Audi Q7-Problem sa toplim startom

Audi Q7-Problem sa toplim startom

Član
Pozdrav svima,
već neko vrijeme me muči par stvari. VCDS u nazad 2 mjeseca sporadično pokazuje 2 greške:
P0087-Pritisak u rejlu previše nizak
P2196-Kiseonik Lambda smješa previše bogata B1S1 (Signal too high)
Auto ugasim, ponovo upalim i miran sam nedjelju dana. Ali....
Već 10-ak dana auto ne pali kad je vruć, bolje rečeno topao (kad je temperatura oko 60 stepeni)
Evo kako to izgleda:


Vergla dobro, pa mislim da nema problem sa masom ili anlaserom. Ali nakon verglanja prijavi P0321-Senzor radilice!
Poručio sam senzor radilice i senzor temperature motora (rashladne tečnosti). Logika govori da bi možda to moglo biti.

Evo vrijednosti injektora:

Group 72: 8.0 ms 13.0 ms 28.0 ms
Group 73: 34.0 ms 41.0 ms 30.0 ms
Group 74: 36.0 ms 22.0 ms 29.0 ms
Group 75: 24.0 ms 16.0 ms 23.0 ms
Group 76: 26.0 ms 27.0 ms 23.0 ms
Group 77: 22.0 ms 17.0 ms 20.0 ms

Ima li neko ideju mimo ovoga u kom pravcu tražiti rješenje?

Hvala i zdravo mi bili!
 
Poslednja izmena:
Član
Jesi li mijenjao filter goriva skoro , zna se desit da ga tako zeza zrak u sistemu zbog filtera pa nakon verglanja izbaci greske senzora radilice , bregaste , nizak pritisak goriva i jos neke zavisno od auta , a sve to zapravo ispravno ...
 
Član
Jesi li mijenjao filter goriva skoro , zna se desit da ga tako zeza zrak u sistemu zbog filtera pa nakon verglanja izbaci greske senzora radilice , bregaste , nizak pritisak goriva i jos neke zavisno od auta , a sve to zapravo ispravno ...
Ne znam da li je promijenjen zadnji put na servisu. Misliš da bi zbog filtera pravio razliku u paljenju vruć i hladan?
 
Član
pozdrav, istekaj indikator temperature i probaj upaliti vruc auto, javi
Već 5-6 dana ga čekam.. Temperature su se ovde spustile na 5-6 stepeni pa sad pali uvjek. Ali ne vjerujem u čuda niti da se popravio sam od sebe. Pripremio sam alat i izvući ću šteker kako si rekao. Pa javljam kako reaguje.
 
Pozdrav za sve. Isti sam problem imao ja na svome Audi-ju. Problem se rijesi preko dijagnostike,to je za njih uobicajno,svaki 10-i Audi ima sa tim problem. Ja sam platio 50€ i trajalo je 20-30 min. Lp

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Član
Pozdrav za sve. Isti sam problem imao ja na svome Audi-ju. Problem se rijesi preko dijagnostike,to je za njih uobicajno,svaki 10-i Audi ima sa tim problem. Ja sam platio 50€ i trajalo je 20-30 min. Lp

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Pozdrav! Koji Audi? Motor i godište? Pretpostavljam PD (Pumpe-Düse)? Ovo je Commonrail.
 
Top