Audi a6 c6 4f 2.4 v6 benzin-plin ili 2.7 tdi pomoc

Audi a6 c6 4f 2.4 v6 benzin-plin ili 2.7 tdi pomoc

Član
Pozdrav raja,
Namjeravam da kupim Audi a6 c6 4f godina 2005, 2006. Zapeo sam za 2 vrste motora, oba su manuelni mjenjaci. Zanima me koji je zahvalniji za odrzavanje i pouzdaniji posto evo broje 15-tu godinu zivota i na sta trebam da obratim paznju pri kupovini ovog auta.
Dakle 2.4 v6 30v ili 2.7 tdi ?
Hvala unaprijed na odgovorima.
 
Član
Poznanik mi je imao karavana sa 2.7 TDI motorom, uvezao ga lično sa čini mi se 370xxx na satu, vozio ga godinu-dvije pa kasnije prodao i nije imao problema što se tiče motora, jedino je morao mijenjati stabilizatore i ostale dijelove trapa i to ga je izašto nešto baš skupo, ali na motoru nije ništa značajnije radio, samo mu je DPF pravio probleme jer je zbog već velike kilometraže bio za zamjenu pa ga je na kraju ukinuo jer nov baš košta. Manuelac je bio, prednja vuča. Drugi su mu pričali da je 2.7 TDI najbolji i najpouzdaniji dizelski motor u ovom modelu i da je napravio dobar odabir sa 2.7 umjesto 3.0TDI.
Što se tiče 2.4 v6 30v ne poznajem nikog ko je imao automobil sa tim motorom, a kako sam našao taj motor je išao u stariji model A6 c5 4b do 2004e, a u c6 4f je išao 2.4 v6 24v.
 
Top