Audi A4 B6 2000-2005 Iskustva

Audi A4 B6 2000-2005 Iskustva

Član
Rodjak mi hoce da uzme pa me zanima na sta treba pripaziti koji su motori dobri zanimaju me dizeli i ovaj jaci 1.8t koje su mane na sta pripaziti znam da je neko pisao da su neki motori imali problema sa bregastim tj da se na odredjenoj kilometrazi mjenjaju tako da hvala na savjetima ako ko ima kakav primjer na piku slobodno dajte on misli dati svoje auto i jos nadoplatit hvala. ;)
Na sta pripaziti?:cool: ako ima slucajno ista tema moze link jer ja nisam nasao..
 
Član
ma samo ga u ovlasteni odvuci i nemas problema, odma ces znat u kakvom je stanju... kod mene je 1.9tdi 96kw, nisam imao do sad nikakvih problema s njim... to sto govore za bregaste, to je (koliko sam ja upoznat s tim) za 2.5tdi motore
 
Član
TDI motori vjerovatno svima poznato najbolji najizdrzljivi odnos snage i potrosnje idealan naprimjer kada imas auto od 130ks a trosi svega 5,5 litara to je za pohvaliti.... Mane su im ( zamajac , brega ti vrijedi za 2,5 v6 tdi jer za njih vazi mjenjanje svako 60 000 km e sada o tom 1,8 T nisam posebno upoznat oko ekonomicnosti znam da je motor enormno izdrzljiv i da njegova snaga kada se udupla da stock motor izdrzi.... Tako sve moje preporuke sto se tice tog modela =) :cool::cool::cool:
 
Član
To se podrazumjeva razmisljam da li mu se isplati uzimati ovaj 2.5 motor od 180ks jer ovako gledajuci po piku 16hiljada a recimo 1.9 130ks slicne cjene mada vjerujem da sa ovim 2.5dojde bolja oprema mozda su bas jeftiniji jer se mjenjaju bregaste na 60tkm hvala najljepse dzenane isto tako i tule on nije bas nesto snaga djunki tako da ce njemu odgovarati i ovaj od 130 ks ja mislim da je on najbolji izbor gledao sam neke modele kazite vi svoje jel skupo jeftino itd.
http://www.pik.ba/artikal/2239807/audi-a4-1-9-tdi-96-kw/
http://www.pik.ba/artikal/2440444/auto-audi-a4/
http://www.pik.ba/artikal/2047301/audi-a4/
http://www.pik.ba/artikal/2066282/audi-a4/
http://www.pik.ba/artikal/2357345/audi-a4-1-9-tdi-2001-god/
http://www.pik.ba/artikal/2290791/audi-a4/ ovaj mi neizgleda skup sto kako?
karavani su malo jeftiniji kolko vidim ali ga to ne zanima;)
 
Član
sto se tice opreme, nemas tu razlike, sto ima na 2.5 imas i na 1.9... jedina razlika je sto na 2.5 mogu najmanje 16" felge zbog kocnica tj klijesta, a na 1.9 dolaze 15" ostalo sve isto...
 
Super Moderator
od 2001 godine je taj audi a svaki ima neke mane i prednosti...istina da su vecimon 2.5 bolje opremljeni al to ne mora znaciti
i 1.9tdi PD imaju problema sa bregastim a ne samo 2.5 i to da se mijenjaju svakih 60 000 je glupost al eto hajd...sve zavisi od odrzavanja al auto ko auto je dobro ;)
 
Član
dzenan90 je napisao(la):
TDI motori vjerovatno svima poznato najbolji najizdrzljivi odnos snage i potrosnje idealan naprimjer kada imas auto od 130ks a trosi svega 5,5 litara to je za pohvaliti.... Mane su im ( zamajac , brega ti vrijedi za 2,5 v6 tdi jer za njih vazi mjenjanje svako 60 000 km e sada o tom 1,8 T nisam posebno upoznat oko ekonomicnosti znam da je motor enormno izdrzljiv i da njegova snaga kada se udupla da stock motor izdrzi.... Tako sve moje preporuke sto se tice tog modela =) :cool::cool::cool:

:D
:icon_confused:
 
