Audi A6 4f lanci i spaneri ??

Audi A6 4f lanci i spaneri ??

Član
Pozdrav narode
Imao problem sa spanerom lijeve glave(lanac zaklepece sekundu dvije) sredim to orginal spaner stavim sve uredu bude i nakom 3 mjseca pocne mi se cut lanac na desnoj glavi,i ovaj put uzmem kompletan set svi lanci i spaneri,zamjenim to sve( garancija 2 godine ili 90000km).
Evo nakon 25-30 hiljada kilometara opet mi se pocelo cut ali ovaj put malo smijesna situacija.
Auto stoji 10 dana upalim ga ne cuje se nista.
A kad se vozi auto pola sata-sat i ugasi na nekih 10-15minuta sledece paljenje motora klepecu svi lanci.
Ima li ko kakvu ideju sta bi moglo bit,imal kakve sanse mozda da je problem u uljnoj pumpi pa da ne moze nabit odma pritisak ulja kad je ulje vruco?
Od kako je kupljeno auto sipam castrol 5w30 edge long life.
 
Član
Dijelove uzeo u austri a mjenjao u bosni zato sto su mi ovd trazili ekstremnu cijenu za ruke.
Isao sam da reklamiram,posto mi jos vazi garancija
I rekli su mi da garancija vazi nema veze sto je mjenjano u bosni,ali postoji mogucnost da je problem u djelovima ili u ugradnji djelova,ali je to nemoguce,da je problem u servisu pocelo bi se cut odma a ne nakon 25 hiljada kilometara.
I onda su oni predlozili da dotjeram auto u servis s kojim oni posluju(posto ta trgovina samo radi sa djelovima oni nemaju svoj servis)da mi skinu dijelove da poslju proizvodjacu pa ce oni tamo testirat u cemu je problem,i naravno kao i uvijek nece bit problem u njima nego u ugradnji i bice platit papreno majstore koji to ovde skinu.
 
Klasika na novim autima sa lancem... nazalost to se ne moze izbjeci sve dok se koristi long life ulje i sve dok se mjenja na 30000...
 
Član
Trenutno sam presao oko 16 hiljada sa ovim uljem i ubrzo cu ga mjenjat,ali ovaj put nece bit long life nego obicno castrol 5w40 edge.
Pa cemo vidit dal ce se sta promjenit..
 
Član
Probaj neko drugo ulje koje zadovoljava specifikacije koje se traže za taj motor. Ja na SAAB-u promijenio ulje zadnja 2 servisa i sipao mnogo bolje i kvalitetnije, a jeftinije od Ćastrola i auto se preporodilo.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Nisu ni swag losi, al kad se radi o takvim stvarima onda ide samo original. Znam za jedan b7 sa 3.0 motorom di je tip ponovo skidao sve i stavljao original.
 
Član
Razmisljao sam o liqui moly ulju tj razmisljam jos,ali sam malo skeptican oko njega.
Nema niko neko ajd da kazem srednje misljenje o njemu i po njemackim forumima,ili ga hvale na sva zvona da nema boljeg ulja ili ga kude da nema goreg.
Zna li neko koji liqui nasut?
Gledao sam po internetu ima ih vise nekih vrsta.
 
Član
Nisu ni swag losi, al kad se radi o takvim stvarima onda ide samo original. Znam za jedan b7 sa 3.0 motorom di je tip ponovo skidao sve i stavljao original.

Kada sam bio o ovlastenom servisu i pravio predracun za dijelove oni su meni nabrojili nekih djelova ne znam ni ja vise sta,znam da su neki zupcanici bili na spisku i ko zna jos sta uglavnom oko 3000km je bilo dijelova samo.
Pa sam onda uzeo ovde swag set,cini mi se 3 lanca i 4 spanera 545eura me izaslo.
 
Top