Audi A6 C7- Gubi snagu, ne koci, trza prilikom dodavanja i oduzimanja gasa

Audi A6 C7- Gubi snagu, ne koci, trza prilikom dodavanja i oduzimanja gasa

Član
Zelio bi da pozdravim sve na forumu i da se obratim za pomoc.
Unaprijed se izvinjavam ako dupliram temu mada cisto sumnjam jer ako je po majstorima tj. servisima u koje sam isao sa mojim autom je sve uredu a nije.
Radi se o autu Audi A6 C7 2012 godina sa 2.0 TDI motorom sa 177 KS.
Odnedavno imam problem sa kocenjem i sa snagom, da nebi puno duzio ukratko cu opisati probleme, nebi znao dal je to sve povezano ali eto ako neko nesto zna bio bi mu zahvalan.
Prosle godine sa ljeta na zimu kada sam promijenio ljetne za zimske gume poceo je volan da zeza ( ne moze se voziti ravno nego se mora uvijek lijevo desno upravljat ).
U servisu kazu sve uredu letva uredna kao zna se desit na Audiju to nekad. Volan se je popravio a onda je poceo slabije da vuce i slabije da koci, na intervale je vuko i kocio ali opet nije to to. Nema onog obrtnog momenta, i nema vise brutalnog kocenja.
Takodje je auto treso prilikom gasenja, prilikom davanja gasa ili oduzimanja ( lupi pa tek onda povuce, ali opet ne punom snagom ,koda su nosaci motora otisli a vjerovatno nisu).
U servisu su rekli da je auto tip top, mjerili kocionu snagu na valjcima kazu sve uredno, nema gresaka nikakvih, nosaci motora i mjenjaca uredni ( u 3 servisa isao), vakum pumpa dobra, kocioni bubanj dobar, sve top ali nije to to, ja osjetim da nesto nije uredu ne grizu kocnice vise kao prije i jednostavno se auto ne moze lijepo vozit, ni krenut lijepo. Kad ostrije krenem auto pocne skakati (zbog ESP-a ) ali to nije normalno ni najmanje.
Prije par mjeseci sam stavio novi zamajac i set kvacila u Audi servisu sve originalno ali nije to toga.
Elem ja sam onako laicki primijetio da mi obrtaji variraju i da kada u leru dajem gas, auto se ljulja desno lijevo.
Na leru su oko 850 o/min a kada u voznji stisnem kvacilo budu na 900 o/min i svo vrijeme je problem sa vucom i kocenjem.
U jednom trenutku sam primijetio da vuce kao i prije i da koci super i NISTA NIJE LUPALO prilikom davanja ili oduzimanja gasa takodje, a obrtaji su bili malkice ispod 1000 obrtaja, i trajalo je to mozda pola sata dok nisam doso na poso. Poslije kad sam kreno kuci s posla opet ista prica, obrtaji na 900 opet lupa opet ne vuce ne koci itd...
Po cetvrti put idem u servis tj. majstoru objasnjavam mu probleme, on kaze da ne zna do cega je auto nema gresaka. Ozbiljno razmisljam da prodam auto jer vise stvarno ne znam sta da radim i kome da se obratim. Pa zar je dotle doslo da se ne moze naci "posten" majstor koji se stvarno razumije u auta i da se rijesi problem.
Citao sam puno postova vezano za vakauum i fals zrak, takodje da neka klapna ili dizne mogu prouzrokovati sve to ali ne znam kako bi mogo sam provjeriti nesto od toga jer majstori ocigledno ne znaju (samo ustekaju dijagnostiku i ako nema gresaka nikom nista). Cak sta vise svi tvrde da vuca i kocenje nemaju veze jedno s drugim a sve to i lupanje i vuca i kocenje je nekako povezano i TO NESTO pravi problem.
Jos jednom se zahvaljujem unaprijed svima.
Audi A6, 2.0 TDI 177 KS/130KW- 2012 godina
Kilometara: 193 000
 
Član
To što obrtaji variraju može biti do neke dizne. Treba ga skopčati na dijagnostiku i pratiti parametre svih dizni, možda jedna odstupa od drugih, a to neće prikazati kao grešku i neće izbaciti check engine.
Šta mi još pada na pamet, ako trza prilikom davanja i oduzimanja gasa može biti da ima negdje lufta u pogonskom sklopu, u mjenjaču ili u kinetičkim zglobovima(kao što je u mene slučaj, ima malo lufta na kinetičkom pa nekada trza kada pritisnem i pustim gas).
Jest da su to predpostavke, ali treba sve provjeriti, ništa treće mi ne pada na pamet.
 
Član
MehemLED
hvala na odgovoru. Mislim da nije do kinetickog ili mjenjaca jer su sve pregledali, a uz to samo rijetko se desi da je sasvim sve uredu. Zato mi i jest cudno i sumnjam da nije do kakve elektronike ili kompjutera dizni ili necega sto moze otic a da ne javlja gresku. Dva puta mi je recimo na turbini javljalo dvije greske (ne sjecam se koje) i kada je je obrisano nije se vise pojavljivalo ali auto idalje traa i slabo vuce ali sto je jos zanimljivije slabije i koci. Ne znam probacu to sa diznama pa javim, hvala.
 