Član
Znaci opremu si istu mogao dobiti i u jednom i drugom modelu samo je razlika u gumama to se podrazumjeva allroad kako ga odrzajes tako ce te isluziti nekome moze biti 30tkm brega a nekome 130 sve zavisi;)
Gaga znas da te razumijemo a 1.8je zmaj;)
 
Član
raymo je napisao(la):
Znaci opremu si istu mogao dobiti i u jednom i drugom modelu samo je razlika u gumama to se podrazumjeva allroad kako ga odrzajes tako ce te isluziti nekome moze biti 30tkm brega a nekome 130 sve zavisi;)
Gaga znas da te razumijemo a 1.8je zmaj;)

A nekome po 400tkm, "nije žvaka za seljaka".
 
Član
a kako god okrenes za nekog u OK stanju, sa finom opremom treba ti 8-10 hiljada € + nase dadzbine ;)
 
Druze imam Audi A4 2.5tdi,nisam imao nikakvih problema,sto se tice potrosnje za 2.5d po meni je puno,bmw 3.0i je trosio malo vise od audija,a kad se gleda brzina,startnost i ostalo bmw je u totalnoj prednosti,ako budes uzimo uzimaj 1.9tdi ili 1.8t,nemoj uzimati 2.5tdi nije se nesto pokazo,sto se tice bregastih to mjenjanje se vrsi kod motora od 150ks!pozzz
 
Super Moderator
ne treba.... oko 16-17000 je registrovan a dobar..moze se naci cak sam ih i jeftinijih vidjao a jako dobrih ;)
 
Početnik
Najveca mana je da nazad nema prostora uopste za odraslu osobu.Ako nije brzac netreba mu nista jace od 1.9 tdi 130ks ili 1.8t 150ks.Ako nema potrebe neka neuzima "kvatro" jer malo mu je skuplje odrzavanje i S-line jer je pretvrd stvarno.Moja preporuka je da mu obavezno provjeri dizne,nosace motora,stanje seta kvacila i zamajca.Na velikoj vecini te su stvari pri kraju a kostaju pofino.Radije neka plati milju vise ali neka uzme primjerak koji je i prije njega odrzavan.Standardna mana je guljenje prekidaca od prozora,klime i slicno.Doduse taj problem su rijesili od 2003 godine.U principu veoma fina i zahvalna auta i ako utrefi dobar primjerak bice prezadovoljan.Kao sto vec rekoh obavzno neka provjeri ono gore navedeno uz naravno ostale stvari koje se provjeravaju uz kupnju vozila.

;)
 
Član
imam je b7-8E i auto je extra,dodouse malo potijesno,sto se tice potrosne ide negdje oko 6,5 litara....tople preporuke......
 
Član
Sarajlic je napisao(la):
Najveca mana je da nazad nema prostora uopste za odraslu osobu.Ako nije brzac netreba mu nista jace od 1.9 tdi 130ks ili 1.8t 150ks.Ako nema potrebe neka neuzima "kvatro" jer malo mu je skuplje odrzavanje i S-line jer je pretvrd stvarno.Moja preporuka je da mu obavezno provjeri dizne,nosace motora,stanje seta kvacila i zamajca.Na velikoj vecini te su stvari pri kraju a kostaju pofino.Radije neka plati milju vise ali neka uzme primjerak koji je i prije njega odrzavan.Standardna mana je guljenje prekidaca od prozora,klime i slicno.Doduse taj problem su rijesili od 2003 godine.U principu veoma fina i zahvalna auta i ako utrefi dobar primjerak bice prezadovoljan.Kao sto vec rekoh obavzno neka provjeri ono gore navedeno uz naravno ostale stvari koje se provjeravaju uz kupnju vozila.

;)
Hvala druze na detaljnom odgovoru mislio sam tebi poslati pm ali reko i ovako ces vidjeti poruku ma juce smo gledali jednog karavana i svidjeo mu se tako da su i oni sad u igri a jeftiniji su nije on nesto zeljan brzine mada sam mu pokazivao na you tube kako ide 2.5-100 bio je u odlicnom stanju unutrasnjost.
A ne vozi on nazad odrasle a sin mu je mali tak da mu to nije problem prostor.
Taj mu je izgleda najbolji od 130ks a i sasvim dovoljan;)
 
Top