Audi 80 gubi vodu

Audi 80 gubi vodu

Zadnji 5 dana mi audi 80 2.0 benz/plin poceo naglo da trosi vodu, na oko 100km moram dosipat 1l vode, tj svaki drugi dan, pregledo sam crijeva na jedno je pustalo malo vodu zamijenio sam ga, i opet isto, do tad nije kapi trosio inace pratim redovno ulje vodu itd..., i danas odem kod frizera, kisa padala, grijanje mi radilo. ugasim kola, i osisam se nakon nekih sat vremena udjem u kola kisa pljusti, prednja sajba pola zamagljena, jel to moguce da je mali hladnjak za grijanje procurio pa od isparavanja zamaglilo, pa tu mi trosi vodu, i to mi se prvi put desilo danas ev sad opet nije zamaglilo, ispod sve suho u kabini nista ne smrdi auto na plin, nema nikakvog bijelo ili plavkastog dima, jedino kad ga zabijem u 5,6 hiljada obrtaja ima bijele pare kao i prije sto je bilo na auspuhu , auto samo na plin przi, ne gubi na vuci, isti rad motora ne trokira, ispod auta nema vode, nema bare, sve suho, jedno jutro mi je nabio temperaturu na 110 stepeni, nije mi ni ventilator palio, a nije kruzila voda, pa da se nije glava iskrivila, pa sam ga malo pod pritiskom procistio sistem, prosuo staru vodu bila je i prljava nasuo novu vodu sad redovno pali vent, kruzi voda ne dize temp, crijeva nisu tvrda mogu se rukom sastaviti, samo mi nestaje vode dosta, kad je napolju velika temperatura, i kad ga malo przim, kad odvrnem onaj cep od posude hoce mi malo vode gore izbaciti na bocu neznam jel to normalno. auto u mjestu kad stojim duze nabije do 95 stepeni i ohladi ga do 90 i tako varira kad vozim oko 85 temperatura, na mjeracu od ulja nema nista ulje cisto ne baca paru na mjeracu ni na cepu gdje se dosipa ulje, sve sam pregledo vezano i nevezano za vodu neznam gdje bi mogo gubit vodu poz
 
Član
Ja imam isti problem sa gubljenjem vode ali ne toliko kao kod tebe i ja sam muku mucio dok sam nasao mjesto gdje mi pusta a pusta mi sasvim malo na onoj racvi ispod razvodnika i kad se motor ugrije voda koja tu curi isparava jer je motor vruc.Tako da pogledaj sve te racve sigurno ti tu negdje pusta ;)
 
Napravio sam tako sto mi je jedno crijevo bilo popucalo sto ide u posudu sto se sipa voda i kada se termostat upali i otvori voda kad pocne kruzit i na onom crijevu koje vraca vodu u posudu tu mi je pustao, tako da ga nikad nisam mogo uhvatit da je negdje mokar, dok nisam ostavio upaljenog i pratio poz
 
Top