility (80-120 km/h) in 6th gear: 6,3 s
•18 m slalom: 65,2 km/h
•Braking (100-0 km/h): 33,5 m (warm, Continental SportContact5)
•Average fuel consumption: 12,7 l/100 km

2nd place - Porsche Cayman R PDK (245/300 points, 82 %
The sportiest car of the trio. Direct, precise and brutally fast. Fastest dry lap. 0-100 km/h in 4,4 s (0,2 s faster than factory's claim).

•Engine: b6, 330 hp, 370 Nm
•Drive: RWD, 7-speed-DSG
•Weight: 1360 kg
•Vmax.: 280 km/h
•0-40 km/h in 1,5 s
•0-100 km/h in 4,4 s
•0-200 km/h in 15,5 s
•Flexibility (80-120 km/h) in 6th gear: 9,7 s
•18 m slalom: 67,4 km/h
•Braking (100-0 km/h): 33,0 m (warm, Bridgestone Potenza RE050)
•Average fuel consumption: 12,5 l/100 km

3rd place - BMW 1M (232/300 points,77 %
Great biturbo engine, weak traction on wet. However, it's still a great "Funmachine" for everyone.

•Engine: i6, biturbo, 340 hp, 450 Nm (Overboost: 500 Nm)
•Drive: RWD, 6-speed-manual
•Weight: 1500 kg
•Vmax.: 250 km/h (limited)
•0-40 km/h in 1,6 s
•0-100 km/h in 4,7 s
•0-200 km/h in 16,6 s
•Flexibility (80-120 km/h) in 6th gear: 6,5 s
•18 m slalom: 68,5 km/h
•Braking (100-0 km/h): 34,4 m (warm, Michelin Pilot Sport)
•Average fuel consumption: 12,9 l/100 km




Dry laptimes:

1.0.58,7 min - Cayman R PDK

2.0.59,8 min - RS3
3.1.00,2 min - 1M


Wet laptimes:

1.1.03,2 min - RS3

2.1.04,8 min - Cayman R PDK
3.1.05,7 min - 1M


Prvi pravi test, uživajte. I bez glupih komentara molim vas.
 
Član
sve je to super..samo mi nije jasno to su sve manja auta ne toliko velka a pogledajte kilazu od auta posebno mi nije jasno kako rs3 da ima 1600 kila?
 
Član
Opasan Audi skroz :icon_biggrin:

Morat ce BMW i u 1M gurnuti onaj svoj mjenjac sa duplim kvacilom, da se ne brukaju djabe :D
 
Član
Audi90RS je napisao(la):
sve je to super..samo mi nije jasno to su sve manja auta ne toliko velka a pogledajte kilazu od auta posebno mi nije jasno kako rs3 da ima 1600 kila?

Kakav audi fan:icon_eek:

Cvatro mu doda mase:icon_biggrin:
 
Član
Ova 3 automobila uopšte kao da ne mogu da se porede. Audi je mali sportski karavančić sa brutalnim performansama, Porsche je opet Porsche, a BMW mi je nekako najobičniji mali coupe koji bi najvjerovatnije bio moj prvi izbor. Svi su tu negdje po performansama, jedan brži na stazi, drugi u međuubrzanjima, treći po top speed-u (do duše, ova dvojica imaju blokadu),... Jbt, baš teška odluka, ali Porsche mi jednostavno ne treba, tako da bih se dvoumio između ova 2, a i to mi je jako teško, po prvi put da se dvoumim između Audija i BMW-a.:icon_cry:
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
Ova 3 automobila uopšte kao da ne mogu da se porede. Audi je mali sportski karavančić sa brutalnim performansama, Porsche je opet Porsche, a BMW mi je nekako najobičniji mali coupe koji bi najvjerovatnije bio moj prvi izbor. Svi su tu negdje po performansama, jedan brži na stazi, drugi u međuubrzanjima, treći po top speed-u (do duše, ova dvojica imaju blokadu),... Jbt, baš teška odluka, ali Porsche mi jednostavno ne treba, tako da bih se dvoumio između ova 2, a i to mi je jako teško, po prvi put da se dvoumim između Audija i BMW-a.:icon_cry:

Kako karavančić prijatelju? To je sportback i nema veze s karavanom, ok nije coupe no ipak je on i 1m direktni konkurenti. Top speed od RS3 ide preko 300kmh delimitiran, znam po TTRS. Malo su ti konstatacije čudne, al uistinu su svi rame uz rame. Stvar ukusa, a ja svoj znam ;)

1M zaostaje na stazi, na međuubrzanjima, kočenju,potrošnji, za topspeed ne znam.
 
Član
BaXRS4 je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
Ova 3 automobila uopšte kao da ne mogu da se porede. Audi je mali sportski karavančić sa brutalnim performansama, Porsche je opet Porsche, a BMW mi je nekako najobičniji mali coupe koji bi najvjerovatnije bio moj prvi izbor. Svi su tu negdje po performansama, jedan brži na stazi, drugi u međuubrzanjima, treći po top speed-u (do duše, ova dvojica imaju blokadu),... Jbt, baš teška odluka, ali Porsche mi jednostavno ne treba, tako da bih se dvoumio između ova 2, a i to mi je jako teško, po prvi put da se dvoumim između Audija i BMW-a.:icon_cry:

Kako karavančić prijatelju? To je sportback i nema veze s karavanom, ok nije coupe no ipak je on i 1m direktni konkurenti. Top speed od RS3 ide preko 300kmh delimitiran, znam po TTRS. Malo su ti konstatacije čudne, al uistinu su svi rame uz rame. Stvar ukusa, a ja svoj znam ;)

1M zaostaje na stazi, na međuubrzanjima, kočenju,potrošnji, za topspeed ne znam.

