audi a6 2.8 qvatro

audi a6 2.8 qvatro

interesuje me imal ko kakvog iskustva sto se tice ovog vozila (kvarovi, potrosnja, odrzavanje) znaci radi se o audiju a6 2.8 qvatro 1999god, manuelni mjenjac, hvala unaprijed.....:icon_rolleyes:
 

rs6

Član
vise trosi nego sto ide, sto se tice odrzavanja tu i tamo normala, dobro je sto je manuelac

sve u svemu nije los auto, ako nisi kakav racer, dobar za plina ....
 
Član
karabaja55 je napisao(la):
interesuje me imal ko kakvog iskustva sto se tice ovog vozila (kvarovi, potrosnja, odrzavanje) znaci radi se o audiju a6 2.8 qvatro 1999god, manuelni mjenjac, hvala unaprijed.....:icon_rolleyes:

Potrošnja kombinirana vožnja 11do 13L, idu jako dobro za nepunih 200hp.
Peri deri su ti motori, dosta rasterećeni.

Mana: Hidropodizači, Lafete.

Naravno pričam o urednom motoru, provjeri mu kompresiju.;)
 

rs6

Član
BaXRS4 je napisao(la):
karabaja55 je napisao(la):
interesuje me imal ko kakvog iskustva sto se tice ovog vozila (kvarovi, potrosnja, odrzavanje) znaci radi se o audiju a6 2.8 qvatro 1999god, manuelni mjenjac, hvala unaprijed.....:icon_rolleyes:

Potrošnja kombinirana vožnja 11do 13L, idu jako dobro za nepunih 200hp.
Peri deri su ti motori, dosta rasterećeni.

Mana: Hidropodizači, Lafete.

Naravno pričam o urednom motoru, provjeri mu kompresiju.;)


128 kw / 174 hp vozio sam ga u A8 jedan period, i slabo je is'o ( vise ruci nego sto ide ) a potrosnja :icon_eek::icon_eek:
 
Super Moderator
a nije to taj 2.8 druze... to je c4 2.8 a ovaj je c5 2.8, 30 ventila i 190+ konja
ide on fino kad je manuelac nije lose. quattro je i trosit ce ti puno. udoban je i fin za vozit, dobro ide na sekvent plin. sto se tice masine nije kvarljiva, hoce potrosit ulja. ima njih par koji su zaribali al sve je do odrzavanja..ako odrzavas onda je peri deri
 
Član
Gradska ne ide ispod 15l...po meni ne isplati se voziti takvo auto po gradu,otvorena voznja i autoput moze
Dobro razmisli da li ti qvatro uopste potreban ?
 
Nemrin je napisao(la):
Gradska ne ide ispod 15l...po meni ne isplati se voziti takvo auto po gradu,otvorena voznja i autoput moze
Dobro razmisli da li ti qvatro uopste potreban ?

hvala vam drugovi na odgovorima, ipak ja ostajem na svom 1.8t! :cool:
 
BHT Ovisnik
u rođaka je taj 2001,isto quattro automatik,po gradu uzme oko 17,kaze otvorene 10-12l,ulja dosta trosi,da nije oko pola litre na 1000km mislim...
 
Član
CoL3 je napisao(la):
u rođaka je taj 2001,isto quattro automatik,po gradu uzme oko 17,kaze otvorene 10-12l,ulja dosta trosi,da nije oko pola litre na 1000km mislim...

Onda je pravo ispravan, treba da uzima nepuni litar na 6000KM.
 
BHT Ovisnik
kako sam ga ja skontao tako mi rece,mjenjao mu je motor prosle godine,nezz sta je bilo pa je mescini u grudama uzeo drugi motor,al isto trosi kako rece
 
Član
CoL3 je napisao(la):
kako sam ga ja skontao tako mi rece,mjenjao mu je motor prosle godine,nezz sta je bilo pa je mescini u grudama uzeo drugi motor,al isto trosi kako rece

30 V su ti motori, nije čudo da troše......

Kod nas je šteta svih tih jačih* V6 itd motora što ih je 80% i više užasno održavano, pa na kraju imaš abnormalne potrošnje i puževe na cesti.... al uz pravilno održavanje sigurno dobri motori.

Nego kako Turbo sve gledam da ga snimim uz cestu al nikako :)
 
BHT Ovisnik
BaXRS4 je napisao(la):
CoL3 je napisao(la):
kako sam ga ja skontao tako mi rece,mjenjao mu je motor prosle godine,nezz sta je bilo pa je mescini u grudama uzeo drugi motor,al isto trosi kako rece

30 V su ti motori, nije čudo da troše......

Kod nas je šteta svih tih jačih* V6 itd motora što ih je 80% i više užasno održavano, pa na kraju imaš abnormalne potrošnje i puževe na cesti.... al uz pravilno održavanje sigurno dobri motori.

Nego kako Turbo sve gledam da ga snimim uz cestu al nikako :)

uhhh turbo pravo,evo sad cekam tog rođaka da ga naganjam da se malo potegnemo,pa se sad ljutno sto sam uzeo jace auto od njega pa trazi sebi S8,ako znas koga javni:icon_biggrin:
a ni ti nisi daleko jbmu,zvrcni nekada malo ranije i odemo na pice :cool:
 
uh dobro je ljudi sto sam postavio temu, zenuo bi se pravo da sam dao 1.8t za 2.8, ovaj moj dva litra ulja potrosi od mjenjanja do mjenjanja, a potrosnja na otovrenom za nepovjerovat :123:
 
Član
Ljudi Audi A6 c5 97 godina manuelac nije kvatro 141kw.nece da pali mora ga varati pola sata a nekad iz prve i kad upali auto trokira, pusi na auspuh i smrdi benzin. Inace ne duva crijeva od vode i ulje i voda su ok nije nista izmjesano. Zna li neko sta bi to moglo biti na ovom autu? Pozdrav
 
Top