AUDI 2.5 TDI (132 kW)

AUDI 2.5 TDI (132 kW)

Član
Da li je neko ima iskustava s ovim motorom ima ga u A4, A6, A8, tačnije zanima me da li troše puno goriva sa quattro pogonom. Rođak mi ima A4 2001.god s tim motorom, čovjek ne može da naspe koliko on troši to nije normalno, manje mu troši A8 2.8 benzin. Pa me zanima da li oni stvarno puno troše ili to kod njega nešto nije uredu
 
Član
Djed mi vozi Audi A6 2.5 tdi 2004.godiste.Kaze da stvarno malo trosi.Posto cesto dolazi iz Svice vamo u Bosnu..
 
Ti od 132kw su bolji nego od oni sa 110kw, a koliko goriva trosi, kako ga vozi, sve zavisi? Mada ne bi trebao nesto previse da trosi....
 
Član
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
Ti od 132kw su bolji nego od oni sa 110kw, a koliko goriva trosi, kako ga vozi, sve zavisi? Mada ne bi trebao nesto previse da trosi....

ma prijatelju srče li ga srče, kaže da mu manje troši A8 2.8 quattro
 

rs6

Član
taj od 132 kw je najbolji od svih V6 TDI predhodnika,
sve ti zavisi od tezine noge na gasu naravno, audi sa quattro pogonom je dosta " sporiji " od obicnog, ali cesto ljudi previse cepaju takva auta pa kazu da im trosi puno.
svaki quattro ima vecu potrosnju do 1 litar nego obicni jer mu quattro radi non stop ! moj audi ce gradske normalne voznje s klimom uzet 10 litara, s mojom nogom uzme 14 litara...., a ni to nije previse zestoka voznja ...
 
Član
trosi taj motor mnogo, 10+ lagano on uzima ;)

dajdza mi je s tim motorom rijetko spustao ispod 13l , zato je kasnije uzeo 2.0 tdi a4 b8 i to trosi ko upaljac a i ide :)
 

rs6

Član
taj motor sa quattro pogonom bez cijepanja, znaci do 2000rpm sa klimom ce trosit oko 9 lit kombinovane voznje !! garantovano

ps.
a8 sa 2.8 motorom vise trosi nego sto ide :lol:
 
Član
rs6 je napisao(la):
taj od 132 kw je najbolji od svih V6 TDI predhodnika,
sve ti zavisi od tezine noge na gasu naravno, audi sa quattro pogonom je dosta " sporiji " od obicnog, ali cesto ljudi previse cepaju takva auta pa kazu da im trosi puno.
svaki quattro ima vecu potrosnju do 1 litar nego obicni jer mu quattro radi non stop ! moj audi ce gradske normalne voznje s klimom uzet 10 litara, s mojom nogom uzme 14 litara...., a ni to nije previse zestoka voznja ...

Sve receno.Covjek vozi Audia 2.5tdi quattro mora da je upravu :)
 
Top