Astra z20let auto trokira pri ostrijoj voznji

Astra z20let auto trokira pri ostrijoj voznji

Pre oko mesec dana sam resio da menjam svecice na autu (nije bilo potrebe ali ajd)
Stavim svecice nove iridijumske, auto trokira i puca pri ostrijoj voznji kada se gas drzi do patosa. Vratim obicne, radi normalno. Uzmem druge iridijumske svecice, opet trokira i puca pri ostroj voznji. Vratim obicne medjutim sada i sa obicnim puca i trokira.

U zadnjih mesec dana promenio sam senzor radilice, senzor bregaste, map senzor, motorni kompjuter, dizne, bobinu, stavio nove GM svecice po kataloskom broju za z20let, papucicu gasa, izmerio pritisak pumpe u rezervoaru. I dalje auto trokira i puca pri ostrijoj voznji. Kada krene da trokira, ako nastavim da drzim pun gas, upalice se check engine i auto ce se cudno cuti na leru. Ugasim-upalim auto ponovo, vrati se u normalu.

Ne znam vise sta da promenim i da proverim.

Auto pali na pola kljuca, mirno radi na leru, ne variraju obrtaji, ako se ubrzava normalno i postepeno, nece trokirati i pucati.

Neko resenje?
 
Član
Pre 3 dana kod vulkanizera dok sam cekao bio jos jedan covek tu samnom i ubacili se u pricu imao on astru bertone imao isti slucaj i na krjau poceo da mu se gasi i staje auto od jednom. Otera on kod majstora zameni ceo kompjuter sve zivo i novu bravicu i kljuceve sta sve ne i otvori poklopac motora klipovi dobili lufta. Tako da ne bi da te plasim ali ti za svaki slucaj oteraj kod majstora i vidi da ti otvori poklopac mozda je i kod tebr tako ali cisto sumnjam. Javi sta bude pozdrav
 
Pre 3 dana kod vulkanizera dok sam cekao bio jos jedan covek tu samnom i ubacili se u pricu imao on astru bertone imao isti slucaj i na krjau poceo da mu se gasi i staje auto od jednom. Otera on kod majstora zameni ceo kompjuter sve zivo i novu bravicu i kljuceve sta sve ne i otvori poklopac motora klipovi dobili lufta. Tako da ne bi da te plasim ali ti za svaki slucaj oteraj kod majstora i vidi da ti otvori poklopac mozda je i kod tebr tako ali cisto sumnjam. Javi sta bude pozdrav
vec sam bio kod par majstora i svi se slazu da 99% nije mehanicki kvar jer izbacuje greske a i ima ler i paljenje normalno
 
Kada neko za 10 godina bude guglao ovu temu nek zna da pogresan zazor na svecicama (iako su navodno original GM i po broju sasije za taj motor) moze da totalno sjebe auto...
 
Top