audi 80 b4 1993 1.9tdi 81kw , nema snagu

audi 80 b4 1993 1.9tdi 81kw , nema snagu

Član
Nedavno sam kupio audi 80 b4 1993god , sa motorom 1.9tdi 81kw (barem je tako u saobracajnoj napisano).Ja koliko sam uspio procitati na netu , b4 je pravljen samo sa 1.9tdi 66kw turbinom.Kako sam radio mali servis i to sve , cuo mi se desni kineticki pa sam ga otisao zamijeniti medjutim u svakoj radnji auto dijelova , zacudjeno su me gledali kad sam rekao da je tdi 81kw u njemu , kao otkud to.Dao sam im stari kineticki i onda su mi rekli da je to ustvari veci kineticki , tj. shvatili su da je motor u njemu fabricki bio 2.6benzin ili 2.8 ne znam , uglavnom da je taj tdi ubacen iz nekog drugog vozila.Eh sad hajde sve je to nekako uklopljeno , radi nekako mislim , ali javlja se slijedeci problem , auto nema vucu kao sto bi trebalo imati , jer ipak je rijec valjda o 81kw tj. skoro 110ks , prije ovog sam imao audi b3 2.0 85kw benzin , koji je nosio , ne moze se sad ocekivat isto od ovog , al ne smije ni biti neki zaostatak veliki.Neko mi kaze da je turbina u njemu od 66kw (postavit cu sliku motora , ako neko uspije prepoznati o cemu je tu sve rijec).Problem se moze jos reci da je nekad prisutan nekad ne.Recimo krenem prvom stisnem do poda , auto ne reaguje na gas skoro nikako , kad odjednom primi gas , zakuca obrtomjer do kraja i nosi , i tako je u cijeloj voznji nekad hoce nekad nece , isto kao da se turbina pali i gasi kad hoce..b44444.jpg
 
Član
Da nije motor iz A6 ili A4 ubacen oni su imali 81kw,a to sto ne vuce moze biti do razlicitih parametara od sitnih stvari do krupnih kao sto je turbina..provjeri na dijagnostici ili nadji boljeg majstora pa se posavjetuj..to je tako reci prelazak u safe mode.
 
Član
B4 ima u originalu sa 110 ks 1.9tdi. zglobovi su jači na 1.9tdi,2.3 i V6 motorima. 2.0 i 1.6 benzin imaju slabije zglobove i poluosovine.
 
Član
B4 ima u originalu sa 110 ks 1.9tdi. zglobovi su jači na 1.9tdi,2.3 i V6 motorima. 2.0 i 1.6 benzin imaju slabije zglobove i poluosovine.
ja sam citao na wikipediji , medjutim tamo nigdje nema b4 sa 81kw motorom , tamo je navedeno da postoje 1.9td motor i 1.9tdi koji je 66kw , ovaj td ima oko 55 tako nekako.
 
Član
Planiram ga za par dana u Nipex otjerati da provjere sta je u pitanju :))
Hvala na odgovoru
i tu gledaj da ti ne kazu ma turbina a nije,predznaka ima koliko hoces,da nagadjmo ovdje nema sanse nego dijagnostika pa provjeri,imas u smin hanu negdje gore auto kuca sto rade chip na auto rade i dijagnostiku..jaa kako znam cest je slucaj crijeva na turbini da popustaju ili napuknu,pa ako osjetis da sta sisti ili zrak da cujes to je to,maf senzor i to je moguce i tako ima tih stvari koje mogu prestavljati problem.
 
Član
Znaci taj auto otkako je u tebe nikad nije isao ? Jos jedna bitna stavka "zakuca obrtomjer do kraja i nosi" inace poznato da dizeli opcenito vole blokadu. Usput pogledaj mjenjac :)
 
Član
Znaci taj auto otkako je u tebe nikad nije isao ? Jos jedna bitna stavka "zakuca obrtomjer do kraja i nosi" inace poznato da dizeli opcenito vole blokadu. Usput pogledaj mjenjac :)
Jest drug od kako je kod mene imam taj problem , pa ja ono isto ko da on sam seb diriguje kad ce povuc snazno a kad ce bit lijen..

i tu gledaj da ti ne kazu ma turbina a nije,predznaka ima koliko hoces,da nagadjmo ovdje nema sanse nego dijagnostika pa provjeri,imas u smin hanu negdje gore auto kuca sto rade chip na auto rade i dijagnostiku..jaa kako znam cest je slucaj crijeva na turbini da popustaju ili napuknu,pa ako osjetis da sta sisti ili zrak da cujes to je to,maf senzor i to je moguce i tako ima tih stvari koje mogu prestavljati problem.
Druze ovo za šištanje cesto cujem , na prvu sam mislio da je do kedera , kontam zrak mi ulazi u kabinu , medjutim to je to znaci ta crijeva vjerovatno.

Mozda trebas ocistit ili reparirat turbo
to cu provjeriti uskoro , do mehanicara otjerat pa vidjet.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Danas sam bio kod majstora skidao je i erg ventil i maf kompletan pregledao crijeva.Sve je oke , jedino mi je rekao da probam maf drugi probat mozda je do njega , pa cu to narednih dana vidjeti.
 
Član
brate za to " gas do poda " i cekas dugo da ga zakucas u blokadu.. meni se to desavalo i na kraju 2 dizne su problem bile
 
Top