Audi A4 B5 izgubio snagu

Audi A4 B5 izgubio snagu

Član
Pozz svima! Imam Audi A4 B5, 2001 godina, karavan, 1.9 TDI, 66 kw (bosch pumpa), kupio sam ga u 7. mjesecu 2015. godine, uvežen iz At, trenutno ima 258K pređenih. Moj problem je sljedeći. Kad sam kupio auto odlučio sam da ga servisiram, (ulje, filteri, i veliki servis). Primjetio sam da gubim vodu, bio je u pitanju dihtung glave. Dakle u paketu je odrađen veliki servis (španeri, zupčasti, ostalo remenje), dihtung glave (brušena glava), zatim predihtovanje bosch pumpe. Nakon toga već na prvoj vožnji osjetio sam da nemam onu snagu koju je auto imalo. Majstor kaže protokmjer. Kupim pierburgov, 130 KM, ništa, opet isto. Izvadim ga, vratim svoj stari bosch pošto je očito ispravan. Bio sam na nekoliko dijagnostika, ne postoji nikakva greška. Motor jako lijepo radi, ne troši ulje, ni vodu, pali odmah, ima lijep zvuk, potrošnja nafte normalna, ali prosto se vuče ko teretni voz, sporo ubrzava naročito u većim stepenima prenosa. Ide on i preko 4000 obrtaja, ali dugo mu treba dok nagura na to. Da bih se uvjerio u ispravnost protokmjera, isključim ga, tad ne ide pogotovo. Auto ne puši nikako (2. brzina, strana velika, 4.000 obrtaja, nema crnog dima), dok je prije bilo. Neki dan je očišćena turbina, opet isto. Bosch pumpa provjerena, naštelovana, faza motora isto tako provjerena, sva moguća crijeva provjerena ali ništa. Ako neko zna šta bi moglo biti, bio bih zahvalan na korisnim savjetima. Hvala unaprijed...
 
Član
Okom ili dijagnostikom? Ne pise ti lokacija, odakle si, da vidim mogu li ti vise pomoci?
Eh sad, skidali su naprijed branik, i onaj prednji poklopac remena. Dijagnostika ne pikazuje nikakve nepravilnosti niti greske. Sve vrijednosti motora su dobre. I to su mi rekle 4 dijagnostike. Bihać, Cazin, Bužim, to mi je lokacija. USK.
 
Član
Eh sad, skidali su naprijed branik, i onaj prednji poklopac remena. Dijagnostika ne pikazuje nikakve nepravilnosti niti greske. Sve vrijednosti motora su dobre. I to su mi rekle 4 dijagnostike. Bihać, Cazin, Bužim, to mi je lokacija. USK.

Onda jedino da zamolis majstora da zakaci vcds i da nam uslikas mjerne blokove na radnoj temperaturi; od 000 do 013; pa nam postavis ovdje da malo diskutujemo :D
 
Dobro pali , lijepo radi , nepusi nikako, ?
Da niste slucajno pobrkali vakume turba
(ili probili koje)
ti opisa problem, kao da je bez turbine :)
 
Član
Dobro pali , lijepo radi , nepusi nikako, ?
Da niste slucajno pobrkali vakume turba
(ili probili koje)
ti opisa problem, kao da je bez turbine :)
Na vise mjesta sam provjeravao vakume, sva crijeva, rad turbine, svi kazu da je to sve ok. Turbina radi, uklapa, cuje se, cak je i ociscena prije par dana.
 
Član
To nisam bark'o. Neko mi je savjetovao da i to pogledam zbog slicnog problema na renaultu. Civil covjek nije mehanicar. Serviseri nisu pomisljali na to.
 
Član
Otvori glavnu elektroniku motora, ona ispod brisaca u gornjem desnom uglu, unutra imas malo crijevo ono zna puknuti.. to je kod mene bilo.. bas se osjetilo da mu fali snage, jednostavno se osjetilo da auto moze bolje.. kad sam ga zamjenio nisam mogao prepoznati auto..
 
Top