Audi A4 (2001-2003) preporuka

Audi A4 (2001-2003) preporuka

Pozdrav!
Noviji sam clan na forumu pa ne znam tacno dali se ovo postavlja i kako to ide pa ako bude greske oprostite haha :).
Nego evo o cemu se radi,razmisljao sam o kupovini auta tamo krajem aprila tacnije o audi-u a4 od 2001 do 2003 godista gledao sam vecinom dizele jer ako bi benzin uzeo odma treba i plin jer ode iz dzepa jbg pa me interesuju neka iskustva sa tim autima prednosti/mane mozda preporuka nekog ko prodaje ovakva vozila da i prednost imaju quattro modeli.Koje se stvari najcesce kvare i ako se kvare da li je to auto isplativo i takve stvari.
Hvala vam i Pozdrav
I evo i jedne slike (bezveze sa interneta nadjenja) da znate o kojem modelu pricam
o8a3de.jpg
 
Član
ja isto hocu uzet ovaj model, samo ja striktno gledam karavana, ne znam jel tebi bas stalo do limuzine, ali nebitno. ono sto sam ja saznao do sada, nekoliko auta sam i probao, nemas fule sa 1.9 tdi motorima, to je vec ispricana prica, svak ziv zna o kakvom se motoru radi. Konkretno ovaj model imas sa 96kw i mogu ti reci da se jako dobro ponasa, mjenjac je sestobrzinski i extra je, sve preporuke za taj model. Imas ih 2.5 koliko hoces, vecinom su svi jako jako dobro opremljeni, ali kao sto se zna taj v6 je skuplji za odrzavanje i stvarno ga moras kupiti od nekoga ko je bas pazio o svakom detalju. Probao sam ja i jednog sestaka, ide bogami jako dobro, ali i trosi, svaki ima quattro pogon. Ja jos nisam nasao ni jednog 1.9 tdi sa quattro pogonom, ako ga nadjem dobro i jest. Cijene u inostranstvu su ti oko 4500-6000€, sve zavisi sta hoces. imas ih i po 3000€ ali...

ja sam nasao sebi u italiji jednog, istina jeftiniji od ovog iznosa koji sam ti spomenuo gore, auto iz prve ruke, krivo mi je sto ga vec nisam uzeo kad sam imao priliku,al gotovo je sad.
 
Ja sam za limuzinu vise,ja sam vidjao 1.9 tdi sa quattro al karavani pa mi ne stima bas najbolje imao sam priliku vozati se u 2.5 tdi stvarno su ekstra motori jaki,doduse kad ga pritisnes hoce i uzet al koje nece heh hvala ti na odgovoru,kako sam cesto na piku i gledam ovu vrstu aut zapazio sam ovog http://www.pik.ba/artikal/4689827/audi-a4-quatro-1-9-tdi/ ne znam sto se tice cijene kako kome pase samo reko da vidis ono otprilike kako stvari stoje.Pozdrav :)
 
Član
gledao sam ovog, nije mu ni jaka cijena s obzirom u kakvom se stanju nalazi. ovako ja sebi trazim, samo jos uvijek sam probirljiv, bas trazim auto po mom licnom ukusu. striktno kod ovog me odbija unutrasnjost, ali ako budem bas nasao model koji meni odgovara pa nek i ima ovu unutrasnjost uzeo bih ga

jesil ti razmisljao o 1.8T quattro. jako dobar motor, pouzdan i izdrzljiv. Ja i drug smo imali sesticu sa tim motorom, nema sta joj nismo radili i opet nikad nista. radili smo veliki servis i nisu ni dijelovi skupi, kada se normalno vozi nema velike potrosnje, a mislim da se ti turbaci dobro i na plinu ponasaju, ima clan tdi_power limuzinu sa tim turbo motorom, cini mi se da je cak i na prodaju, jako dobar auto. potrazi po forumu;)
 
Član
ja sam ti skoro trazio auto,striktno a4 takvu sto ti trazis,dolazio sam u doboj,bio je jedan 1.9 quattro mislim da se i sad prodaje,al to je propalo....uglavnom dosta cetvorki sam isao gledati...i opet jedva nasao ono sto mi odgovara,ova auta iz uvoza su ti 70%udarana i na svakom se mora sve moguce raditi,znaci odma na startu sa registracijom najmanje 2500-3000 km ulaganja...savjetujem ti da nadjes auto da nije iz uvoza ili bar dobro ga pregledaj..ako imas malo vise para za odrzavanje trazi 2.5 quatrro jer je bolji motor ako je uredno odrzavan jest da malo vise trosi ali je i puno jeftiniji,nije ni ovaj 1.9 cvjecka kod mene je 130konja i bucniji je puno od 2.5 a nije nesto ni stedljiv.....sretno:cool:
 
