atapi.sys - Virus :( Windows 7

atapi.sys - Virus :( Windows 7

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Dakle imam problem s atapi.sys (sistemskom datotekom) te mi se prilikom ubacivanja bilo kojeg removable device-a (usb-a ili microSD kartice itd) automatski pojavi informacije od strane AVG-a da je ta datoteka zaražena te se na taj usb koji priključim kopira 'autorun.inf' i neki folder 'trulygreat\cat.exe' i tako opet i iznova do besvjesti :)


Surfao sam netom al' kada sam vidio da moram brdo texta pročitati da bi 'shvatio' problem a ne riješio ga odlučih se zapitati ovdje - kako riješiti (izliječiti) problem?

Ko ima iskustva s istim problemom - kako je izašao na kraj s njim ? :)

E da ne zaboravim napomenuti, windows 7 je x86 :)

32bitni :)
 
Član
Snimi Avast security centar i miran ces bit za cijeli zivot...
A sad o virusu,vecinom dolazi sa erotike i sajtova gdje se nalaze kobajagi neki crackovi i programi itd itd... Slabo si bio zasticen...jedini lijek neki dobar antispayware program tipa Spyware Doctor da to precisti,pa probaj dalje nastaviti... Inace kada se uniste sistemski fajlovi, mislim da ni system restore ne pomaze:icon_sad:
 
Član
mah, došlo je pokretanjem crack-a za jedan program, system restore već nije pomogao, čitao sam po internetu dosta stvari vezano za ovo i rješenja su baš, al baš komplikovana pa mi je nakon pola ''uputa'' dodijalo raditi jer na dnu piše 'this may work'' :)

jel ima neko ko je imao identičnu situaciju sa atapi.sys
 
Član
search and destroy spybot, i onda uzmes par antivirusa skeniras sa njima, instaliras jedan, skeniras, pa drugi, pa jos ako ti nije mrsko ;)
 
Član
EH :) nakanih se pročitati i pratiti korake do rješenja navadenog 'velikog' texta te riješih svoj problem :)

Hvala ovim 0-24 :) ljudima na pomoći, nažalost instaliranje novih virusa i sve ovo što ste napisali ne može pomoći jer sam prethodno pročitao druga iskustva a i iz vlastitog znam da niti jedan antivirus ne može vršiti 'izmjene' u sistemskim datotekama ili ih brisati i slično :)

Do rješenja sam došao mukotrpnom pretragom :) I sad sam opet upTOdate sa antivirusom itd :)


Može LOCK :D
 
Član
pa mogao si samo link tog rjesenja postavit na forum pa onda lock da imamo na search to rjesenje ako nam se desi ista situacija ;)
 
Član
http://www.bleepingcomputer.com/download/anti-virus/combofix

na ovoj stranici ima sve što je potrebno, ja sam radio malo gluplje i duze a mislim da mi je i sam combofix mogao sve uraditi mada sam ja prije combofix-a preko gmer-a kopirao logs na spyware remover pa onda preko comand prompt-a vratio ''čiste'' stvari u atapi a kasnije pokrenuo combofix koji se ispostavilo sam to sve uradio :)

dakle download combofix i samo pokretanje istog, prilikom upotrebe combofixa voditi računa o deaktiviranju antivirusa :)

a strah me napisati sta sam sve radio i koliko sam puta čačkao registry da bih riješio :lol:

ugl, ComboFix will fix it :)


Evo i direktan link za combofix:

Kod:
http://download.bleepingcomputer.com/protected/d42055e14b27de377800d583592806de/4ed51da8/ComboFix.exe
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top