Audi A4 povecanje KS

Audi A4 povecanje KS

Za pocetak pozdrav svima,
vozim Audi A4 1.9 tdi, 110KS, 2000god., presao 162k KM. (nikakvi tuning radovi na njemu)

Zanima me koliko para treba izdvojiti da se auto nabrije do 300tinjak KS i koji dijelovi se sve trebaju promijeniti? Koliko max KS mogu izvuci iz ovog motora? Je li trebam stavljati skroz drugi motor unutra da se povecaju KS do 300?

Tulipan sam u vezi ovoga,pa sam dosao vas na forum pitati. Molim vas samo da ne pisete komentare u stilu "moze se,ali to puno para kosta". Znaci trazim priblizne cifre za ovaj tuning.

Hvala na odgovorima ;)
 
Ovje neces naci potrebne odgovore...posto i sam kazes da si tulipan za te stvari...radije ne pokusavaj...ovdije vecina sama sebi radi motore a posto ti ne znas nista ne pokusavaj...
Kupi 4.2 iz s8 audija i plati nekome da ti to sklepa :)
 
Član
sto se tice tuninga motora najlaksi nacin je chip...
http://www.smchiptuning.com/376/audi-a4-b5-1-9-tdi-110
ja mislim da je to tvoj model...:D
lahko se on nabrije do 200 konja al da izvuces 300KS iz 1,9 TDI motora vjeruj da ne znam koliko ti je to pouzdano... imao je nurija mahmutovic na mk4 motoru 1,9 tdi (znam da je puno konja), ali on je stavljao turbinu od touarega, chip, mjenjao hiljadu nekih stvari tako da je moj savjet ako vec hoces kupi drugi motor i ubaci....;)
 
Član
300 ks iz toga 110 ks motor nece biti za civilnu voznju.

PD motor se moze uraditi i na preko 400 ks i to je radjeno ali taj konkretno motor sa bosch pumpom preko 210 ks nisam nikad radio ali se moze uraditi i na vecu snagu.

Sto se tice cijene ona je ugrubo za taj projekt oko 4000 eura sa drugom turbinom,diznama,pumpom,kvacilom,ispuhom,ICom,remapom...

Ako si zainteresovan mozes se javiti na info@smchiptuning.com i mozemo se dogovoriti kad da dovezes auto da se to pravi.Mi sve mozemo da nabavimo i ugradimo i da samo dodjes po gotov auto.
 
Član
a za 4000€ mozes naci neki jaci motor koji fabricki ima 210PS... ;)
npr. 2.7 V6 Turbo...:)
 
Član
Jest al to onda nije vise TDI
Ko je god radi neki projekat mogao je stavit drugi/veci motor al nije to to

Ja se sjecam dok je Tiro vozao Corsu A sa 1.6 8v gdje bregasta bila skuplja od auta pa kakav je genocid pravio gradom :lol: :lol:
 
Član
Prodaš tog i doplatiš uzmeš S4, ili RS4 ako imaš više para i čip i imaš ekstra auto koje je i namjenjeno da leti...
 
Član
Prvo i prvo moras nam reci za sta se auto koristi, za voznju normalnim cestama ili ceste i pokoja utrka ili iskljucivo utrke?

Od toga zavisi koju rutu ces uzeti prema tvom cilju i koje djelove koristiti, naprimjer ako stavis set kvacila iskljucivo dizajniran za utrke auto ce ti biti nepodnosljivo svakodnevno voziti!

Kad odlucis za sta tacno ces koristiti auto onda drugi korak je odrediti koliko zelis potrositi na djelove i jos vaznije na kvalitetnu ugradnju tih djelova jer si vec rekao da ti nemas znanje za to

Tek onda ti poneko na ovom forumu moze konkretno reci sta da uradis motoru da postignes svoj cilj.

Ali nezaboravi da fabricki ovjes i kocioni sistem kao i standardne gume nece biti ni blizu adekvatne da "ukrote" sve konje isvu tu novodobijenu snagu motora

Daj nam jos pokoji detalj pa cemo ti pomoci
 
Hvala vam svima na trudu ulozenom za odgovore.

@ Sambo - auto planiram koristiti za voznju obicnim cestama kao i do sad. Prilikom takve voznje dodje do ponekih "utrka" na semaforu i slicno,upoznati ste s tim :)

Razumijem da obicni ovjes,obicne kocnice i gume ne mogu stabilizirati toliku snagu auta. Zbog toga sam jos planirao spustiti auto gewindama,stavit masnije felge,gume i jos ako nesta bude trebalo za stabilnost.

Neki od vas kazu da postoji mogucnost za kupnju skroz drugog motora od nekog jaceg auta. Koji nacin je bolji? Novi motor ili izmjena vecine dijelova na trenutnom motoru? Koliku potrosnju mogu ocekivati poslije tuninga?
 
Član
Davor_ je napisao(la):
Ciljati na 300ks iz tog motora i pitati za ocekivanu potrosnju je FAIL!

Previše zajeba oko svega jednostavnije je uzeti a možda i jeftinije S4 i lagano sa čipom ide preko 300ks i nemoraš ništa na njemu mjenjati...a ko vozi auto sa 300+ks ne bi trebalo da razmišlja o potrošnji...
 
Top