Audi A6 2.5 TDI nema snage

Audi A6 2.5 TDI nema snage

Član
Dakle u pitanju je Audi A6 2.5 TDI 110kw 2000g.p. ne može nabrati preko 3000o/min i nema snage , ne može preko 140 km/h ,desi se samo ponekad da na momenat da dobije snagu ali kad iskopčaš protokomjer , auto proradi normalno , samo ostaje greška na tabli.

Da li je tu protokomjer problem tj. da li će novi riješiti problem?
 
Član
Sigurno ti je u pitanju protokomjer, prijatelj je imao isti problem slabo mu je vukao i nije mogao preko neznam kojeg broja obrtaja mislim da je 3000 ali nisam siguran. Kad je zamjenio protokomjer sve se vratilo u normalu.
 

rs6

Član
1.protokomjer
2.zacepljen usis ( smanjen protok )
3.zacepljena turbina

od te 3 stvari jedna mora bit...
 
Član
Riješen problem , nije protokomjer nego vakum ventil na turbini , sad čupa zemlju pod sobom:lol:
Hvala na savijetima
 
Član
od ove tri opcije sto je @rs6 napiso,ja dodajem jos jednu koja mislim da i jest glavni problem.otiso katalizator,ono sace iz njega se raspane i ostane samo jedna kugla koja kad dadnes gas zacepi auspuh.
tetak prije par godina imo isti problem na pasatu 5+,mjenjo i protokmjer i i sto neki kurceva i pola bosne,hrvatske i srbije je preso,sve ajd kod ovog majstora ajd kod onog,na dijagnostiku ga prikopca nema nista,al auto neide
i jebat ga stace snjim rijesio ga prodat,i bezveziu tak stojimo i otac kaze daj kljuceve,i ode snjim u radionu i skine katalizator,a stavi neku cjevuru bezveze,i auto ne da je islo ono je letilo pasat bio 130ks + cip imo 160 konja
i dok je bio stari katalizator bolje od njega iso golf 2 dizel,al kad je skinjen kat jeo je zivu djecu
i tebi je vjerovatno kat
 

rs6

Član
djordjep je napisao(la):
Riješen problem , nije protokomjer nego vakum ventil na turbini , sad čupa zemlju pod sobom:lol:
Hvala na savijetima

ne znam kako mi je on promaknuo, jer je i kod mene bilo s njim problema .... :icon_rolleyes:
 
Top