Audi a3 1.6 tdi p0087 low fuel pressure

Audi a3 1.6 tdi p0087 low fuel pressure

MBC

Član
Pozdrav raja, imam problem sa niskim pritiskom goriva tacnije izbacio mi je gresku p0087 to low fuel rail/fuel pressure ali u sledecim trenucima… znaci mozes ga vozit koj god brzina i koji god obrtaji sve je ok, a kad vozim autoputem 140 u petoj i dodam pun gas u nekoj maloj uzbrdici na neki 150-160 samo upali lampicu onu od grijaca i oduzme gas i radi sve normalno auto, samo ne ide preko 120 … i auto upalis i ugasis sve nastavi normalno… i svaki put tako samo u brzinama vecim od 150km/h…
znaci auto niti trza, niti bilo sta da osjetis na gubljenju snage do 150…

dizne su radjene prije godinu dana, trenutno stanje dizni sa vcds
Prva -1,2 do -1,6
Druga +1 do 1,3
Treca 0,08
Cetvrta 0,6
 
Član
Prvo, dizne puno odstupaju jedna od druge, druga stvar to ti se desi jer vjerovatno imas problem ili sa pumpom visokog pritiska, diznama tu i tamo ili sa dopremanjem goriva do pumpe visokog pritiska. Tada kad ti se to desi je moment gdje ti i najvise treba goriva jer je tada u petoj najvise opterecen motor i najduze opterecen. Kad bi vratio u cetvrtu i dodao pun gas onda bi bilo sve oke i presaltas u petu i tad se motor vec dokopao visih obrtaja i moze ici i manje je opterecen da proizvede ceve kolicine snage na manjim obrtajima, ali na nizim obrtajima gdje su vece brzine i veci otpor zraka a treba razviti opet jos vece brzine i puno vise snage da savlada sve to i na jos vecem otporu zraka i to traje duze vrijeme, tad ti se javi problem. Vjerovatno i da ides 60 u petoj i dodas pun gas i cekas da ubrza do max, opet bi ti se javio taj problem kad bi mu pao pritisak u rail-u zbog opterecenja i pokusavanja motora da razvije veliku snagu na niskim obrtajima pod velikim opterecenjem i jos na duze staze.
To je moje misljenje jer opet ne zna se ni o kojem autu,motoru, snazi je rijec.
 

MBC

Član
Rijeseno, pumpa u rezervoaru problem bila… iz nekog razloga izbijalo gorivo na nepovratni ventil na pumpi i pumpa visokog pritiska ostajala bez goriva…
 
Top