Audi a3 vakum problem

Audi a3 vakum problem

Član
U pitanju je audi a3 2006.god 2.0 tdi bkd motor.
Ima jednu gresku na motoru, P1592 (slika u prilogu).
Boost pressure u odnosu na atmosferski pritisak je dosta veci mjereno vcds-om. Cak ode i do 2700 mbar a normalno je izmedju 900 i 1150 mbar.
Map senzor zamijenjen i maf senzor zamijenjen. Stavili smo sa passata 6 ta 2 dijela a s audija stavili na pasata. Na passatu sve ok, na audiju opet ista priča.
Skinuli smo crijevo sa turbine (aktuatora) i nema vakuma a crijevo je čitavo, nije nigdje prekinuto. Znaci turbinu ne otvara nikako.
U cemu bi mogao biti problem ?
Sumnjam na instalaciju ali ne znam kuda ide.
Na konektoru map senzora mjerili smo napon na dvije zice i on je oko 5v.
Auto je jucer ujutro isao normalno, poslije podne i danas nece.

66245
 
Član
Ako sam dobro razumio nemas vakum na actuatoru onda moze bit do n75 ventil, ili prati crijeva i naces gdje gubi vakum. Ako ima vakum onda je zastekao actuator.
 
Član
Na crijevu koje ide na turbinu (malo tanko gumeno, ide iz onog dijela odakle idu i ostala vakum crijeva) nema vakuma. Skinuli smo ga s turbine ali ne vuče zrak uopste.
Gdje bude taj n75 ventil ?
Nemam kud pratiti crijeva. To crijevo je citavo i nije nigdje osteceno. Skinuli smo ga i pregledali.
 
Član
Na crijevu koje ide na turbinu (malo tanko gumeno, ide iz onog dijela odakle idu i ostala vakum crijeva) nema vakuma. Skinuli smo ga s turbine ali ne vuče zrak uopste.
Gdje bude taj n75 ventil ?
Nemam kud pratiti crijeva. To crijevo je citavo i nije nigdje osteceno. Skinuli smo ga i pregledali.


 
Član
Aha. Pa da, odatle i idu sva crijeva medju kojima je i ovo na turbinu.
Probat cu pa cu javiti rezultate.
Hvala.
 
Član
Skinuli ventil komplet stavili drugi od passata 6 i opet isti djavo. Nema vakuma na crijevu. Vrlo vrlo malo se osjeti kada se na jezik stavi.
Na dzeku koji ide na ventil ima napon na svim pinovima. Na 3 pina je napon oko 12v a na 2 oko 3v.
 
Član
Nema druze na ovoj vrsti toga. Nije elektromagnetni onaj mali nego je onaj veliki i u njega ide samo džek od struje i iz njega crijeva vakumska koja idu na egr, turbinu itd...
Jedino ako na jedno od ovih crijeva dolazi vakuum u njega a na ostala izlazi.
Ovakav je kod mene:

66246
 
Član
Ima dovod vakuma iz pume do "aparata" odnosno ventila ali dalje iz tog ventila do egr-a i turbine nema vakuma kroz cjevcice. Ima na kraju odnosno na cjevcici koja ide na tzv "lopticu" s lijeve strane motora. To je zavrsetak. Danas sam uzeo na otpadu 3 ventila (aparata) i sva 3 stavljali i isti slucaj. Izgleda da je negdje elektronika u problemu. Jedan majstor mi je rekao danas da je ECU odnosno kompjuter motora otisao u sto sumnjam...
 
Član
I ja sam mislio isto.
Senzor zamijenili, audijev stavili na passata i radi perfektno a s passata na audiju opet ne radi. Mislim da je elektronika negdje do map senzora ili vakum nevtila u problemu.
 
Član
Zamijenjen i egr ventil, opet isti slucaj.
Auto nekad ide a nekad ne ide.
Povremeno izbaci gresku egr system , nedovoljan protok cini mi se.
Primijetio sam da kada auto upalim ono direktno bez da cekam na kontaktu onda sve bude ok.
Cim dam kontakt, sacekam da se lampica grijaca ugasi, upalim auto onda nema vucu.
Moram ga ugasiti pa upaliti brzo i onda ide.
Ne znam do cega je. Ide mi sumnja na ECU. Mozda cu pokusati softverski ugasiti egr pa da vidim hocu li dobiti nesto time
 
Top