audi a4 (b7) passat b6 ili toyota avensis

audi a4 (b7) passat b6 ili toyota avensis

Član
Raja, novi sam ovde, htjeo bih traziti savjet od vas.
U subotu sam prodao passat b5.5 1.9 tdi 130ks avf kod motora koji je bio kod mene 6 godina i u planu sam uzeti sebi jedan od navedenih auta,
audi a4(b7) 2.0 tdi 170ks, passat b6 2.0tdi 170ks ili toyota avensis 2.2 d4d cat sa 177ks 2006+ godiste, e najvise me zanima kakvi su motori cuo sam da pasati imaju problema ali kako ja znam iste motore posjedjuju i audi i passati tj ova generacija koju sam naveo, za avensis ne znam posto ovi motori tj 2.2d4d cat nisu bili dostupni u BIH zbog (ne)kvaliteta goriva jedino znam da imaju lanac , pa bih vas zamolio za vase misljenje. unaprijed hvala :)
 
Član
prvo se prestavis u novim clanovima,ko si sta si sta vozis i ako imas auto otvoris u garazi zavisno koje je vozilo,a za ovo udji u passata udji u audija i provozaj i sve ti je jasno samo eto sto za tu sumu mozes dobiti mozda opremljenijeg passata all opet bi na audija isao i dobri motori..vozio se u passatu sa tim motorom mislim da je najjaci u ponudi od dizela i onako ide normalno mada je karavan.
 
Član
Apsolutno nijedan od tog izbora , za 2.0TDi manje više se zna o čemu se radi a takođe i taj Toyotin motor je bio problematičan.
Ako pikiraš baš te aute , onda A4 1.9TDI , Passat 1.9TDI i Avensis 2.0D4D.
Ako pucaš na te jače dizele , onda ti je možda najbolji izbor 320d e90 163KS , ali samo ona verzija prije redizajna sa M47 motorima , N47 u redizajnu je ima problema sa lancima a na sve to , isti su sa zadnje strane motora.
Jedino , kao i A4 , je malo skučenija u odnosu na gore nabrojane , tako da bi se na njih mogla odnositi konstatacija koleze iz prethodnog komentara o sepetima , ako zanemarimo značku...
 
audi a4 (2012) 2.0 tdi, ja vozio vise primjeraka, i za mene je nista bolje nego onaj 2000 A4 model, iskreno, razocarenje ogromno,
passat 6 je vec od davno - sigurno si vec cuo, poprilicno nekvalitetan automobil, passat 5+ je daleko udobniji i komforniji od pasata 6,
tacnije audi a4 i pasat 6 mi imaju potpuno isti osjecaj za voziti, slicno kao golf 4 i bora, moj savjet ti je zaobidji oba auta, jer je odnos Placeno/dobiveno nerealan, platis limuzinu "neke klase" a dobijes obicno auto koje nije nista bolje po voznim karakteristikaama vozila ranga golf 4 bora skoda oktavia I i slicno
motori 2.0 TDi , puni forumi problema, cim pitas kakvi su motori , tezis motoru koji je pouzdan, a 2.0 tdi to nije
problemi sa uljnim pumpama (modeli sa lancem na uljnoj, modeli sa zupcanicima, oboje lose rijeseno) problemi sa glavom motora na ranijim godistima, i slicno.
iskreni savjet izbijezi ova dva auta, i 2.0 tdi
auta jer su precijenjena, a motore jer nisu neka sreca velika.
 
Član
Sve su to auta koja su vozena i imaju puno kilometara na satu i ti problemi koji imaju su vjerovatno vec rijesili prijasnji vlasnici. Ja bi isao na b7, ima u njemu i 1.9 tdi 85 kw cini mi se, nije ni on za baciti sto se snage tice vjeruj mi.. uglavnom trazi sto ocuvaniji primjerak a sto se tice kvarova, to se nikad ne zna.. ali od gore nabrojanih audi je sigurno najkvalitetniji..

Poslano sa mog SM-A300FU koristeći Tapatalk
 
Član
Dajte ljudi, kod nas 2.0tdi evo 4 godine, vise problema komsija na Touranu 1.9 imao.. Kako koga zadesi, nisu auta nova
Edit: Kod A4 B7 motori su CR..
 
Član
Audi jest audi,ali ja glasam za passata 125kw sa CR motorom.
Za iste pare passata mozes uzet sa boljom opremom(mada ti 170ks pretezno imaju dobru opremu).
Passat dalko daleko ima vise prostora od audia,pogotovo na zadnjoj klupi.
A sto se tice problema,sve zavisi na sta naletis.
 
Član
Eh ovako,jucer sam vozio passat 6 2007 godiste 2.0tdi 140ks bkp kod motora i prvo sto sam primjetio jest da je neudoban u odnosu na 5+ kojeg sam ima a i nisam znao da nema ramena kao passat 5+, drugo cini mi se da je kabina manja naspram 5+ kao da su ga smanjili, posjeduje servisnu knjigu i u njoj pise da je radjena glava motora (na njemackom je slabo razumijem XD) auto solidno izgleda sa 17 felgama, comfortline, najveca mi je glupost ima navigaciju nema komande na volanu -.- 246.000km presao cijena mu je 14500KM limuzina gume su ljetne znaci odmah moram uzimati celicne felge i gume zbog zime (imao sam loseg iskustva sa svojim passatom jer auto nece da krene sa 17 kad padne malo snijega haha)
Audi a4 2006 2.0 tdi BRD kod motora 170 ks veoma malo auto naspram passata, odmah sam bio sumljiv sto posjeduje sline masku a trendline oprema da nije udaran ili nesto drugo nema servisne knjige presao 172000km 15 felge sa m+s gumama cijena 12.800KM karavan
sutra idem viditi toyotu avensis
 
Top