audi 80

audi 80

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
prvo da se izvinim onim koji ce me napasti ako je ovo vec pisano ili opisano ali zanima me;
da li je ko od vas iskusnijih probao da ubaci u audi 80 1,6 ili 1,8 litara motor od golfa trice turbo dizela,,i zanima ako jeste pasu li audijevi mjenjaci ili prebacujete i to iz golfa podrazumjevam,da govorimo o 1,9 tdi motoru, i o 80 jaje,unaprijed hvala ,i opet se izvinjavam ako je vec pisano clan sam od prije tri dana
 
Hmm malo pogresno mjesto za temu pa cu zamoliti admine da je prebace gdje joj je mjesto...
Vidi kolega ima Audi 80 i bio je benzin 1,8, 115 Ks torsio ko lud, pa smo ubacili motor od Pasata 3, 1,6 TD...Mjenjac je ostao isti, anlaser isto tako...Auto fino salta i bolesno ide ako uzmemo u obzir da je presao 450 000 KM i da vozi ko stigne i jos da je dizlo....Malo teze pali jer je anlaser od benzinca slabiji pa auto kaslje kad pali...A TD motori Golfa III su cini mi se 1,6 i 1,9...Ako grijesim neka me neko ispravi....
 
Član
moja greska ako sam u pogresnoj rubrici izvinjajem se
sto se tice dizela u golfu trici moguce je da imaju i 1,6 i 1,9,,ja sam zainteresovan samo za 1,9,,inace sljedece pitanje je jesu li potpuno isti mehanicki dijelovi za golf2 1990,pasat 3 1990 i audi 80 1990,svi sa 1,6 tdi
 
Nebih znao da li su isti ali znam da su isti Golf II GTD i Audi 80 TD, 1,6 Motori...1,6 D motor u Audiu je lijen jer je isti kao u Golf II D...A eto znam da od pasata 3 TD motor ide na saraf u Audi 80...TDI je kasnije izasao, cini mi se 1998, i to je totalno drugacija tehnologija od TD...Bila je negdje prica od tome sta je TDI a sta TD to su 2 totalno razlicita motora....
 
Član
roki_actros je napisao(la):
Nebih znao da li su isti ali znam da su isti Golf II GTD i Audi 80 TD, 1,6 Motori...1,6 D motor u Audiu je lijen jer je isti kao u Golf II D...A eto znam da od pasata 3 TD motor ide na saraf u Audi 80...TDI je kasnije izasao, cini mi se 1998, i to je totalno drugacija tehnologija od TD...Bila je negdje prica od tome sta je TDI a sta TD to su 2 totalno razlicita motora....

ja to si u pravu sa tdi i td,,ali u sustini pitanje je za 1990 godiste vw turbo dizel od 1,6 litara

roki_actros je napisao(la):
Nebih znao da li su isti ali znam da su isti Golf II GTD i Audi 80 TD, 1,6 Motori...1,6 D motor u Audiu je lijen jer je isti kao u Golf II D...A eto znam da od pasata 3 TD motor ide na saraf u Audi 80...TDI je kasnije izasao, cini mi se 1998, i to je totalno drugacija tehnologija od TD...Bila je negdje prica od tome sta je TDI a sta TD to su 2 totalno razlicita motora....
ima neka kombinacija da dobijem 91 audi 80 1,6 benzin,,i da dotjeram tricu iz njemacke turbo dizela pa bih iskoristio sve mehanicki iz njega za audija,sto mogu naravno,,a skoljku mozda prodam od trice ako odlucim da se upustim u ovo...ili mozda nesto drugo,,mb 190,kockicu bmw,,neznam nemogu biti pametan
 
Član
to sve sto zelis moze ali nije to to ,taj mjenjac iz audija nije adekvatan za dizela, trica ne postoji 1.6, u dizel varijenti , sve su 1.9 nebitno da li D,GTD ili TDI, sto se tice postavke motor ce ti pasovati u principu je isti , mozda neki nosac da zamjenis ,ali bi trebalo da sve stane na seraf
 
Član
G_T_I je napisao(la):
to sve sto zelis moze ali nije to to ,taj mjenjac iz audija nije adekvatan za dizela, trica ne postoji 1.6, u dizel varijenti , sve su 1.9 nebitno da li D,GTD ili TDI, sto se tice postavke motor ce ti pasovati u principu je isti , mozda neki nosac da zamjenis ,ali bi trebalo da sve stane na seraf

e hvala majstore to sam u sustini htio da znam,,iskreno mislim da bi audi 80 sa 1,9 td bio relativno lijep auto,,jedino sto je mozda tezi od trice golfa,,kako bi se to odrazilo nisam siguran bas
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top