Audi a3 1.9 tdi sportback 2006

Audi a3 1.9 tdi sportback 2006

Pozdrav ,
Primjetio sam sljedece da auto dok vozim u 2 brzini na nekih 1800 obrt , auto kao da samo od sebe zeli da povuce vise da prokine neda mi ravnomijerno da vozim drugom .I da li je moguce da ova tipa trosi 6.2l kombinovane
 
Član
Ja sam imao slican osjecaj. Npr. papucicu gasa ako samo malo i lagano pritisnem obrtaji mi odu na 2000rpm. Kao da je papucica gasa bila preosjetljiva ili je auto uvijek bio pod stangasom. Nisam skontao sta je ali je prestalo od prilike kada sam ugasio egr i dpf. Sto se potrosnje tice i kod mene na bordu pokazuje 6.2-6.3l
 
Meni govore , rekla kazala egr ventil da se ocisti ili promijeni .Jer malo prije sam vozio isti audi ali odma mu cujem kako fino ubrizgava a umene tek kasnine se cuje onaj fini zvuk .I potrosnja u tog je 5.0 5.5 plafon
 
Član
evo ti primjer b6 passat 1.9 potrosnja tesko silazila ispod 8 otvorene, skidao je usisnu egr i sve ostalo ocistio, sada ptrosnja otvorene 6l, ne rijetko se i ispod spusti. zato zasuci rukave i skidaj cisti
 
A da li je moguce , isao sam na 2 dijagnostike da nigdje ne prikazuje gresku svi ventili u normali .Kontam da li je moguce da otpojim Maf pa da probam bez njega vozit da vidim da li je do njega
 
Top