Atestovanje motora bez porijekla

Atestovanje motora bez porijekla

Član
Pozdrav,

Planiram uzeti jednog BMW-a u kojeg je zamjenjen motor iz stranca i nije atestovan.
Naravno ne zelim ga tako voziti pa me zanima ima li nacin da se atestuje bez porijekla, tj kopije saobracajne iz kojeg je izvadjen motor.
Isto tako sam procitao da je potreban izvjestaj majstora koji je radio zamjenu. Kako se to rijesava u slucaju da je neko to uradio sam?

Lijep pozdrav!
 
Član
Mislim da ne postoji način da se atestuje bez papira, jer bi tako svi kupovali strance za male pare i prebacivali motore u svoja auta. Mislim da automobil iz kojeg se prebacuje motor čak mora biti registrovan u BiH da bi uopšte mogao atestovati njegov motor, da ne smije biti stranac.
 
Član
Jesi siguran u to? Mislim malo glupo da moras imat papire od auta iz kojeg je izvadjen motor, jer npr mogao je on kupiti goli motor u njemackoj i ugraditi ga, nikakav problem. Za Bosnu nisam siguran, al u HR se ide u ovlasteni po potvrdu da je taj i taj motor i tvornicki ugradjivan u taj tip automobila, i potvrdu da je ovlastena osoba ugradila to. Cak za ugradnju ne mora biti ovlasteni servis nego bilo koja radionica koja ima pecat tj regularan obrt
 
Član
Ranije si morao imat račun za taj motor , npr. s otpada gdje si kupio i onda si mogao raditi atest . Da li je bilo promjena po tom pitanju ne znam :) .

Znaci trebao bi ti racun s nekog otpada da si kupio motor (ili da si ti sebi dovezao motor van BiH i ocarinio) i racun sa radnim nalogom (spiskom i opisom izvedenih radova) od nekog servisa da je izvrsio ugradnju , pa s tim bi trebalo atest . Opet kazem ovako je bilo prije 4-5 godina , da li je bilo promjena nemam informacija .
 
Top