Pa dobro, sportback, ali onako, narodski rečeno, karavančić.;) :D
Nego, jako su blizu M i RS, a Porsche mi jednostavno ovdje nekako ne ide uz njih, on je klasa za sebe i po izgledu i po tradiciji i,..., da ne pišem džaba, on me ne zanima u ovom poređenju. BMW i po ranijim nekim testovima ima odlično držanje na putu, pogotovo pri promjeni pravca što me oduševljava jer je RWD. To se vidi u slalom vožnji, tu je najbrži, ali opet, nijanse su u pitanju. Audi ima brutalan start i stvarno me oduševljava kao i svaki RS primjerak ove marke iako VW grupaciju uopšte ne gotivim, a dajem pohvale, a to skoro nikad ne radim, osim kad DEBELO ZASLUŽE, a u ovom slučaju svakako jesu.;)
Jako teška odluka, što kažeš, stvar ukusa, ali u ovom slučaju ulogu igra i da li je nekom potreban malo veći auto ili običan coupe. Mlađi vozač vjerovatno ide odmah na BMW, dok malo stariji možda prvo razmisli o AUDI-ju.;)
 
U ovoj usporedbi je trebao biti TT RS a ne RS3, ne vidim logiku uspoređivanja dva kupea sa kompaktom. Jedino ako su išli na to da je rs3 najnoviji u ponudi. Ovo je isto kao da su uspoređivali RS4 Avant, 911 GT3 i M3 kupe.

Ali eto kad je već tako onda ćemo ovako :icon_smile: :

prvo mjesto Cayman R zato jer je Porsche :D
drugo mjesto BMW ili Audi
treće mjesto BMW ili Audi

Sva tri su različiti i pobjednici su na svoj način, ovisi šta netko traži od automobila. ;)
 
Član
Pa BMW 1 Coupe je kompaktna klasa, ima 4 ili 5 sjedista kao i RS3. Audi TT RS je prakticno dvosjed...
 

MTR

Član
podatak o brzini u slalom voznji je najuzbudljivji , tu BMW dere cak i Porsha :icon_biggrin:

test kakav god pokazuje minimalne razlike u podacima , sekunda gore dole ne znaci nista , dva auta sa motorom naprijed i pogonom na 4 i samo nazad i jedan sa centralno smjestnim motorom i zadnjom vucom .

mislim da bi BMW bio jos bolji samo da je imao Potenza 001 gume , na kraju ipak je RS favorit jer jedini ima cjelokupni paket , bar po meni , ima sva vrata :D , gepek , fenomenalan motor , napredan pogon itd itd , Porsh je Porsh a BMW je za zaljubljenike marke , nek dodaju jos malo i voze M3.
 
Član
Znam da mu quattro daje tezinu???? necemo se zajebavat ja sam pitao samo cemu tolika kilaza u mene audi 90quattro 20v takoder petak pa ima 1300 kila a ova danasnja auta sva se udebljala..bio quattro ili ne.
 

MTR

Član
Audi90RS je napisao(la):
Znam da mu quattro daje tezinu???? necemo se zajebavat ja sam pitao samo cemu tolika kilaza u mene audi 90quattro 20v takoder petak pa ima 1300 kila a ova danasnja auta sva se udebljala..bio quattro ili ne.

pa nije jarane 1990 godina , danas je 2011 , ojacanja , elektronika , ovo ono naljepi se tu kila brate , prosto govoreci , iz tvog auta u sudaru ( ne daj boze ) te vade vatrogasci , iz ovih novih izadjes i odes na kafu :icon_biggrin:
 
Član
Audi90RS je napisao(la):
Znam da mu quattro daje tezinu???? necemo se zajebavat ja sam pitao samo cemu tolika kilaza u mene audi 90quattro 20v takoder petak pa ima 1300 kila a ova danasnja auta sva se udebljala..bio quattro ili ne.

Ne zajebajemo se. Sva nova auta su otežala iz razloga koje je MTR naveo, to i ptice na grani znaju. Audi je u ovoj konkurenciji najteži upravo zbog quattro pogona. Doduše ima i više opreme od 1M koji je spartanac prema Audiju. To mi se i sviđa kod bmw-a
 
Početnik
MTR je napisao(la):
podatak o brzini u slalom voznji je najuzbudljivji , tu BMW dere cak i Porsha :icon_biggrin:

test kakav god pokazuje minimalne razlike u podacima , sekunda gore dole ne znaci nista , dva auta sa motorom naprijed i pogonom na 4 i samo nazad i jedan sa centralno smjestnim motorom i zadnjom vucom .

mislim da bi BMW bio jos bolji samo da je imao Potenza 001 gume , na kraju ipak je RS favorit jer jedini ima cjelokupni paket , bar po meni , ima sva vrata :D , gepek , fenomenalan motor , napredan pogon itd itd , Porsh je Porsh a BMW je za zaljubljenike marke , nek dodaju jos malo i voze M3.

M1 je za tatine sinove :) i quattro is for pussies :)



1 je pretezak , debel, nikakav.. straight line performance car

uzeli su N54 i malo ga tunirali.. nigdje veze..

cekamo podatke sa nurburgringa :)

da i test je jako objektivan, znajuci Audi i njihovu politiku " svaki se covjek moze kupiti samo morate posteno platiti " no comment.!
 
Član
upravu ste ljudi bas u mog od udesa samo vatrogasce a vamo kafana hehhe,,,sve ima svoje al stara technika mije najbolja...
 
Top