Audi A4 1.8T, lampica od ulja.

Audi A4 1.8T, lampica od ulja.

Član
Znaci kolega ima jedan problem, nedavno ubacio motor 1.8T, promjenjeno ulje filteri svi, i sav potrosni materijal. Medjutim kad ga malo gasa, i tek nakon sto uspori upali mu se na odredjeno vrijeme lampica od ulja (crvena).

Sta bi to moglo biti? Meni sve vuce na pumpu ulja. Veceras su mu se cak culi ventili ili podizaci kad je stao, i kad se ugasila lampica, sve ok.
 
Član
Standardni problem kod 1.8T VW motora,pogotovo kojima su radjeni long life servisi.

Pod HITNO skidanje kartera i ciscenje mrezice uljne pumpe i zamjena filtera.Usput ako ima para nek ispere motor sa nekim bezveznim novim,jeftinim uljem nakon ciscenja pumpe a moze i koristiti aditiv za ciscenje koji se naspe i auto u leru radi 10 minuta.
Znaci 10 minuta,NE VIŠE !!! I bez dodavanja gasova dok se motor ispira tom tekucinom.Ja sam svoj motor 4-5 puta ispirao.

Nedavno sam imao takav problem i mislim da sam jedini lik koji je uspio da dovuce auto 380 kilometara do kuce,nisam htio da stajem i da zovem slep sluzbu,pa taman da je sve zaribalo,jer znao sam u cemu je problem.Bas imam slike kad sam sve to rastavljao i cistio...

Reci mu nek to odradi pod hitno,jer moze mu turbina vrisnuti i da sprzi lezajeve,a samim time i motor.Jest da ima zezancije dok se karter skine,ali to je neminovno...Bez dizalice nek ne pomislja na rad,jer na kanalu to ne moze uraditi a i ako uradi,ima da se polomi ziv.

Eto to ti je;)
 
Član
Nije problem za rad, jer je momak mehanicar, ima svoju radnju. Samo se nije susrecao sa ovim motorom, i tim problemom. Pa da ne srlja bezveze da upita.

U svakom slucaju, hvala na odlicnom odgovoru, sutra ce se odma to raditi. Pozdrav :cool:
 
Top