Audi B8 2.0 TFSI prekomjerna potrošnja ulja

Audi B8 2.0 TFSI prekomjerna potrošnja ulja

Član
Stavio original vw502 00 i 504 00 sto odgovara mobil1 super 5w30. Eh sad sam slucaj o upratio kad auto radi skidao sam poklopac gdje sipka dodje i normalno ono puse ali ne baca ulje, a kad skinem čep auto počne da drugačije radi kao da mu zraka fali , doslovno auto gloguta...
Ako još pravi kao vakum kad se čep skida onda je PCV ventil začepljen , a on može uticati donekle i na potrošnju ulja.
 
Član
Inace ti motori imaju problem s tankim prstenovim (slabim) zbog otpora i potrosnje i onda dolazi do ovog cega dolazi. Stvara se "gumeni" sloj na stjenci i mos ga jebat
 
Mozes stavljat ulje ili aditive kakve god hoces.
U ovom videu gore su objasnili u cemu je problem.
Orginalni Audi prsten od klipa ima premale rupe i ulje nemoze proteci.
Auto neces moci popraviti samo sa zamjenom ulja.
Tebi nije potrosnja samo 1l na 10K Km, pa da mjenas ulje da spustis potrosnju na 0.5l na 10K Km
 
Jednostavno smeće od motora, sipaj ti ulje iz formule 1 opet ćeš imati smeće od motora, ove deklaracije o tipu i vrsti ulja su samo da zamažu oči razočaranim vlasnicima tih vozila.
Smeće. I riješavaj se toga na vrijeme
 
Član
Probat cu i to ulje pa da vidimo, posto nisam nikad imao iskustva s ovim problemom, da li je moguce izvrsiti provjeru uljnih karika nekim testom ili se to vrsi kompresionim testom (za koji mislim da je samo za kompresione karike)?
L.p.
 
Top