audi a8 2.5 tdi -pitanje u vezi motora??

audi a8 2.5 tdi -pitanje u vezi motora??

Član
Pozdrav, novi sam na forumu, pa evo trebam par informacija vezano za a8...
trebam da kupim audi a8 2.5 tdi v6, 2000.god.
a cuo sam da ti modeli imaju problema sa bregastom,da puca, ima li neko iskustva sa ovim motorima/modelima, da li je to stvarno istina za bregastu, kakvi su auti za odrzavati itd..??? isplati li se kupiti takav auto???
Zahvalan sam na svim informacijama,savjetima...:D
 
Iskreno receno, ja nisa imao iskustva par moji kolega jesu..Uzeli taj auto, tj auto 2.5 V6 150 konja, i nisu zadovolnji nikako, pogotovo ovi sa automatikom...Nije to ni lahko odrzavati, pusti to:icon_smile:Motori koji su poslje izlazili od 180konja su ok..;)
 
Član
Kod mene komšija ima A6 2004 2.5 tdi 180 KS pa je opet moro zamjenit sve 4 bregaste klackalice hidropodizače i sta ja znam jos. A neki dan i bosh pumpa mu otisla, kaze neka elektronika samo otisla, znaci samo prenosim
 

rs6

Član
od 110 kw bjezi, to je prvi V6 TDI sto je audi napravio i nije se pokaz'o dobro,
132 kw u A6, A8 ima ih i u A4 su dobri, s tim da kod A8 zna cesto otic visokotlacna pumpa koja je jako skupa ( to je do kvaliteta naseg goriva )

sve u svemu auto je ladja, djevojka mi je imala A8 2.5 132 kw + chip 40 ks auto leti i lijepi za cestu .....
 
Član
Samo ti obrati paznju kako je on odrzavan i je li tacna kilometraza.

na 200 000km svakom ode elektronika Bosch pumpe ( 1200KM reparacija ), al to je vjerovatno neko od prijasnjih vlasnika odradio jer taj audi je sigurno presao dosta vise od 200 000km.

Kod mene je vec 5 godina 2.5 180KS (uzet u GER 3 godine star sa 160 000km) i samo me je bosch pumpa potrefila od kvarova na 198 xxx km

Dobro obrati paznju kako je auto odrzavano, jer ti motori traze malo skuplje odrzavanje ali ako se pravilno odrzavaju mogu dosta dosta preci km.
 
Legend
za nas standard i nije neka sreca taj motor, i taj auto generalno..
po gradu hoce uzeti i do 10l, na otvorenom ga mozes spustit na 5-6 bez problema, normalne voznje naravno..
opet ponavljam, skuplji je za odrzavanje nego ovaj noviji 3.0tdi, ja sam na svom radio dizne, pumpu, klackalice, podizace, veliki servis generalno, imam jos da uradim mjenjac i miran sam, ali, ali... osjecaj u voznji je nevjerovatan, pogotovo kod onih sa full opremom
 
Član
miki321oc je napisao(la):
Samo ti obrati paznju kako je on odrzavan i je li tacna kilometraza.

na 200 000km svakom ode elektronika Bosch pumpe ( 1200KM reparacija ), al to je vjerovatno neko od prijasnjih vlasnika odradio jer taj audi je sigurno presao dosta vise od 200 000km.

Kod mene je vec 5 godina 2.5 180KS (uzet u GER 3 godine star sa 160 000km) i samo me je bosch pumpa potrefila od kvarova na 198 xxx km

Dobro obrati paznju kako je auto odrzavano, jer ti motori traze malo skuplje odrzavanje ali ako se pravilno odrzavaju mogu dosta dosta preci km.

a eto meni je ispao taj audi da kupim, a cuo sam da ti motori 2.5 tdi do 2003.god. nisu dobri,da imaju problema sa bregastom, ovaj audi je 115kw 150ks.. e sad covjek kaze da je jedan vlasnik bio,da je nov kupljen, i kao da je mijenjan motor i da ima 120 000 predjenjih km.... a dvoumim se pravo vezano za kupnji,ono auti su ovako extra ali su i skupi,a ako im odlaze tako dijelovi to je katastrofa... zato me i interesuje savjet osoba koje su imale iskustva sa takvim motorima i vozilima...

.nOKe je napisao(la):
za nas standard i nije neka sreca taj motor, i taj auto generalno..
po gradu hoce uzeti i do 10l, na otvorenom ga mozes spustit na 5-6 bez problema, normalne voznje naravno..
opet ponavljam, skuplji je za odrzavanje nego ovaj noviji 3.0tdi, ja sam na svom radio dizne, pumpu, klackalice, podizace, veliki servis generalno, imam jos da uradim mjenjac i miran sam, ali, ali... osjecaj u voznji je nevjerovatan, pogotovo kod onih sa full opremom

ma dobro ja puno i ne vozim, ali me brine to da li zaista imaju takvih problema sa bregastom, da pucaju, audi ja mislim ima 4 bregaste (kako sam cuo), a ok je ssto druge dijelove treba mijenjati kao kod svakog auto,potrosni materijal,redovni servisi..
ipak nije mala stvar da ode bregasta, e sad da li to odlazi na odredjenoj kilometrazi ili nesto drugo ima,to me zanima, da ne bude kasnije belaja..hehe...
 
Član
kod njih je predvidjeno u odredjenom servisnom intervalu da se bregaste zamjene
samo sto to kod nas niko ne postuje


Ako si bas zagrijan, odvuci ga kod majstora i nek ga malo otvori i pregleda.


Ja sam tako radio prije 3-4 mjeseca, mislio ga prodavati posto mi dolazi veliki servis pa kontao ako su i bregaste lose da ga prodajem dok je vrijeme, otjeram kod majstora svoga da ga otvori i provjeri bregaste ( svakako sam i cistio usis malo da ga osvjezim ) i kaze odlicne, mogu jos dugo dugo sluziti.
 
za nas standard i nije neka sreca taj motor, i taj auto generalno..
po gradu hoce uzeti i do 10l, na otvorenom ga mozes spustit na 5-6 bez problema, normalne voznje naravno..
opet ponavljam, skuplji je za odrzavanje nego ovaj noviji 3.0tdi, ja sam na svom radio dizne, pumpu, klackalice, podizace, veliki servis generalno, imam jos da uradim mjenjac i miran sam, ali, ali... osjecaj u voznji je nevjerovatan, pogotovo kod onih sa full opremom
A 8 2.5 tdi interesuje me informacija za automatik,pod opterecenjem uz veliko brdo salta na3 do 4 hiljade obrtaja jel to u redu
 
Član
Samo ti obrati paznju kako je on odrzavan i je li tacna kilometraza.

na 200 000km svakom ode elektronika Bosch pumpe ( 1200KM reparacija ), al to je vjerovatno neko od prijasnjih vlasnika odradio jer taj audi je sigurno presao dosta vise od 200 000km.

Kod mene je vec 5 godina 2.5 180KS (uzet u GER 3 godine star sa 160 000km) i samo me je bosch pumpa potrefila od kvarova na 198 xxx km

Dobro obrati paznju kako je auto odrzavano, jer ti motori traze malo skuplje odrzavanje ali ako se pravilno odrzavaju mogu dosta dosta preci km.
Respekt svaka cast vozam audi a6 2.5 tdi automatik odrzavanje auta je pola zdravlja motora itd i u mene je 2001 godina sa 425 km jedini problem je neradi mi S a u D ide cupa leti l.p
 
Top