Audi multitronic mjenjac problem

Audi multitronic mjenjac problem

Član
Kad sam ga kupio prije mj dana sve je radilo savrseno. Medjutim u skorije vrijeme nece da krece u d poziciji bez gasa, dok u r krece odmah kaosto bi itrebalo, po nekad mi se desavaju I cimanja na 30-50 kmh kada dodam gas. Da li mozda fali ulja ili slicno? Malo me ovo brine jer popravke multitronic-a nisuni malo jeftine, da li je iko imao iskustva sa ovim mjenjacem? Hvala
 
prvo ulje i filter na zamjenu. pa tek ostalo ganjaj. simptomi naznacuju manjak ulja u mjenjacu. javi problem kad rijesis.
 
Super Moderator
ne mjenjaj nista. sta ces bacit par stoja na servis mjenjaca a ono nesto sjebano?? i onda kad popravis mjenjac opet moras tih par stoja dat dodatno... ne radi si dupli trosak. dobar majstor za mjenjace prvo da vidi sta je pa onda dalje
 
ne fali ti ulja jer kao sto si reko da u polozaju D nece da krene bez gasa a u polozaju R krece bez gasa sve je s ovom recenicom receno ;)
trazi majstora za automatik mjenjace i pripremi do 500 KM za popravak dijelovi nisu skupi ali da se to popravi ima covjek 2 dana posla zato nemoj da mislis da je pretjerana cijena kad ti majstor to kaze ;)
a sto se tice kvara otiso ti je hidraulicni klip tj. strana sa kretanje unaprijed se potrosila ( klip napravljen od gume )
toliko od mene ako ti treba majstor pitaj nadjem ti broj pozz
 
Član
Kakvi crnih 500KM , Multitronic neće niko popravljati bez 1500KM pa naviše (dijelovi za Multitronic su skupi) ali pošto ga je čovjek dobio jeftino ima lufta da to popravlja...
 
Kakvi crnih 500KM , Multitronic neće niko popravljati bez 1500KM pa naviše (dijelovi za Multitronic su skupi) ali pošto ga je čovjek dobio jeftino ima lufta da to popravlja...


Nemoj demoralisat covjeka i bezze ga plasit jer s ovom tvojom izjavom za te pare mozes odradit citav servis mjenjaca s izmjenom i Wandlera koji je najskuplji ili cak kupiti dobar polovan mjenjac
upleces se u raspravu a nikad nisi vidio kako mjenjac izgleda kad se rastavi zbog toga ne pricaj gluposti kako majstori nece da ih rade jer nisi upucen sta sve ljudi popravljaju ;)
 
Član
Nemoj demoralisat covjeka i bezze ga plasit jer s ovom tvojom izjavom za te pare mozes odradit citav servis mjenjaca s izmjenom i Wandlera koji je najskuplji ili cak kupiti dobar polovan mjenjac
upleces se u raspravu a nikad nisi vidio kako mjenjac izgleda kad se rastavi zbog toga ne pricaj gluposti kako majstori nece da ih rade jer nisi upucen sta sve ljudi popravljaju ;)
Nema potrebe raspravljati , pošto vidim da ne razlikuješ Tiptronic od Multitronica , ovde nije riječ o klasičnom hidraiuličkom pretvaraču (Tiptromic) već o CVT mijenjaču tzv variomatu , pa malo se raspitaj koliko su dijelovi za taj mijenjač...

I da , vidio san Multitronic u dijelovima i zato ga nikad u životu ne bi uzeo...
 
Član
061-146-480 , 061-743-742 "Šeki" Tinja, odvezes pregledaju kazu kolko je popravka..ljudi rade samo automatske mjenjače, prezadovoljan sam odradjenim poslom.
 
Član
Ako neko ima jos brojeva nekih majstora koji rade automatike bio bih zahvalan. Zvao sam nekog majstora I rekao mi da natjeram uzbrdo I ubacim u d, ako krene nazad obda je mjenjac los. Na vecoj uzbrdici oce nazad a na manjoj stoji. Nazovem ga I nabroji mi dijelova 1000evra :/ pottrebni su mi brojevi najstora. Hvala :D
 
Super Moderator
eto ti broj majstora gore, seki, negdje oko srebrenika cini mi se, nema jaceg covjeka sto se tice mjenjaca a nije uopste skup, meni je radio DSG i VW-ov tiptronic novije generacije
 
Član
Ako neko ima jos brojeva nekih majstora koji rade automatike bio bih zahvalan. Zvao sam nekog majstora I rekao mi da natjeram uzbrdo I ubacim u d, ako krene nazad obda je mjenjac los. Na vecoj uzbrdici oce nazad a na manjoj stoji. Nazovem ga I nabroji mi dijelova 1000evra :/ pottrebni su mi brojevi najstora. Hvala :D
Kao što sam ti rekao , taj mjenjač je skup kao đavo za reparaciju , nisam ti davao lažnu nadu kao kolega ernadhusic da se to za 5 stoji može riješiti...
 
et sad lik treba prodat auto na odpad radi nekog majstora i tvojih informacija o cijeni dijelova jeftinije kupit nov mjenjac neg reparirat vlastiti po tvom komentaru dodje
 
Top