Član
mozda vacuum leak ? turbo pritisak ti ide vani a takodjer i vakum sistem ne drzi svoj pritisak koji bi trebao imati u zatvorenom sistemu .. to sto se nekad javi nekad mozda naslanja ili nagnjeci crijevo negdje pa se zato ne ponasa uvijek isto .. nisam siguran kako je to u njih rijeseno ali nije nemoguce, samo ko ima zivaca da sve prevrne i pregleda .. poz
 
Poslednja izmena:
Član
Nista od navedenog po servisima nije. Problem je sto trenutno zbog situacije ne mogu kuci u Bosnu a ovdje u Austriji sam se vec nahodo po servisima i kojekakvim majstorima i nabaco se para al niko izgleda nije majstor majstorom...haman ce ic na prodaju vise ne znam sta da radim i kome ispacnom da odvezem auto. Steta samo jer auto je onako tip top veliki servis mu radio prije dva mjeseca, zamajac kvacilo al dzaba kad zeza.
 
Član
Imao si sreće što nisi uzeo 3.0,taj 2.0 je manje zlo al isto kao svaki vag u većini slučajeva djubar. Prodaj to, kupi drugu marku i benzinca, riješi se muka.
P. S moje mišljenje, savjet, bez napada molicu

Poslano sa mog MAR-LX1A koristeći Tapatalk
 
Član
SVE ali SVE se moze rijesiti .. stvar je zivaca i naravno kesha :) da si blize meni, uputio bi te kod par ljudi koji bi dali sto postotnu dijagnozu a ovako đaba sve
 
Član
Imao si sreće što nisi uzeo 3.0,taj 2.0 je manje zlo al isto kao svaki vag u većini slučajeva djubar. Prodaj to, kupi drugu marku i benzinca, riješi se muka.
P. S moje mišljenje, savjet, bez napada molicu

Poslano sa mog MAR-LX1A koristeći Tapatalk
Ma nema frke sto bi te napado, svako ima svoje misljenje al nema auta danas da se ne kvari samo ako naletis na neku seriju da se jednostavno manje kvari, inace nebi postojali forumi za svaku marku auta... a ja sam vise za 3.0 jer u tom autu je 2.0 slab motor, dzaba mu i 200 konja kad nema zapremine, al haj znaj... Sta predlazes da uzmem kad vec kazes da ovo ne valja?
 
Član
SVE ali SVE se moze rijesiti .. stvar je zivaca i naravno kesha :) da si blize meni, uputio bi te kod par ljudi koji bi dali sto postotnu dijagnozu a ovako đaba sve
Odakle si sve je blizu kad nije daleko vjeruj da nebi zalio fino pocastit onog ko mi nadje problem i rijesi, naravno mimo rada i materijala, sto iz postovanja sto zbog tog da postoji neko ko je stvarno majstor. Danas su svi majstori bejagi...
 
Član
Da nije sta slucajno radjeno u procesoru motora, tipa gasen dpf, egr, swirl i slicno?
Kolko ja znam nije ali evo bas zanimljiva situacija, od prije dan dva sve nadislo ko da nikad nista nije bilo i danas krenuo na more, sve top vuce i koci ko blesav, trzanje je mininalno hajmo rec i nema ga. Znaci, cim se razmislja o prodaji on nadodje ko kad se dijete vodi doktoru nista ne boli :) Nesto ima a sta izgleda tesko cu naci... Problema trenutno nema ko sto reko, al ocekujem da ce opet za koji dan po starom.
 
Član
Pozdrav svima,
evo konacno otkriven problem. Sto se tice snage AGR ventil, sto se tice lupanja seleni, a kocenja haman disk plocice. Sve u svemu nije najgore ali je taj AGR uzasno skup ‍♂️, hvala svima svakako na savjetima. Veliki pozdrav.
 
Član
E00B9E56-F190-458F-91CF-EBC224A39CA6.jpegDCEB9A3B-3B83-4528-BC8B-96324C0E3859.jpeg
Pozdrav svima, ispostavilo se da problem idalje nije rijesen a uradjena je dijagnostika svega kako kazu. Eto slike pa ako ko sta zna nek kaze... gotov sam ga prodo. Hvala.
 
Član
Pozdrav svima, evo mene opet da istim problemima. Haman nisu nikad ni nestali, a kako servisi kazu da ja umisljam krenuo sam sam da nesto poduzmem. Za pocetak, sumnjam da je kriv vakum, medjutim u sistemu vakuma nema rupa tj. drze vakum i crijeva i servo kocnica. Ono sto sam primijetio, pumpa stvara vakum od - 0.6 bara u leru, medjutim kad stisnem kocnicu par puta opadne na -0.2 i onda se lagano dize do -0.6. Po neki put dok auto radi u leru, nestane vakuma na egr-u ili waste gate dozeru, jednostavno ga nestane. Zna li neko koliko vakum pumpa mora praviti vakuma i da li je normalno da nakon kocenja toliko opadne vakum tj. koliko brzo se mora vratiti ? Hvala svima
 
Top