Audi A4 B6 - blinkaju lampice kočnica, ABS, ručne kočnice i proklizavanja

Audi A4 B6 - blinkaju lampice kočnica, ABS, ručne kočnice i proklizavanja

U zadnjih nekoliko dana kada upalim auto začuje se zvuk upozorenja i upale se lampice kočnica, ABS, ručne kočnice i proklizavanja. Lampice od ručne i "brake" stalno blinkaju. Ovo sa lampicama se ne dešava svaki put kada upalim auto, već samo povremeno. Nivo kočine tečnosti je u redu, kočnice su u redu, ne propadaju, vidi se spolja da su disk pločice u dobrom stanju, a ručna je spuštena. Nikada je i ne korstim.
U pitanju je Audi A4 B6 2004. godište. Evo i slike komandne table
 
Član
Dok izbacuje lampe po tabli moralo bi biti nesto i na dijagnostici...ako nista, mogu se pregledati senzori absa
 
Član
Pregledaj senzore za svaki slučaj. 99% je modul čim je upalio i lampicu od ručne. I sam borbu vodim sa svojim E39 i Bosch 5.7 modulom.
 
Može li nešto da se desi ako je modul otišao? Pitam zato što ne osjećam nikakve promjene na kočnicama i u ponašanju auta.
 
Na dijagnostici ce ti reci sta je tacno ako je senzor abs-a kazat ce koji nevalja
Mada pogledaj plocice s unutarnje strane na njima je citac istrosenosti skini prednje gume i malo bolje pogledaj unutarnju plocicu ako je usjecen disk prije ce pokazat istrosenost mada ima obloge na plocicama
Krajnja nesreca koja te moze zakacit je modul ABS-a onda je to malo zesca investicija i trazenje odgovarajuceg za zamjenu ;)
 
Može li nešto da se desi ako je modul otišao? Pitam zato što ne osjećam nikakve promjene na kočnicama i u ponašanju auta.
Ako je modul otisao neces imati ABS niti ESP to dvoje je isto mada to mozes testirat naglim kocenjem tj. ABS dali udara papucica kocnice kad je naglo ocepis ako nema udaranja od ABS-a nemas nista tj.imas obicne kocnice i iritantne la.pice koje svijetle ;)
 
Znači moram potrefiti kod koji odgovara mom autu. Kako da pogledam koji kod meni treba ako tražim negdje po otpadima?
 
Ocitaj code sa svog modula ABS-a sve prepisi s njega sta god nadjes
Al prije potrage nek ti neko nakaci auto na dijagnostiku kakvu malo bolju koja moze da ppkrene testiranje abs modula da budes siguran jeli do njega
 
Član
Eh ovako, defektan modul najčešće izbacuje greške da je senzor u pitanju. Probaj zamjeniti strane senzorima. Npr. ako je zadnji desni, samo zamjeni pozicije, lijevi na desni i obrnuto. Samo pazi da ih ne potrgaš. Što se tiče funkcionalnosti, sve koči ok, samo nemaš ABS i ESP (ASC). A u svakom slučaju kad ubaciš novi modul, moraš ga kodirati, nema tu "odgovarajući kod". A u slučaju kada su upaljene sve tri lampice, dijagnostika čita grešku "modul memory fault". I tada si 100% siguran da ga moraš mjenjati. Kod mene je bio slučaj sa Bosch 5.7 modulom da je izbacivao grešku za zadnji desni senzor, ubacio novi zamjenski, opet izbacuje. Zamjenio strane senzorima, opet izbacuje zadnji desni. Jel ti se to dešava samo kada je toplije vrijeme i kada je topao motor?
 
Ima veze kod kako nema nije kod svakog audia isti modul kao ni kod passata moze ono fizicki i mislis pase to al raspored zica pinova na konektoru ni blizu znam sta pricam i sta pisem jer imao sam belaja na jednom passatu pa sam tako ko i Ti donio drugi ispravni a samo jedan broj na kodu nije bio isti i na kraju morao sam traziti spasa preko granice nasao u Njemackoj preko neta javio rodjaku on kupio i poslo po busu ja smjestio nije bilo potrebe kacat komp da se vreske resetuju nakon 100 metara sve proradilo ;)
 
Član
Ima veze kod kako nema nije kod svakog audia isti modul kao ni kod passata moze ono fizicki i mislis pase to al raspored zica pinova na konektoru ni blizu znam sta pricam i sta pisem jer imao sam belaja na jednom passatu pa sam tako ko i Ti donio drugi ispravni a samo jedan broj na kodu nije bio isti i na kraju morao sam traziti spasa preko granice nasao u Njemackoj preko neta javio rodjaku on kupio i poslo po busu ja smjestio nije bilo potrebe kacat komp da se vreske resetuju nakon 100 metara sve proradilo ;)

Kataloški broj MORA biti isti, kome pada na pamet brikati po konektoru i mjenjati raspored žica??? Čak i kada je isti kataloški broj moraš ga kodirati.
 
Top