audi a4 1.9 tdi 2002 god.problem sa kocnicom

audi a4 1.9 tdi 2002 god.problem sa kocnicom

Član
pozdrav..imam problem na audiju a4 1.9 tdi 2002 god...kad upalim i krenem sve uredu nema problema nikakvih ali nakon nekih 15 ak minuta voznje kocnica postane tvrda kao da je auto ugaseno i osjecam da mi lagano sama blokira tockove znaci tek se desi nakon nekog perioda voznje na pocetku sve ok kocnice su ozracene ulje i to je sve uredu ako neko mozda zna sta bi moglo biti unapred hvala .
 
Član
Ako su tvrde kocnice i auto normalno ide samo sto je tvrda kocnica nakon nekog vremena, onda ili je vakum pumpa otisla ili je otislo crijevo koje spaja vakum pumpu i servo kocnice, ili sam servo da je otisao...

Ako ti pocne kao kociti auto samo a kocnica postane tvrda, moze lako biti da ti neki od cilindara blokira i naravno blokiranjem dolazi do grijanja kocnica sto znaci da ce se jako jako ugrijati, a s tim ce se ugrijati i ulje sto ce otvrdnuti kocnicu. Samo da bi do toga doslo da jako otvrdne kocnica diskovi moraju biti vreli, usijani i crveni da bi se toliko pregrijalo i otvrdnula kocnica... Ja ipak mislim da je ovo gore sto sam naveo da je to u pitanju, ali kao se tako desava kako si ti opisao to znaci da ili je plocica sjela na tijesno negdje i celjust ne moze da radi, zadnje celjusti da su od rucne zaribale i blokiraju tockovi, ne skroz nego malo i dovoljno da se diskovi usiju i da kocnica otvrdne ali nece biti tvrda kao kamen da ne ne mozs stisnuti nego ce biti osjetno tvrda u odnosu na pocetak...
 
Top