audi 80 1.8 k glava 66 kw pojacavanje na 85 kw

audi 80 1.8 k glava 66 kw pojacavanje na 85 kw

Član
zdravo svima interesuje me dali je neko menjo k glavu sa 66 na 83-85 kw dali se osjeti razlika i kako se ponasa
 
Član
nevjerujem da ces ista osjetiti osim potrosnje jer uz k glavu taj motor od 82 kw ima drugaciju bregastu kompresiju drugaciji motor bolje receno
 
Član
ako mislis da ce bolje ici nece nemoj djaba pare trosit imao sam slican slucaj da vidim da na jednog toleda na motor 1.6 tdi stavljaju glavu od 1.9 tdi vjeruj da nema razlike u jacini..
 
Član
e hvala vam nistam ni uradio ugradio sam plin ide perfektno cak jace na plinu i brze zakucaje obrtaje tako da sam prezadovoljan
 
Član
druze ako mislis imalo pojacat auto,,navest cu ti nest sto sam ja radio sa svojim bmw-om 1.8 115hp,bez ulaganja na tuniranje,imao sam plin bas kao i ti,,otisao i servisirao ga,,stavio nove kablovve svjecice,,filtere,,isus,izduv,i stavio kn filter zraka koji je kao malo bolje usisavao vazduh od obicnog filtera,a na protokomjeru skinuo klapnu i pazi sad ovu glupost koja je naravno fukcionisala nevjerovatno,,,auto sam konstanto vozio na benz,ide on ali nije nesto msm i to je dosta za nase ceste,ali kad bi htio gasat divljat,kako god ili se ganjat s nekim prebacivao bih na plin,,zvuci nemoguce ali je istinito,,,odvrnuo sam plin skoro do kraja samo sto nije ispao onaj pijun za regulisanje odvrnuo na boci plina dotok na maksimalno,,,ii auto je islo bar 30% bolje vjerovao ili ne,primao je gas perfektno vukao dosta bolje,ali s tim je trosio skoro 5l vise,,znam da zvuci glupo i da se plin uglavnom ubacuje za stednju para ali ja sam vec imao plin i to sam uradio,da bih saznao sta se sve moze sa plinom,nista nije stetilo motoru presao sam tako na plinu sve pod gasom oko 2hiljade i kasnije opet sve zavrnuo na fabricko s tim da je opet trosio 1l vise nego na benz,,oko 11l,,a kad je bio odvrnut znao je i 17 trosit...ono sto hocu da ti kazem da mozes i jednostavnije nacine doci do vise snage,,a poznato je to da plin bolje sagorijeva od benzina samo treba dobar dotok plina(prevelik haha) i zraka i naravno da nemas problema sa strujom i garantujem da ces se sj**ti kako ide...mozes probat,,,ali ne preporucujem jer nez moze li se sta lose desiti ili moze li sta zeznuti na motoru...

p.s. nemojte mislit da preseravam i da savjetujem sviju,,ja samo kazem sta sam uradio...
 
Top