audi a3 2.0 TDI 140 KS

audi a3 2.0 TDI 140 KS

Član
aCid je napisao(la):
pretpostavljam da su kilometri pravi jer ima servisnu knjizicu ... cak na auto se dobije i god dana garancije u EU .... jeste quattro samo sto sam ja zab. napisati =)

jel to PD ili CR motor?

Taj 2.o tdi je CR motor. Mislim da ne bi trebao imati problema sa tim vozilom, samo dobro provjeri servisnu, ako je redovno servisiran mislim da tom vozilo nije problem zgaziti jos toliko kilom... naravno uz redovan servis. Ipak odluka je tvoja, sretno u kupovini
 
Član
Merrro je napisao(la):
aCid je napisao(la):
pretpostavljam da su kilometri pravi jer ima servisnu knjizicu ... cak na auto se dobije i god dana garancije u EU .... jeste quattro samo sto sam ja zab. napisati =)

jel to PD ili CR motor?

Taj 2.o tdi je CR motor. Mislim da ne bi trebao imati problema sa tim vozilom, samo dobro provjeri servisnu, ako je redovno servisiran mislim da tom vozilo nije problem zgaziti jos toliko kilom... naravno uz redovan servis. Ipak odluka je tvoja, sretno u kupovini
:lol:
sjedi 1

2.0 TDI jest osjetljiv motor, ali uz redovan servis nema problema ...ako ti se svidja... kupuj ;)
 
Član
:icon_eek:

Lexillium: Diletanti, elokvnetniji...Ubaci u svoje postove još par takvih riječi, možda netko slučajno zaključi da ih je pisala školovana i pametna osoba. A3 je golf sa drugom značkom. Koliko god to bilo van tvog poimanja. Sanjam da se priključim probranoj ekipi koja vozi golfove.. Ako si ti tipičan predstavnik tih vozača, jedva čekam da postanem dio te divne obitelji;)

Rasprava gotova :icon_biggrin:
 
Član
Lexillium smatraj se upozorenim. Ne vidim da si ista pametno napisao u vezi sa temom, osim sto lupas da je taj TDI brzi od GTI-a. Dozovi se malo :icon_biggrin:

Ostali :icon_exclaim:

Emire ak je A3 chipovan, kontaj da nije mazen previse. No ako ga je lik vozio po PS-u, zagrijao prije "gasanja" i auto je u dobrom stanju, onda je to sasvim ok kupovina. Quattro ce ti biti koristan, s obzirom gdje zivis :icon_biggrin: Ne zaboravi da i Haldex spojka malo dize troskove odrzavanja, jer imas jos jednu komponentu vise za mjenjanje ulja i sl. 2.0 TDI hoce ulja potrositi, a neko vec spomenu i turbine, zna imati i problema sa pustanjem rashladne tekucine na glavi motora - sto nije dobro a ni jeftin zahvat za napravit, osim toga, generalno je jako ok. Onaj 2.0 TDI sa serijskih 170 KS zna biti jako problematican, jer ima druge dizne, koje cesto odlaze. Tu je ova 140 KS verzija bolji izbor. Audi ko Audi je dosta kvalitetan, sad ako te zakaci bas neki nesretan primjerak...
 
Član
evo danas kontaktirao covjeka u njemacku koji ga prodaje ... on daje garanciju na kilometre (na satu ima oko 157.000 km) i za to da nije udaran ... kaze da je auto u extra stanju i da je jako jako ocuvan ... ugl. ganjam jos moguce varijante transporta, da li da idem po njega ili da platim prevozniku ... ugl. kalkulishem oko toga i usput trazim, mozda naleti kakav bolji ... ako auto bude kao na slikama, uzet cu ga ... sto se tice motora, tu svakako uzimam macka u vreci jer dok se ne ode na pregled, nista se ne zna ...


ps. cuo sam da quattro na audiju a3 nije onaj neki jebeni quattro, tj. da je to u stvari isto kao 4motion na golfu ... jel to tacno ?
 
Član
jel uzimas od autokuce il od privatnog prodavaca??

ako je od autokuce znaci da kad da garanciju da nije udaran i da je originalna kilometraza te ukoliko se ispostavi drugacije moguce ih je tuzit i oni gube licence itd itd... ako je od privatnika onda kupujes macka u vreci... pitaj ga imal fish vozila to ce ti sve reci jer kod njih kad gume mjenjas na servisu oni pisu u fish, kad brisace mjenjas opet zavedu u fish itd itd... moguce je fish izlistat i kod nas samo mroas imat sve moguce podatke vozila... pozdrav...
 
Član
Prije par dana sam bio kod majstora i vidio takvog audia na servisu, na satu 150xxx. Nikad nisam vidio da auto tako moze da pusi, majstor je rekao da ima problema s diznama, otisla jedna ili dvije.
 
Član
uzimam od auto kuce ...

znam to da ih mogu tuziti ... sto se mene tice nek on ima 200+ hiljada km, samo neka radi kako treba =)

do sad sam cuo za probleme sa turbinom, diznama, glavom (mijesa vodu i ulje), nekim filterom u auspuhu ... cuo sam to opcenito o 2.0 tdi motorima ... ne znam sad je CR, PD, 140 ili 170 ks ...
 
