Audi A4 B8 3.0TDI - iskustva

Audi A4 B8 3.0TDI - iskustva

Član
Zdravo raja,

Da li je neko od vas imao iskustva sa navedenim autom. Cijena odrzavanja, dijelova, servisi, potrosnja, mane, i slicno... Takodjer bi dobro dosla iskustva o manuelcima i automaticima. Ne interesuju me price tipa "prijateljev prijatelj je imao auto". Lijepo bi bilo da podijelite licna iskustva. Ovo pitam iz razloga jer postoji mogucnost kupovine ovog auta.


Hvala vam! :)
 
Poslednja izmena:
Član
Nadam se da ovo za održavanje, dijelove i potrošnju pitaš samo informativno, jer ne znam šta očekuješ, ali auto te klase sa takvom motorizacijom je jedno 2 puta skuplje za održavati od 1.9 TDI motora.
 
Član
Nadam se da ovo za održavanje, dijelove i potrošnju pitaš samo informativno, jer ne znam šta očekuješ, ali auto te klase sa takvom motorizacijom je jedno 2 puta skuplje za održavati od 1.9 TDI motora.

Pitam informativno da znam da li sebi mogu priustiti tako auto ili ne. Ili da idem na neke slabije vaijante tipa 2.0TDI. Potrosnju ocekujem oko 10-11l grada sto mi je ok za takvu masinu. I naravno, svjestan sam da je skuplji od 2.0TDI modela, sada me zanima koliko je to skuplji. Da li ima mana, tipa simensove dizne na A3 8p sa 2.0TDI motorm i sl.
 
Član
To me interesuje, i bolje je tako raspitat se nego podletit pod voz, pa da komšija vidi auto, a ne možeš mu ni podlošku dizne zamijenit kad zatreba, jer je preskupo.
Elem, ne vjerujem da ćeš čuti nešto previše mišljenja o B8 sa 3.0 TDI motorom, jer je to malo ozbiljnija mašina za održavanje, tako da ti ni priča "jaran voza pa..." nije loša za čuti, jebi ga.
 
Član
Koji god uzmes neces promasiti, u pocetku su imali onaj sa 176kw, (koji je bio u c6 i b7) nakon njega su ugrađivali sa 150 i 180kw. Ja bih uzeo ovaj sa 180kw sa s-tronic mjenjacem jer odmah s njim imas i quattro, ovaj sa 150kw je dolazio sa multitronic mjenjacem koji nije bog zna sto, pa je bolje uzet rucni ako gledas taj motor. Sa s-tronicom imas nesto vece troskove odrzavanja, ali po mom misljenju je to mjenjac koji izvrsno ide u kobinaciji s tim motorom. Ti auti koji su redovito odrzavani prolaze vise od 500tkm bez greske. Negde na 250-300tkm se zna cuti lanac pa ga valja promjeniti i obavezno originalne dijelove, posto se mora vaditi motor da bi se to odradilo odma neka se napravi kako treba.
 
Član
Koji god uzmes neces promasiti, u pocetku su imali onaj sa 176kw, (koji je bio u c6 i b7) nakon njega su ugrađivali sa 150 i 180kw. Ja bih uzeo ovaj sa 180kw sa s-tronic mjenjacem jer odmah s njim imas i quattro, ovaj sa 150kw je dolazio sa multitronic mjenjacem koji nije bog zna sto, pa je bolje uzet rucni ako gledas taj motor. Sa s-tronicom imas nesto vece troskove odrzavanja, ali po mom misljenju je to mjenjac koji izvrsno ide u kobinaciji s tim motorom. Ti auti koji su redovito odrzavani prolaze vise od 500tkm bez greske. Negde na 250-300tkm se zna cuti lanac pa ga valja promjeniti i obavezno originalne dijelove, posto se mora vaditi motor da bi se to odradilo odma neka se napravi kako treba.

Hvala na odgovoru. :D
 
Top