AUDI A4 B8 8K 2.0 TDI vodena steta

AUDI A4 B8 8K 2.0 TDI vodena steta

Član
Na internetu sam pronasao Audi A4 B8, 2011 godiste koji je imao vodenu stetu. Motor je OK, mijenjac je OK, limarija OK. Diler tvrdi da je stradala elektronika. Pa da li se to isplati kupit i popravit? Koliko bi mogla kostat popravka?
 
Član
ma tu nastanu katastrofane stete, nemoj se ti u to upustat, da je to tako jednostavno popravit popravio bi i taj sto prodaje nebi ga tako prodavao
 
Član
Cijena je jako mala, a model iz 2011. Maximalno utegnut na slikama i mislio sam otic i vidjet auto. Sad najbolje ako bi mi neko mogao reci koliko para bi kostala popravka.
 
Kupujes vjecni Grob!
Sva elektronka i svi senzori danas rade a sutra nerade.
Pa ti trazi dva tri dana za senzor ili salter od 20KM da ga zamjenis.
 
Član
Ma nema danas auta iz 2010 ka 2018 koje nema u sebi elektroniku i hrpu senzora.Doslo je i do toga da svi masovno hrle ka proizvodnji elektricni auta. Sve to zbog zagadjena okolisa. Gledam da kupim ovaj Audi A4 B8 iz 2010 jer sam cuo da su raniji modeli imali dosta kvarova a ovi iz 2010 pa do 13,14 su top. Pa ljudi ako neko ima neki savjet oko te kupovine, rado cu saslusat. Naravno, planiram ga uvest iz Germany.
 
Član
Cijena je jako mala, a model iz 2011. Maximalno utegnut na slikama i mislio sam otic i vidjet auto. Sad najbolje ako bi mi neko mogao reci koliko para bi kostala popravka.

Lafo maksimalno utegnut, a ronio pod vodom...
Nije jednostavno, a prije svega nije ni jeftino to popravljati jer su ta auta natrpana elektronikom i mislim da ces ga prodati prije nego sto si ga i kupio..

Ako je usla voda, doslo do kratkog spoja, otprilike ti moze stradati ECU, prozori, klima, farovi, stopke, zmigavci, unutrasnja svjetla, audio sistem, podizaci prozora, centralno, el, sjedista, osiguraci, elektronika rucne, esp, abs, airbag moduli.. pa eto ti zovi i vidi koliko svaka od ovih jedinica kosta.. i vidi jel' ti se isplati..

Kad je vec tako jeftin i ako ti je do profitiranja, kupi i prodaj ga u dijelove.
Ako kupis, stavi nam slike glisera da vidimo :D
 
Član
Pa sto se tice te jeftinosti to je sve od osobe do osobe, zavisno od debljine novcanika. Nisam diler i ne bavim se preprodajom auta, vec planiram za licne potrebe kupit taj A4 B8. Pa evo ako neko ima iskustva sa tim modelom rado cu saslusat.
 
Član
Pa niko ti to ne može reći. Zuro ti je nabrojao šta je sve moglo da ode, i u zavisnosti koliko toga je stradalo tolika će biti cijena popravke, a ti dijelovi su sigurno veoma skupi jer to nije nešto što se mijenja svaki dan. Znaš li bilo šta kakva je šteta, šta i koliko je bilo potopljeno?
 
Član
Pa sto se tice te jeftinosti to je sve od osobe do osobe, zavisno od debljine novcanika. Nisam diler i ne bavim se preprodajom auta, vec planiram za licne potrebe kupit taj A4 B8. Pa evo ako neko ima iskustva sa tim modelom rado cu saslusat.

Sta ti vrijedi nase iskustvo sa tim modelom kad niko od nas nije vozio potopljenu varijantu Audija? o_O

Objasnio sam ti gore mogucu problematiku, a tvoje je da pitas covjeka sta je tacno otislo jer elektronika je opsiran pojam.
Pogledaj cijene onih gore komponenti i dobit ces najskuplju mogucu varijantu za ulaganje u auto. Onda potrazi i polovne varijante komponenti i vidis jel ti se uklapa u debljinu novcanika. Eh, onda Boga molis da je nesto od onog gore nabrojanog ispravno kako bi sebi smanjio troskove. Helem nejse, 99% ljudi na forumu bi to preskocilo, a ti kako hoces :D
 
Član
prije x godina bio kod ljudine nako u prolazu...koji je dizao f10 iz poplave, meni je to djelovalo kao sex pedera, ja ga pitam jbt ko još ovo želi, kaže ljudina od el mjastora ko danas vozi f10 ako udarimo replay, cijen smiješna i sl, ako je cijena smiješna i ima neki vid isplativosti u tranzitu ok, za sebe takvo auto veliko NE....
 
Član
Bizi od tog sto dalje, nisi ni svjestan koliko kosta popravak, jos vise zato jer je to opsirna stvar. Nikad, al nikad nece biti do kraja gotov da kazes evo sad je sve ok. A na cijenu svega imas jos i put i uvoz. Nemoj ga niti gledat u oglasniku, a kamoli kupiti

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
 
Član
Hvala vam svima. Poenta teme i jeste da ljudi iskazu misljena ili neka iskustva. Sobzirom da nisam strucnjak oko tih stvari zato sam i postavi temu da bih cuo razna misljenja. Lik koji ga prodaje nije hteo da detaljise tako da sam i odustao jer je previse mutio oko detalja.
 
Top