Audi a6 ABS ne radi

Audi a6 ABS ne radi

Član
Da , upravo tako se desava..od druga dobijam drugi abs na poklon ali me mrzi da mjenjam ..ulje , ozracivanje itd..vidjecu jos malo da se cimam sa ovim ...ipak je ovo forum i sluzi za besplatnu pomoc ... drugo su oglasi ..
 
Član
Na nekom njemackom sajtu sam nasao da je mana ovih modela audija i nekih pasata u nekvalitetnom "letovanju"
U pitanju je nesto nisam znao bas da prevedem ali koliko sam skontao tesko za letovanje ali ipak moze.Kad skinem pregledacu i ako to bude to bice post :)
 
Član
Otvorio sam abs tj. skinuo sam onu elektroniku na 6 sarafa i rasklopio..Prvi dio ima neku nazovi grubu elektroniku , tacnije par dioda i par releja i kondenzator...Sve provjerim sve fercera.. e sad drugi dio kad sam otvorio nisam mogo cudom da se nacudim..aj sto je sve sitno kao u mobilnom telefonu nego sto dva neka chipa imaju vezu sa plocom preko zica toliko tankih da ih uopste na pocetku nisam ni primjecivao..sve zaliveno necim prozirnim i mekanim kao puding...obrni okreni nemogu ja tome nista i samo sastavim i vratim na auto..hehe i sto je najveca shega od tad je evo proslo 5 dana abs radi extra i nijednom nije upalio lampicu ili sta slicno..elem od djelova za popravku su oni iz prvog djlea a ove iz drugog samo se moze popraviti veza ako uspieje ko da otkrije koja ustvari nema kontakt pa neki precizni elektronicar sa lupama , mikroskopima i sl da to preletuje..
 
Član
Dule sve je to nekako chudno zato sto je sitno..mislim da uz neku veliku lupu ili elektronski mikroskop bi bilo sve jasno , ovako samo mozemo da nagadjamo.spojevi u grubom djelu su svi onako kao punktovani bez imalo letovanja i pritiskom sarfcigera moze da se vidi jesu li ok , ali ovo osatlo je sve mikro..jedino da je uvjek slucaj sa istim kontaktom pa da se zna tacno na koji da se napada :)
 
Član
Dvije sedmice uglavnom radio , ponekad samo se palio a sad opet non stop...Da bude jos gore rodjak mi posalje elektroniku iz Njemacke 100% ispravnu(sa slomljenog prijateljevog audija) i ja se obradovao ko idiot kad ono neka novija ne pase dzek :(
 
Član
KOME JE SUDJENO DA BUDE JEB*N, GACE MU SAME SPADAJU!!!!!
:lol:
Pa tako i tebi... Kud ne mozemo da napravimo tu tvoju, kud ti druga ne odgovara.... pa ima li jos sta u pm???
:icon_cry:
 
Član
E jbg kad nesto nece ono bas nece..sad moram gledati nekoga povjerljivog na auto otpadu da mjenjam ovu drugu elekroniku za ovu stariju.
 
Top