audi 90 B2 facelift

audi 90 B2 facelift

Evo da malo osvjezim temu... na audiju se svasta pomalo radilo, uglavnom popravke na limariji i neke sitnice... hocu sve da bude po ps-u.. u medjuvremenu sam sanirao zadnji lijevi rub a za koji dan ide farbanje krova, karambolki, pragova itd... uradjen atest i registrovan prije 2 dana :icon_smile: bice slika radova a evo slika kako trenutno audi izgleda :icon_smile:

2yownpt.jpg


5n9c43.jpg


2zdu2ds.jpg


mv55eb.jpg
 
Evo da malo temu refresh-am, radi se svasta pomalo na audiju... sitnice i tako to... evo 2 slike od neki dan koje sam usput uslikao, inace jucer sam zamijenuo lezajeve na zadnjoj osovini, na obe strane i jos nekih sitnica... sa majstorom dogovoreno farbanje krova pa mi je rekao da ce me nazvati cim budem dosao na red :icon_smile:

evo 2 slikice trenutnog stanja auta :123:

212deuw.jpg


msj134.jpg


U planu je jos stavljanje alu felgi, 15ke i jos ponekih radova na karoseriji jer nema mjesta hrdji na autu :icon_smile:

to be continued ;)
 
Član
Cudi me da ima hrdje po njemu, mislio sam da su sve ove serije imale pocincanu sasiju, znam moj otac je prije 7 godina prodao Audi 80 85.god bila je pocincana karoserija, cudime da i na ovome nije ;)
Inace lijep audi, ako vec oces alu felge ganjaj neke orginal Audi felge i bit ce prelijep.
Sto se tice zadnjih stopki savjet uradi ih komplet transparentnim crvenim sprejem, kolegi na Audi 100 smo tako radili isto ima ovu malu tablicu i predobro izgleda ko pravi Amerikanac :D ;)
 
sandy_mo je napisao(la):
Cudi me da ima hrdje po njemu, mislio sam da su sve ove serije imale pocincanu sasiju, znam moj otac je prije 7 godina prodao Audi 80 85.god bila je pocincana karoserija, cudime da i na ovome nije ;)
Inace lijep audi, ako vec oces alu felge ganjaj neke orginal Audi felge i bit ce prelijep.
Sto se tice zadnjih stopki savjet uradi ih komplet transparentnim crvenim sprejem, kolegi na Audi 100 smo tako radili isto ima ovu malu tablicu i predobro izgleda ko pravi Amerikanac :D ;)

ma druze, kod svih ovih audija je mana gepekt.. negdje voda ulazi i Bog, a nikako da skontam gdje... imam neke sumnje pa cemo viditi jer ne zelim da mi se bilo gdje stvara korozija... inace pragovi, pod, krakovi itd. je sve odlicno tj. u fabrickom stanju bez korozije ali uvijek su potrebne neke intervencije...

evo gledam po njemackim forumima i autooglasima ovakve audije i svaki svabo prikaze detalje gdje je izbila korozija... znaci nemoguce je da ne izbije hrdja bez obzira sto je pocincan... a koliko sam mogao skontati karoserija im je pocincana samo na kriticnim dijelovima: pod, pragovi, krakovi, rubovi itd. ali bez obzira audi ima skoro najkvalitetniju limariju koja ne propada na prve znake korozije :icon_smile:

P.S. sto se tice stopki, imao sam u planu kupiti origigi smoked Hella stopke ali sam trenutno odustao od te ideje ali nikad se nezna :icon_smile:

wade_ je napisao(la):

Zadnju lijevu obrvu mi je radio Saban, on ti je dole na Drecelju... prezadovoljan sam kako mi je uradio i korektan je... prije 2-3 dana sam sa njim razgovarao oko krova i kaze mi da ima zakazih par auta pa kad ih zavrsi nazvace me da i moje uradi.. veceras sam ti vidio astru parkiranu dole na pijaci, jesi ono bio na turnirima ili negdje kafu pio :lol:
 
Pomalo sredjujem motorni prostor... prvo sam ofarbao poklopac ventila tzv deklo:

2qasitl.jpg


9zm6x.jpg


Zatim ociscena sva crijeva sa kremom za cipele :D ujedno su i dobila malo sjaja :icon_smile:

2nav03o.jpg


Ostao mi je jos hladbnjak vode, neznam kako bi njega sredio.. prije sam ga bio ofarbao u crnu ali nekako mi sve crno... sta mislite da ga u neku slicnu boju ofarbam kao sto je sada ili u svijetlo srebrnu, kao sto je boja aluminija :icon_rolleyes:

Evo slike:

2m769p1.jpg


Bice jos slika radova :icon_smile:
 
Mali update: danas sam jos malo sredivao motorni prostor... primjedbe i sugestije dobrodosle :cool:

ofarban gornji dio hladnjaka, kompletan ce biti kad bude prilika za to... ipak sam se odlucio na varijatnu sive boje, malo neobicno ali je OK ispalo.. zadovoljan sam :icon_smile:

2ywwnwh.jpg


Ofarbana i usisna grana :icon_smile:

xku0hw.jpg


n1qtxc.jpg


I zadnji dio auspuha, bice ofarban i srednji dio uskoro a prednji dio necu ni farbati jer je najblizi izduvnoj grani pa bi tu boja najbrze otpala :icon_smile:

14deq79.jpg


To be continued..................
 
Kick je napisao(la):
Kolko je jak taj motor?

Inače, mnogo mi se sviđa, samo nastavi :cool:

Hvala brate ;)

Motor je 2.0 Diesel, 51 kw... u izvrsnom stanju, prosao i eko test bez problema :icon_smile:

Pomalo ga sredjujem... danas me zezala kazaljka temp vode... rastavim sat da vidim sta je, kad slab kontakt bio na onom sarafu od mase... ocistim sve, vratim kako je bilo i sad opet radi sve 5 :icon_smile: za sada je u planu sredjivanje limarije jer to mi se namece kao prioritet.... ostalo sve moze pricekati :123:
 
Top