audi A6 pitanjeee hitno

audi A6 pitanjeee hitno

e ovako kupio sam 19 felge original od audija. stavio ih i sad pali ASR non stop kad dam gas on nece da ide oduzima sam sebi.. kontam da nisam sta sjebo skinem felge stavim druge sve normalaaa .. ajde ima neko ideju sta bi bilo???
 
Član
imam i ja isti problem, ja sam skinuo gumu probusila se, stavio rezervnu i poceo se paliti asr pri voznji u krivinama, poslije kad sam vratio staru gumu isto mi se desava
 
Član
jesu iste sve 4 gume / felge, koja je dimenzija guma na njima? je li ostala koja "raspar", ili si sve 4 namontirao?
 
kak da ti objasnim ovako nzm tacne dimenzije ali ovako znam da je razlika na ovom drugom broju .. npr 235/45/r19 a druge su 235/35 razumes me sta sam htjeo rec naprijed su te sa 35 a nazad ove
 
e sry brate znam da je ovo pitanje i da su to vasi odgovori nego koliko si siguran u to jer znas koliko kosta jedna guma 19
 
taj auto ima senzore na svakom tocku i mjeri okrete, ako se jedan drugacije okrece tj brze/sporije to je za njega kao da je na ledu tj misli da proklizava i pali ti blokade.. ako je sve ok sa tim drugim origi felgama nema sta drugo bit, odluci se koju ces dimenziju od te dvije i uzmi samo 2 gume, ili nadji negdje kod vulkanizera i probaj polovne.. nema sta drugo bit.
 
Član
pa provjeri koje su tacne dimenzije, te proizvodjaci, ak su razlicite na istoj osovini, ne ide to onda... normala ako ti je veca razlika u obimu, to sto ti govoris 35 i nazad 45, to je nekih 8% razlike.... a na novijem autu sa senzorima to je problem...
http://www.miata.net/garage/tirecalc.html

a ne moze se vozat audi i na 19", a servisirat kao da je dvica, nhf ;)
 
Član
vjerovatno si te felge i dobio zato jeftino jer treba im mjenjati gume...

to je 100% taj problem, jer nisu istog promjera, a sad na tebi je, mozda se tebi sviđa ta lampica :D :lol:
 
Član
kod mene su gume nazad 225 a naprijed 205 i pali mi se asr, prije sam imao nazad 205 naprijed 195 i sve normalno bilo
 
Top