Član
CR imaju tek modeli od 2009 godine, ak se ne varam :icon_biggrin:

Taj iz 2005 je PD 100%. Sto se tice Quattra, jest to isti pogon kao u Golfu 5. Neki ga ne priznaju kao pravi Quattro, iako generalno nije los. Problem je sto je to prakticno prednji pogon dok ne zatreba asistencija zadnjih tockova, a ne recimo 50:50 po osovinama. Na snijegu se pokazao kao super, jedino je fora sto je podesen da stedi gorivo. Al ako hoces da vise snage salje nazad, imaju da se uzmu posebni dodaci i kontrolori i to se sredi. Jako je trajan pogon, jer podnosi do 2400 Nm, Haldex spojku koristi i Bugatti Veyron. Uz redovno odrzavanje, taj pogon je gotovo nemoguce unistiti...
 
Član
pd motor, na cr-u su riješili sve probleme.
Kao što rekoh, to ti je golf. Motor, pogon, podvozje...Isto;)Samo druga značka. Ima li išta s čime taj motor nije imao problema? Zaobiđi ti tu kupovinu. :icon_smile:
 
Član
Lexillium je napisao(la):
A šta ćeš ti diletantima pričati...:lol::lol:

Onaj dođe i kaže: ''a šta je Audi A3 nego Golf'' ovaj drugi na to nadoda ''prvo zaviri u Golfa 5 GTI pa pričaj nešto'' a ja trenutno vozim GTI 5 a imao prije godinu tog Audija i sad treba sa levatima ovda da raspravljam šta je isplativije za održavati i jel bolji A3 2.0TDI ili neki Golf 4 GTI ( izuzimam GTI 5 ):lol::lol:


Ali ne bi me to toliko brinulo da to nije izjavio ni manje ni više nego iskusni ZELA GTI :lol:,lik koji je cijelom svijetu pamet popio:lol:

@Zela jedan savjet tebi,onako drugarski:icon_smile: Idi sjedi u tu tvoju kantu i furaj se da imas dobro auto,i sanjaj da ćeš nekada biti jedan od vozača Audija ili VW GTI-ja...do tada nema smisla da s tobom raspravljam jer su tvoje izjave i provale ovde po forumu svima jasne:lol:

Ovaj drugi @GTI TDI dođe i priča kako se Golf GTI 5 ne kvari...dječače...da ti nisi slučajno pod temperaturom?:lol: I malo kulture ti ne bi bilo na odmet kad komuniciraš sa ostalim članovima foruma.Jbg...ako si ti,mi nismo s tobom ovce čuvali.Prema tome de malo budi elokventniji;)

Momak je pitao za savjet,i možete mu dati savjet sa vašeg stanovišta. Sve ostalo vodi u raspravu.

Znači ja savjetujem ako se tebi auto svidja,ako je kilometraža ok,sve drugo ok,uzmi to auto bez razmišljanja.Imao sam ga i zahvalan je jako za odrzavanje i za sve ostalo...

ne vidim šta sam ja to nekulturno rekao, možda te vrijeđa što sam rekao "dječak" jer ti si stvarno dječak po svom znanju, a ne sumnjam i inače, ja bih čak rekao da nemaš ni vozačku a ne Golfa 5 GTI, kojeg voziš možda samo na avataru (obzirom da ti na profilu piše golf TDI, možda je i to tatin auto, pošto ti ne vidim ništa u garaži)
izvinjavam se ako sam bio nekulturan ili grub i na offTop ali stvarno mnogi sebi uzimaju za pravo da pričaju o stvarima o kojima pojma nemaju, cccc...
 
GTI TDI je napisao(la):
turbina je najveća boljka ovog motora

Ovaj motor ima takve mane, znam i ja par slučajeva, a ovaj je još i pojačan chipom a prešao 150000, ne znam, to mi nekako djeluje nepuozdano :icon_question:
Još ako se stalno tjera po gradu (ili po autocesti što je 99% slučajeva u Njemačkoj), a zna se šta trpe suvremeni Turbo dizeli u takvoj vožnji...
 
citam temu koja me zanima ^^ audi a3 , i vidim sad 3 stranice .. ono ko haj valjda ce se sta imat pametno procitat ..

ja pocnem citat .. pola postova "se svadjaju" a ovo pola je prica na temu .. pa jel ovo normalno ? :S
 
Član
Lično nikad ne bih kupio to auto ,jer je preskup ,a ipak je to samo Golf.
Ne znači to ništa loše ,al ipak je to kompakt za previše novaca.
Za to para da se uzeti zadnje serije A6 C5 1.9TDI ,bar po mom mišljenju to je autina ta trojku ,plus zadnja serija ,riješena svih dječjih bolesti i njen 1.9TDI puno bolji motor od 2.0 TDI u trojki.
 
Član
ja znam lika sa peticom 2,0 tdi motorom koji ga stalno gasa i koji je promijenio dosad 3 nove turbine...sad mu je trenutno 4 u autu... sve zavisi kakav je motor tj kako je ga odrzavao i pazio i kako ces ga ti odrzavati...na mom golfu je 280 000 pa jos nista nije riknulo...:D samo redovan servis kod ovlastenog servisera dobro ulje i to je to...:D
 
Top