Pa moze i taj model sa tim motorom samo pokusavam izbjec one serije sa 3.0 quattro posto jbg nisam ja ministar haha gledao sam jednog na piku stvarno prelijep https://www.pik.ba/artikal/4844297/audi-a4-s-line-1-8-turbo-quattro/ ako mu mognem mognem malo cijenu korigovat mozda cak i on u obzir dolazi ipak je s-line oprema.Otprilike koliko je trosila ta a6-tica u tvog druga?

tictac je napisao(la):
ja sam ti skoro trazio auto,striktno a4 takvu sto ti trazis,dolazio sam u doboj,bio je jedan 1.9 quattro mislim da se i sad prodaje,al to je propalo....uglavnom dosta cetvorki sam isao gledati...i opet jedva nasao ono sto mi odgovara,ova auta iz uvoza su ti 70%udarana i na svakom se mora sve moguce raditi,znaci odma na startu sa registracijom najmanje 2500-3000 km ulaganja...savjetujem ti da nadjes auto da nije iz uvoza ili bar dobro ga pregledaj..ako imas malo vise para za odrzavanje trazi 2.5 quatrro jer je bolji motor ako je uredno odrzavan jest da malo vise trosi ali je i puno jeftiniji,nije ni ovaj 1.9 cvjecka kod mene je 130konja i bucniji je puno od 2.5 a nije nesto ni stedljiv.....sretno:cool:


Bas tu seriju i trazim sa 2.5 tdi,taj sto si dolazio gledat mozda je bio tamno plave boje ili sive boje vidjao sam po gradu par takvih modela,nije ni bitno to sad posebno nije meni sad potrosnja kriticna toliko nek trosi ispod 10-12 litara moze se trpit.
 
Član
Cosa Nostra je napisao(la):
Pa moze i taj model sa tim motorom samo pokusavam izbjec one serije sa 3.0 quattro posto jbg nisam ja ministar haha gledao sam jednog na piku stvarno prelijep https://www.pik.ba/artikal/4844297/audi-a4-s-line-1-8-turbo-quattro/ ako mu mognem mognem malo cijenu korigovat mozda cak i on u obzir dolazi ipak je s-line oprema.Otprilike koliko je trosila ta a6-tica u tvog druga?

tictac je napisao(la):
ja sam ti skoro trazio auto,striktno a4 takvu sto ti trazis,dolazio sam u doboj,bio je jedan 1.9 quattro mislim da se i sad prodaje,al to je propalo....uglavnom dosta cetvorki sam isao gledati...i opet jedva nasao ono sto mi odgovara,ova auta iz uvoza su ti 70%udarana i na svakom se mora sve moguce raditi,znaci odma na startu sa registracijom najmanje 2500-3000 km ulaganja...savjetujem ti da nadjes auto da nije iz uvoza ili bar dobro ga pregledaj..ako imas malo vise para za odrzavanje trazi 2.5 quatrro jer je bolji motor ako je uredno odrzavan jest da malo vise trosi ali je i puno jeftiniji,nije ni ovaj 1.9 cvjecka kod mene je 130konja i bucniji je puno od 2.5 a nije nesto ni stedljiv.....sretno:cool:


Bas tu seriju i trazim sa 2.5 tdi,taj sto si dolazio gledat mozda je bio tamno plave boje ili sive boje vidjao sam po gradu par takvih modela,nije ni bitno to sad posebno nije meni sad potrosnja kriticna toliko nek trosi ispod 10-12 litara moze se trpit.





jest,tamno plavi 1.9 quattro,vozio sam ja tog audia i na dijagnostiku,sav je on sjeban i udaren dobro bio...ja sam imao a6 2.5 quatro 180ks i trosila je oko 8 u prosjeku sto nije puno,a a4 sigurno jos manje trosi od a6,i mogu ti reci da je razlika ko nebo i zemlja.
 
