Audi A6 C6 3.0 tdi 2004 iskustva, mišljenja

Audi A6 C6 3.0 tdi 2004 iskustva, mišljenja

Planira se u skorije vrijeme kupovina istog ( i to striktno automatic) , ima li neko na forumu ovakvo vozilo, zanima me ono osnovno: servisi, održavanje, potrošnja, kvarovi.
 
Član
prijatelj mi ima a8 sa sa tim mjenjacem i motorom. sad ne znam da li su 100% identicni. imao je kvar na mjenjacu, bruka skup popravak. na kraju dovezo stranca i zamjeno mjenjac, bilo isplativije tako....

a inace solidno auto. sluzi ga dobro, a ne mazi ga nimalo :)

Ispravka: ovaj A8 je iz 2001. godine...
 
Član
To je 4f model. Ja imao do prosle godine jednog iz 2005 i crkao mu je mjenjac nakon 430 000 predjenih kilometara, 1350€ reparacija kod majstora u Tinji ( Srebrenik ).Otisao je za 12 000km, pa je dosao noviji 2007 godiste, motor redizajn, 171kw. Oba auta su mi sluzbena znaci, redovna relacija je BiH Italija i obrnuto, putuje se u njemacku, rumuniju itd, auto nikad nije ostao na cesti. Preporuka za vadjenje dpf-a odmah po kupovini, drugo auto poslije, potrosnja manja, bolje ide itd.
Sto se tice odrzavanja nije jeftino, dizne su skupe drama, ali eto ja nisam imao a njima problema. Mana su im klapne zraka, cesto odu pa bacaju auto u safe mode, medjutim vidim sad da se mogu softwerski ugasit. Trap je extra izdrzljiv
 
Član
Produzenje je 720 najjeftinije koliko sam ja nasao, ako nemas popusts bit ce i preko 900
 
Top