Atest vozila, sa teretnog na putnicko?

Atest vozila, sa teretnog na putnicko?

Početnik
Zna li iko jel moguce uraditi atest teretnog, tacnije vw Caddy mk1, na putnicko vozilo, i da se registruje ko putnicko, info mi treba sto prije...ako ne, kakva je trenutno procedura oko registracije teretnog vozila? hvala ;)
 
Član
Za teretne tipa Punto , Clio , 206.. nije nikakav problem uraditi ates ,samo nazad sjedišta i to je to , al sa tim Caddyem nešto ne vjerujem da može ,jer on nije nikad ni postojao u putničkoj verziji , a teretni mu je prostor više od duplo veći od putničkog. Jedino riješenje "registracija za vlastite potrebe" ako posjeduješ nešto zemlje a ako nemaš registrovano STR ,SZR ,SUR , DOO....
 
Početnik
pretpostavio sam da je tako....a nesta sad komplikuju za te vlastite potreba, ne znam jel se moze jos uvijek tako registrovat, koja je procedura oko toga, ili je lakse da reg. na SZR?
 
Član
Znam da je to jebada , komšija kod mene na kraju prebacio kombi na putničko vozilo , nije mu se više dalo zajebavat oko svih ti papira za reg. za vl. potrebe. Vjerovatno je lakše na SZR registrovati , jbg nisam upućen oko toga ,al pretpostavljam.
 
Administrator
stari godinama registruje vozilo ZVP... samo sto je on izvadio potrvdu gdje pise koju djelatnost obavlja... auto nije na firmi vec se vodi na njegovo ime i nema nikakvih problema...

edit: znaci samo je jednom izvadio te papire prije par godina za ZVP i kasnije ide normalno na registraciju kao i putnicko vozilo...
 
Član
Naravno da je moguce uraditi atest...
Kada ubacis sjedista i sredis prozore na voziku odes na tehnicki ...
Ja kako se sjecam sve izadje oko 200KM da se zavrsi....
Najlakse ti je da se informises na tehnickom pregledu ili kod svog osiguravajuceg drustva;););)

Ovo ti govorim jer i ja imam opciju da uzmem Mercedesa VIta teretnog i da ovo uradim...i sve je regularno i validno


c/p sa RS stranice ali je isto i kod nas...

Da bi izvršili ispravku u saobraćajnoj dozvoli kada prebacujete vozilo sa teretnog na putničko potrebno vam je sledeće:
1. Tertno vozilo adaptirati kao putničko: izbaciti pregrade i ugraditi zadnja sedišta.

2. Vozilo dovesti na tehnički pregled, gde se dobija uput za atest.

3. Sa uputom za atest uzmete zahtev

4 .Sa uputom i zahtevom odlazite u ovlašćenu organizaciju (npr. BSO) gde vršite atest.

5. Kada završite atest, vraćate se na tehnički pregled gde dobijate dokumentaciju o promeni tipa vozila, a to je registracioni list, uplatnica za administrativnu taksu i uplatnica za saobracajnu dozvolu.
 
Član
Oggy misli na Caddy mk1
caddy17122009007.jpg












Kako će se on adaptirati na putničko ,kad nema ni prozora ni krova gdje bi stavio sjedišta.
 
Član
Ma znam za tu kabinu , ali ona nikad nije služila ko putnička kabina , već samo natkrov treretnog prostora i nije integralni dio sa karoserijom. A problem je i pregrada koja je dio karoserije , tj ne skida se , kao u ovih novijih dostavnjaka.
Npr. Caddy mk2 nije nikakav problem prebaciti na putničko , posebno kad dođe sa ostakljenim teretnim prostorom , ali je njemu teretni prostor integralni dio karoserije + što i postoje putničke verzije istog a to je kod mk1 problem.
To ti je isto ko i za ove nove pick-upove, nemožeš ih registrovat na putničko bez obzira što svaki nudi i natkrov za teretni prostor.
 
Početnik
ma kakva kabina, nista to, to se skida odmah :D znaci, nista od atesta, ostaje mi varijanta da ga registrujem na radnju, ili za vl potrebe, valjda ne bude problema tu..
 
Administrator
za sta ti treba pa da bude putnicko? samo zbog registracije i papirologije ili?
razumijem kad je npr punto van teretni sa 2 sjedista i ti pravis punta sa 5 sjedista i onda prebacujes na putnicko radi broja sjedista... ali ti ovdje svakako imas 2 sjedista i to ti ne treba... jedino sto te to moze zezati sto ne mozes prolaziti kroz zabranu za teretna motorna vozila ili za teretna motorna vozila... ali ako bas prolazis npr kroz grad gdje je zabrana za TMV onda ima potvrda za to 20 KM mjesecno...
 
Top