Audi A4 1.9 TDI problem

Audi A4 1.9 TDI problem

Pozdrav,
Brat mi ima problem sa svojom novom limuzinom. Rijec je o Audiju A4 1.9 TDI 81 KW 1998. god. Sinoc je osto u kvaru, auto mu se samo ugasilo. Jutros doslepali do kuce i parkirali u garazu. Nakon sto se akumulator malo napunio i auto utoplilo upalio je. Otisli smo na testnu voznju i opet se samo ugasio. A auto napolju kad se ugasi ne moze da se upali. Sutra ce otic na servis, al bi volio da podijelite slicna iskustva i misljenje.
 
Član
Meni to lici na los alternator da ne fila, jer ako ste dopunili akumulator i posliej toga upali i vozis vozis dok ima struje a kad padne napon ispod 9V racunar ECU ne moze da radi ispod 9V i auto se samo ugasi... A ako vergla a nece da upali moze biti voda u gorivu ili los filter nafte...
 
Član
pokazalo bi mu valjda na tabli lampicu od akum.ako slabo fila,dijagnostika bi trebala da pokaze uzrok,meni to vise ide na neki senzor da ide na prekid kad se zagrije
 
Član
Zamijeni naftni filter on ti moze pravit te probleme dnevno ih deset zamijenim nijedan nije bio da nema blata I leda u njemu a kamoli drugih nus pojava nafte koja je kod nas prva klasa
 
Top