Audi 80 (Jaje) 1.6 TD

Audi 80 (Jaje) 1.6 TD

Imam sledeci problem sa navedenim autom u naslovu teme ...

Pri jutarnjem paljenju auta motor mi se puno stresa imam osjecaj kao da okrene 2 kruga i zapne negdje pa opet okrene i tako jedno minutu traje, a iz auspuha izbacuje u prekidima nekakav bijeli dim, posle radi dobro. Napomenucu da mi se to pocelo desavati prije desetak dana nije prije tako bilo ...

Nosaci motora i mjenjaca zamjenjeni prije mjesec dana ...

Jos jedno pitanje kad je motor puno hladan to jest kad ga upalim izutra lampica od ulja mi se ugasi nakon 20 do 30 sekundi, a kasnije se gasi odma kad upalim auto ...

Evo da i ovo napisem, cuju se hidro podizaci tj. otisli su skroz nikako da uhvatim vremena da ih zamjenim, pitao sam majstora da li smeta sta motoru sto se oni cuju, rece mi da ne smetaju vec samo ima ruzan rad motora i tako ne zurim sa zamjenom. Primjetio sam da mi pusta ulja puno na filter, malo sam ga dotegao ali idalje pusta ne znam zbog cega je ...

(Ne znam sta bi jos trebalo da napisem ali svaki savjet bi mi dobro dosao ) ... hvala unaprijed ...
 
Član
Prvo: tesko ti pali i stresa se i izbaciva bijeli dim jer nije "zapalio" naftu, a to je zato sto ti neki od grijaca ne valja (vjerovatno 2 grijaca ili vise ne rade)... Ako te zanima mogu ti objasniti kako ih mozes provjeriti...

Drugo: Lampica od ulja ti se ugasi nakon toliko, je zato sto nenabije pritisak u sistemu, vjerovatno zbog podizaca koji su ti otisli skroz... Mogu biti i losi leteci lezaji, mada cisto sumnjam jer kazes da su ti toliko losi podizaci...

Trece: Pusta ti ulje na filteru vjerovatno zato sto ti je otisla gumica filtera, a moguce je ako imas hladnjak ulja onaj mali iznad filtera ulja da ti se centralni seraf otpustio pa se uvijek pomalo otpusta filter ulja i curi ulje. Moze biti isto tako da je gornja gumica od tog hladnjaka se spekla od temperature pa pusta preko nje ali se slijeva preko filtera ulje pa izgleda kao da curi preko filtera, a hoce to da bude ako je gumica stara, ja sam ih se namijenjao...

Nadam se da sam pomogao...
 
Sve sam razumio sto se tice grijaca provjericu i nisam rekao da tesko pali jer pali od prve nema verglanja ama bas nikako, zato sumljam da bi moglo biti do grijaca, a sto se tice hidro podizaca totalno su riknuli sve 8 njihi moguce je da je do toga, a leteci lezajevi mislim da su dobri, taj problem sa lampicom imam samo izutra kad ga palim po hladnom vremenu, zato ne vjerujem da je do leteci lezajeva, jednostavno moze biti jos da mi je sito nakupilo prljavstine u karteru pa tesko povuce ulje u sistem ...

Hvala ti prijatelju provjericu sve ovo pa cu napisati ovdje, ako neko ima jos neki savjet dobro bi mi dosao ...
 
Da li mi neko može reći kad odspojim zicu od ampule ulja , mora li sijalica na instrumental tabli da svijetli ili ne ?

Ja sam danas primjetio kad skinem zicu sa ampule od ulja i dam kontakt uopšte mi ne svijetli sijalica od ulja (meni je logično da bi trebala da svijetli) isto tako i kad upalim motor, ali kad vratim zicu na ampulu i dam kontakt svijetli lampica od ulja kad upalim motor lampica radi jos 2 ili 3 sekunde i ugasise da li je to normalno ?

U pitanju je auto Audi 80 (Jaje) 1.6 TD
 
Član
imam isto auto i imao isti problem što se tiče te lampice i dimljenja pri prvom paljenju nakon nekog vremena upalim auto ujutro i dam malo gasa ono se ugasi samo mijenjao dosta nekih stvari ali problem riješio tek kad sam zamjenio leteće ležajeve
 
Top