Audi A3 1.8T

Audi A3 1.8T

E sad interesuje me iskustva ljudi sa audijem A3 1.8T 110kw?
Posto bih trebao kroz 2-3 dana da kupim istog pa da se posavjetujem
 
Član
Dosta clanova ima ovaj motor, medju njima sam i ja.. dosta sam zadovoljan sad ne znam sta te zanima. Kod mene je AUM 110kw sa elektricnom klapnom gasa i k03s turbinom. Ako ti je bitna snaga gledaj da je noviji sa tom turbinom jer moze izdrzati snage do oko 230ks dok je k03 slabija. Trosi 7-8 otvorene, 10 kombinovane i ostatak koliko je noga teska. Sa snagom sam ispocetka bio prezadovoljan a sad vec i mene vuce chip..
 
A potrosnja mi.i nije bitna toliko koliko mi.je bitno da je motor dobar pouzdan i da nije nesto kvarljiv.Na kraj krajeva moze se i plin ugraditi
Rijec je veoma ocuvanom autu 2002gp sa orgimalnih 155000km
 
Član
Samo dobro pregledaj, majstor-diagnostika

Bitno je redovno ulje-servisi, kao kod svih

Predstavi ga ovdje da vidimo o cemu se radi

PS. Zao mi sto VW nije dalje radio na razvoju 1.8t. Nego su presli na TSi sranja
 
Član
Ne, ozbiljno sad. Da je taj 1.8t bio u petici golfu, mozda bi ga sad vozao :)

Send via Gameboy Color
 
Član
Evo da se i ja oglasim posto i ja vozim 1.8t,kod mene je 180ks dobro nasviran i za 2godine i par mjeseci vec malo vise od 80tkm napravio bez ikakvih problema.
Samo ulje uvijek na vrijeme,i uzmi dobro ulje,filter ulja orginalni svaki put i nemas brige.
Potrosnja od 8 do 12 kod mene vise oko 12 ali ja ga ne zalim ni malo ja gasu pa tako da mi je to nista sa obzirom kako ide.
 
Top