tictac je napisao(la):
Cosa Nostra je napisao(la):
Pa moze i taj model sa tim motorom samo pokusavam izbjec one serije sa 3.0 quattro posto jbg nisam ja ministar haha gledao sam jednog na piku stvarno prelijep https://www.pik.ba/artikal/4844297/audi-a4-s-line-1-8-turbo-quattro/ ako mu mognem mognem malo cijenu korigovat mozda cak i on u obzir dolazi ipak je s-line oprema.Otprilike koliko je trosila ta a6-tica u tvog druga?

tictac je napisao(la):
ja sam ti skoro trazio auto,striktno a4 takvu sto ti trazis,dolazio sam u doboj,bio je jedan 1.9 quattro mislim da se i sad prodaje,al to je propalo....uglavnom dosta cetvorki sam isao gledati...i opet jedva nasao ono sto mi odgovara,ova auta iz uvoza su ti 70%udarana i na svakom se mora sve moguce raditi,znaci odma na startu sa registracijom najmanje 2500-3000 km ulaganja...savjetujem ti da nadjes auto da nije iz uvoza ili bar dobro ga pregledaj..ako imas malo vise para za odrzavanje trazi 2.5 quatrro jer je bolji motor ako je uredno odrzavan jest da malo vise trosi ali je i puno jeftiniji,nije ni ovaj 1.9 cvjecka kod mene je 130konja i bucniji je puno od 2.5 a nije nesto ni stedljiv.....sretno:cool:


Bas tu seriju i trazim sa 2.5 tdi,taj sto si dolazio gledat mozda je bio tamno plave boje ili sive boje vidjao sam po gradu par takvih modela,nije ni bitno to sad posebno nije meni sad potrosnja kriticna toliko nek trosi ispod 10-12 litara moze se trpit.





jest,tamno plavi 1.9 quattro,vozio sam ja tog audia i na dijagnostiku,sav je on sjeban i udaren dobro bio...ja sam imao a6 2.5 quatro 180ks i trosila je oko 8 u prosjeku sto nije puno,a a4 sigurno jos manje trosi od a6,i mogu ti reci da je razlika ko nebo i zemlja.


Jesil uzeo sad kakvo ?
 
Član
ovaj auto koji si nakacio i jeste ovaj za koji sam ti ja govorio, od naseg clana foruma, jako dobar auto, s line model sa extra opremom

evo ti link garaze

http://www.bhtuning.com/audi-a4-b6-s-line-quattro-t-81441.html
 
ArminM je napisao(la):
ovaj auto koji si nakacio i jeste ovaj za koji sam ti ja govorio, od naseg clana foruma, jako dobar auto, s line model sa extra opremom

evo ti link garaze

http://www.bhtuning.com/audi-a4-b6-s-line-quattro-t-81441.html

Odusevljen sam izgledom auto a opet malo me cijena skakilja ja ti imam nekih 14 hiljada al doduse za kes se da dogovoriti hvala vam momci na informacijama :)
 
Član
tebi ne pase karavan, ali pogledaj mog prvog izbora:icon_biggrin:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6671677&show=1
 
ArminM je napisao(la):
tebi ne pase karavan, ali pogledaj mog prvog izbora:icon_biggrin:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6671677&show=1

Huh druze moj ocuvanost je ekstra stvarno jos s-line opreme vjerovatno na pretek,htio sam te jos pitat drug kako se ponasaju ovi quattro audi-i zimi i to sa dobrim gumama naravno i to
 
Član
audi a6 3.0 tdi quattro kojeg ja sada vozim nema nikakvih problema, u italiji sam ga cijelo vrijeme vozio na ljetnim gumama, jer mi tamo nisu zimnjace ni trebale, ali posto smo stalno na relaciji Italija-BiH kupio sam nove Nokian gume i to samo ih nabacio na alu felge koje vozim s ljetnim gumama,znaci 18ke. Dosao sam iz italije po najvecem nevremenu, prije nove godine, nikakvih problema ni jednom. u italiji par puta isao na planinu, quattro je cudo majkemi, znaci neces se pokajat sasvim sigurno
 
Aha hvala ti drug jos jednom ovo dosad mi je dosta pomoglo da se malo uputim sto se tice kvalitete i tako tih stvari
 
Super Moderator
Trosit ce ti taj auto koji god motor je u njemu ako bude quattro. I 1.9 ce ti trosit 8-9 litara, otvorene ces ga moci malo spustiti. Sto se tice 1.8T quattro, ja sam imao dva, trose 15 litara, tako da ne vidim razlog da bjezis od 3.0 koji isto trosi a najpouzdaniji je motor od svih ponudjenih.. Plina trosi 14-18, ide dobro, nemas brige
 
Top