Audi a4 b6 2003 avant 1.9 multitronic

Audi a4 b6 2003 avant 1.9 multitronic

Član
čovjek pita generalno za multitronic, šta ste svi uhvatili pametovati što je i kako kupio...
moj prijatelj ima isti auto, njegov je prešao oko 250 i radi ko sat ;)
ono što ti preporučujem jeste da uradiš servis mjenjača (ulje i filter) ali obavezno originalno ulje, treba ti oko 5 litara a litar je oko 60 KM, ali to uradi i vozi ništa ne brini, to je jako pouzdan mjenjač, a motor 130ka je beton, samo deri ;)
 
Član
Multitronic je ubjedljivo najgori automatski mjenjač u VW grupi , i kad sve funkcioniše kako treba je izuzetno skup za održavati , kao što je kolega napisao , ulje u mijenjaču se mjenja svakih 60.000km koje je izuzetno skupo , upravljačka jedinica zna praviti probleme a ako mora lanac mijenjati računaj na minimalno 2500KM troška.
Od starog kolega ima A4 b8 , nov kupljen , u garanciji mijenjana upravljačka jedinica , lanac i malo pred istek garancije na 65,000km je stavljen nov mijenjač.
Sad već dvije godine nije u garanciji i mjenjač radi bez greške , ali kaže čovijek da nikad više ne bi uzeo taj mjenjač.
 
Član
Druze ti si to kupio...bolje ti je ne istrazuj previse moze te samo glava zaboljeti. :)

Uradi servis i moli boga da se ne pokvari :D
 
Član
Audi je vec stigao ponasa se odlicno. Da sam ga kupovao ovje sigurno nebih izabrao ovaj mjenjac ali me je izasao dovoljno jeftino da za ove pare misam mogao uzeti b6 da je ne znam u kakvom stanju a ovog godista. Kad pogledam cijene po piku gdje je prosjecna cijena ovakvog audia 9000 KM pa na vise nebih rekao da sam pogrijesio. U svakom slucaju hvala na komentarima.
 
Top