Audi A4 B8

Audi A4 B8

Član
Prije svega pozdrav forumasi.
Ja moram da pitam da li je neko imo problema sa audijem sto se tice snage da nece da vuce i da ne koci kako valja. Ja prosto ne mogu da vjerujem evo treci audi sa istim simptomima, ne mogu da vjerujem.
Samo da kazem da ne idem odma na forum da ne bude ono na netu se ne moze rijesit treba majstoru ici…Majstori ne znaju nista pa zato i trazim pomoc od vas iskusnijih
Trenutno je upitanju A4 B8 2013 godina 2.0 TDI 110kW kupljen sa 200000 km prije mjesec, sve bilo top i najednom kao i kod prosla dva audija pad snage ne vuce bas nako slabo, i kocnice svaki put kad treba naglo stat ja se moram usrat hocel stat.

Gresaka ni kod ovog nema, a sve to nadodje par dana bude sve ok ide ko raketa koci brutalno kako i treba i najednom opet pocne zezat, nema snage u vecim obrtajima pogotovo i u visim brzinama 5,6 -ta.
Evo sad sam preko dijagnostike gledo EGR i sve je kao uredu medjutim na samom EGR-u vidim ona polugica se ne mice nikako. Skinem crijevo vakuma ima, po dijagnostici trebo bi bit 35% otvoren al nije. Probam sa rucnom vakum pumpom nista opet polugica stoji ko zavarena ali drzi vakum nigdje ne pusta.
Ako iko ima bilo kakvu ideju sta bi moglo uticati na snagu i kocenje da je povezano, dal moze zrak uzrokovat takve probleme, glavni cilindar bilo sta jer mi je doslo da ga izlupam macolom
Jos jednom pozdravljam sve i nadam se da najboljem.
Jedan poseban pozdrav clanu Allroad jer je uvijek bio tu kad treba cak i van foruma.
Zivjeli
 

Prilozi

  • 4A2EB724-152A-414A-959F-C62425A4FF7B.jpeg
    4A2EB724-152A-414A-959F-C62425A4FF7B.jpeg
    1,5 MB · Pregleda: 8
Član
Sto se tice kocnice, da li ti se to desava i ljeti da kocnice rade kao da nema serva ili se desi to za kocnice samo zimi? Ovo pitam jer se zna desiti kod audi-a da udje preko crijeva serva od kocnica, udje voda u servo i onda zimi jos kad zaledi kocis kao da ne radi motor, a ljeti opet teze ide jer pola serva bude napunjeno vodom. Na par audi i passat 5+ sam izvlacio vodu i njih...
 
Član
Sto se tice kocnice, da li ti se to desava i ljeti da kocnice rade kao da nema serva ili se desi to za kocnice samo zimi? Ovo pitam jer se zna desiti kod audi-a da udje preko crijeva serva od kocnica, udje voda u servo i onda zimi jos kad zaledi kocis kao da ne radi motor, a ljeti opet teze ide jer pola serva bude napunjeno vodom. Na par audi i passat 5+ sam izvlacio vodu i njih...
Hvala na odgovoru RS Turbo
Pa ovog audija imam od novembra tako da ne ne znam ljeti kako ce bit ali sa predhodnim A4 2008 god. i A6 2012 god nije bilo pravila ljeti zimi kako kad. Problem je u tome sto to nije sad neki drastican gubitak snage i kocione sile ali taman da se osjecam nesigurno. Ono kad hoces pretec pa mislis se hocel moc ili kad treba kocit naglo bas me prpa ufati.
Sto se tice recimo kocnica ona je mekana i ne hvata ne grize a trebala bi da bude brutalna na ovom autu. A kad proradi sve auto je milina vozit ono bas. Sta bi mogo provjerit ja kao laik bilo mehanicki bilo dijagnostikom pa da mogu zakacit log fajl? Mislim stvarno nemam vise ideja, hvala na svakom savjetu.
 
Top