Audi A6 C7- Gubi snagu, ne koci, trza prilikom dodavanja i oduzimanja gasa

Audi A6 C7- Gubi snagu, ne koci, trza prilikom dodavanja i oduzimanja gasa

Super Moderator
Na c7 nesto na vakum? To isrekno prvi put cujem.. imam i ja taj auto samo je 3.0 i sve je na struju. Rijesi se toga dok je vrijeme
 
Član
Na c7 nesto na vakum? To isrekno prvi put cujem.. imam i ja taj auto samo je 3.0 i sve je na struju. Rijesi se toga dok je vrijeme
Turbina i EGR su preko vakuma i jedna cjevcica ide na motoru u nekakvu crnu kutiju ne znam za sta je ona, al pretpostavljam da zbog curenja vakuma nista ne radi kako treba. Fazon je sto nigdje ne mogu da nadjem taj ventil ko da je od zlata. Mijenjo bi ja sad al ne mogu jbga. Ono sto je mene iznenadilo je to da taj isti ventil se ugradjivao u modele iz davne 2007...da audi takvo sta radi bas su me iznenadili.
 
Član
ako je vec vakum sistem onda bi morao imati i blok/kutiju/razvodnik za vakum, jedino da vidim u autodati da ti dam semu vakum sistema pa pregledaj jel sve na svom mjestu..
 
Član
ako je vec vakum sistem onda bi morao imati i blok/kutiju/razvodnik za vakum, jedino da vidim u autodati da ti dam semu vakum sistema pa pregledaj jel sve na svom mjestu..
Vjeruj da ne znam, ja kolko vidim sa vakum pumpe ide jedno crijevo za servo kocnica a jedno dole za dva ventila(turbina i egr). Danas sam zamijenio vakum ventil misleci da je do njega, al nije isto se ponasa kao i moj stari i polazuje mi 15.6 oma i novi i stari. Jedno mi nije jasno, na tom ventilu mi ne drzi vakum kad pumpam sa rucnom vakum pumpom, tacnije kad ustekam vakum pumpu na sami pocetak crijeva ( direktno povezano na vakum pumpu na motoru) napumpam i gledam kako lagano opada pritisak...i zato mi preko noci izadje sav vakum pa prvo kocenje ko sa jugom. Znaci svako crijevo po naosob sam provjerio jel dihtuje i dihtuje, servo drzi vakum, vakum ventil za egr drzi vakum, egr klapna drzi vakum, waste gate drzi vakum, jedino ventil koji regulise waste gate ne drzi vakum. Naravno testiro sam kad je auto ugaseno. E sada dali je normalno da taj ventil kada auto ne radi ne drzi vakum i da on prosto “iscuri” iz sistema ne znam haman da jest. Nisam pametan vise. Evo i slika od vakumaACDA563D-4556-41D0-95A2-983EF74DC475.jpeg
 
jesil ikad rijesio taj problem sa ljuljanjem/skakanjem automobila? posto imam slican problem koji ne mogu rijesiti. U leru kada dodam gas, auto se jednostavno svaki put malo zaljulja. Novi nosaci motora i mjenjaca ugradjeni
 
Top