Audi A4 rail sistem kvar

Audi A4 rail sistem kvar

Pozdrav svima,

Prije par dana, Audi A4 2008. godište automatik mi je počeo trzati prilikom kretanja, pa sam otišao u ASA servis da mi odrade dijagnostiku, i bas su me propisno istraumirali.

Naime, oni kažu kako je špena "zatrovala" rail sistem i dizne i kako je jedino rješenje koje oni imaju promjena visokotlačne pumpe, svih šest dizni, razvodnika goriva itd itd. Helem, ukupna cijena 16.000 KM za popravku auta koje vrijedi možda 20 u idealnom stanju.

Postoji li mogućnost da se ne radi ovako brutalan remont i ne kupuju svi ovi dijelovi, radi li neko čišćenje, reparaciju, ili šta već može da se spasi automobil?

Hvala u svakom slučaju
 
Član
Mislim da nisi napisao koji motor,ali kako god opusti se,kakve crne tolike pare,kakva špena,promjeni pod hitno mehaničara,kvar max može biti 1000 do 1500 km u najgorem slucaju.Sune mu ljubim pa motor kupiš za 1000 km i gas.Samo odi do nekog drugog mehanicara koji hoce da se pozabavi malo detaljnije i sve ce biti ok...

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Motor je 2.7..

Ma mislim da su mi oni to napisali čisto da me skinu s dnevnog reda, budući da se, kako kažu, ne bave reparacijama i popravkama, nego samo mogu naručiti sve nove dijelove i zamijeniti, što je suludo.

Zato i pitam ovdje za savjet, odnosno idealno bi bilo kad bi mi neko predložio nekog majstora/servis koji se bavi popravkama ovog kvara.

Živim u Sarajevu.
 
Član
Ma brate ako ima špene ocisti rezervar, pregledaj pumpu, ako je bas potrebno onda je promjeni. Kakvo mjenjanje svih dizni
 
Top