Audi 80 Dilema

Audi 80 Dilema

Član
Veliki pozdrav članovima foruma.

Kupovina automobila me dovodi na ovaj forum da me savjetujete ustati ili odustati.

Za siću kupio audi 80b3 sa 1.8s motorom.

Auto ima 128.000km odlično je očuvan. Čovjek ga je prodao za male novce zato što na auspuh lagano dimi plavi dim.

To je jasni pokazatelj potrošnje ulja. No nivo ulja na šipki ne opada.

No nema smisla trebalo bi opadat. Pošto je plavi dim... Ulje.

Sviječice koje su na njemu nisu masne.

Sve 4 izvađene van i sve su podjednako boje bijele kave.

I tu se sad pitam gdje je problem?

Temperatura motora zakovana 90 u gradu ode crticu dalje i upali hladnjak.

Normalno vuče i ide ne cuka nema anomalija osim dima.

U čemu je problem? Koje ulje natočiti? 15-40?

Stavit gušće ulje?
 
Poslednja izmena:
Član
Ne mogu se sad tacno sjetiti sta je kod mene bio uzrok jer je bilo davno, ali moj prvi auto je bila jetta mk2 1.8 66kw i sjecam se da mi je bila pocela bacati plavkast dim na auspuh. Tada su mi mnogi govorili da je otisao motor i da je popravka skupa medjutim jedan majstor mi je to napravio za neke sitne pare, u glavnom cini mi se da je tada rekao da su neke gumice ili tefloni ili tako nesto, nisam siguran. Odi kod par majstora ali ovih starijih koji su popravljali ove starije motore pa vidi.
Sretno
 
Član
Ne mogu se sad tacno sjetiti sta je kod mene bio uzrok jer je bilo davno, ali moj prvi auto je bila jetta mk2 1.8 66kw i sjecam se da mi je bila pocela bacati plavkast dim na auspuh. Tada su mi mnogi govorili da je otisao motor i da je popravka skupa medjutim jedan majstor mi je to napravio za neke sitne pare, u glavnom cini mi se da je tada rekao da su neke gumice ili tefloni ili tako nesto, nisam siguran. Odi kod par majstora ali ovih starijih koji su popravljali ove starije motore pa vidi.
Sretno
gumice ventila
 
Super Moderator
Pa najvjerovatnije da su gumice, ne moze bas toliko trositi jer to prolazi skroz sitno ulja pa ne primjetis na sipci
Ja do sad sto sam vidio mora se glava skidati, ali nemam iskustva sa starijim autima i kako se to radi
 
Top