Audi a4 b5 1.8 92kw niko ne moze popraviti

Audi a4 b5 1.8 92kw niko ne moze popraviti

Pozdrav drugari, trazio sam po netu svasta nesto ali ovaj problem nisam uspio naci pa mi je jos samo ovo preostalo.
Rijec je o audiu a4 b5 2001g 1.8 92kw sa ugradjenim plinom prijenajmanje 3-4 god (agis neki)
Da krenem od pocetka, tj. od kad sam ga kupio naravno kao i vecina ajde da stisnem da vidim kako ide, i sjecam se da je malo kilavo ali uspio navuci 180km/h i nisam vise ni pokusavao. Nisam ljubitelj forsiranja auta i visokih obrtaja da kidam auto, normalna voznja. picajzla sto se kaze po pitanju auta servise radio na 1000 sve utegnuto uvijek. i tako nakon pola godine voznje ja opet pokusam da ga stisnem da vidim sta ce se desiti posto je auto dosta lijeno i zimi mi trza kad je hladan. kad on ne moze preko 160 na sat, ja pustim gas i ono spadne do 120 i ja stisnem opet i on se malo zagusi nece da povuce i onda odjednom povuce i tako svaki put kad preko 4000 obrtaja pustim i stisnem gas, i vozilo se auto tako neko vrijemei normalno sve radilo na manjim brzinama npr do 120 i odjednom auto pocne da mi trosi na cisterne goriva, nestane mi plina i benzin na rezervi ja uspem 20km plina 20km benzina i opet na 200 predjenih kilometara plin potrosen sav i benzin na rezervi teskoj, trosi oboje u isto vrijeme u ogromnim kolicinama, i tako sam ga vozio neko vrijeme da to utvrdim 100% i onda sam ga malo kroz grad gazio u vece obrtaje u manjim brzinama sto bi nas narod rekao da procepim malo i dodjem kuci ugasim. i sutradan ne mozes voziti auto. upalim ga obrtaji skacu gore dole puca u motoru nesto malo dam gas on se zagusi i ugasi se ne moze se auto pomjeriti, i odvucem kod majstora i bio je kod njega 4 dana covjek kopao trazio sta moze biti i dijagnostika i promjeni klapnu gasa i svasta nesto kaze covjek ne znam sta vise da pipnem, sve probao i ne moze napraviti, odvuce ga kod drugog majstora (inace iz banja luke sam) koji radi samo vw i audi i on mu nista nije mogao i dalje sve isto. ako neko bilo sta zna ako ikako moze pomoci bio bih mu zahvalan i spreman sam pocastiti samo da se ovo vise rijesi. izvinjavam se na ovako opsirnom tekstu ali morao sam. hvala unaprije.
 
Član
Otkopcaj komplet izduvnu prije katalizatora i upali ga pa vidi sta se desava
Moguce da je bogata smjesa zacepila katalizator
Iskopcaj usis skroz od klapne pa upali i vidi sta se desava
Sve ovo testiras na benzinu, kad rijesis problem na benzinu lakse je korigovat i plin. Potrosnja plina, ne valja ti mapa
 
izbacivalo mi je gresku lambda sonde na izduvnoj grani iza samog motora negdje. sta ce se desiti ako izbacim katalizator skroz hoce prijavljivati gresku.a usis sam skinuo sve do same klapne i kad upalim auto radi 5 sekundi i ugasi se. sto znaci da ne moze raditi bez normalno skopcanog usisa prijavljuje mu nesto i ne da da radi..i da zaboravio sam reci kada sam obrisao gresku lambda sonde auto je malo smanjilo potrosnu ali i dalje je trosilo puno benzina i plina
 
To sto trosi i plin i benzin zajedno to nevalja nikako tako nesmije da bude
Kako vidim hladan ujutro ti pali od 10 put trese nece gasa prvo zamjeni senzor temperature vode on je cirka 15-16KM
Nakon toga provjeri stanje egr ventila radi njega nece auto gasa on je kod tebe mehanicki skini debelo crijevo s njega i duvaj ustima ako propusta nevalja mjenjaj ga
Jer po tom tvom iskazu ko da ti auto radi non stop pod čokom i senzor temperature budalesa sad daje da je temperatura motora 90 stepeni sad 20 a to svaki majstor koji zna koristit dijagnostiku moze na njoj da odkrije
Moj savjet mjenjaj majstore
 
Temperatura je sasvim normalna i nakon 500m voznje zimi kad je hladan on prestane da trza a za 3 kilometra otprilike on ima normalnu radnu temperaturu
 
Momak
Ja sam mehaničar znam sta oricam malo se raspitaj zasto senzor temperature ima 4 zice i za sta one sluze
Dvije daju signal na instrument tablu a druge dvije idu u elekrroniku motora gdje se sve ostalo dogadja elekronika automatski pali i gasi sklopove otvara zatvara egr ventil regulise smjesu goriva i zraka i sve ostalo

Sam kazes da trosi zajedno i benzin i plin za 200KM potrosis i jedno i drugo znaci da nesto ne stima a ne stima ti senzor koji daje lazne informacije elektronici ne garantujem 100% ali navodim te na najjeftiniji kvar da ne mjenjas nesto sto je preko 100-200KM

Majstor koji zna koristit dijagnostiku to moze da ocita nek ne pali auto nek hladnog ocitava parametre a mozes i sam sebi svako ko koristi plinase bi trebao imat obd adapter koji kopcas mobitelom on moze ocitat vrijednosti i sve ostalo barem to nije skupo i ima ih za kupit
 
Top