astra vs focus vs 306 vs xsara

astra vs focus vs 306 vs xsara

Član
Nakon azijaca došli na red ovi iz Evrope :icon_biggrin: treba mi karavan ne mogu da se odlučim između gore navedenih, samo dizeli dolaze u obzir. Znači:
Astra 2.0 ili 1.7
Focus 1.8 td ili tdci
306 2.0 hdi
xsara 2.0 hdi
sva auta su cijenom cca 7000KM a godišta od 2000-2003
Šta je najpraktičnije, najizdržljivije i najjeftinije za održavat?
Hvala
 
Član
Mislim da je Astra najeftinija za odrzavati al ne u dizel varijanti, ne znam nekog da ima tog Opela dizel a da nije mjenjao Bosch pumpu, koja je uzasno skupa. Mislim da ti je Focus najbolji izbor u ovom slucaju, 306 je isto odlican auto, ali ipak malo stariji generacijski.
 
Član
Astra i dizel? Ne, hvala.

Focus nije loš izbor. 306 je prava mazga s tim motorom. Ako ti je bitna izdržljivost onda mislim da je 306-ica najbolji izbor:icon_biggrin:
 
BHT Ovisnik
focus po mom izboru ako ti nije ruzan straga,jedino mi se to u ne sviđa u focusa karavana,udobni su,fino lezi na cesti,astru ako uzimao samo benzinca,sto se citroena tice o njemu ne znam vele osim sto je jako udobno auto posebno i na duze relacije
 
Član
Možda Xsara je najbolji izbor , mehanički je identična 306-ici ,samo ima veći gepek i meni je (što je subjektivno) ljepša od Peugeota.
Što Zela kaže , 2.0 HDi je prava mazga , posebno verzija sa 66kw , a one su i najčešće.,jako zahvalan za održavati kao i 306-ica.
Focus i Astra jesu moderniji , ali nebi bili moj izbor u dizel verziji ,posebno Opel.
 
Početnik
Po meni 306,jedan poznanik ima 306 karavana,zivi i radi u italiji.Auto je ko doksa.Ugl samo redovno odrzavanje i miran si
 
Član
Svako se drzi onog sto vozi.
Ja ti necu hvaliti Opel (to se zna:D) , svaki od navedenih modela ce dobro sluziti ako je prethodno dobro odrzavan i normalno vozen.:icon_smile:
 
Član
Manje više sve je tu negdje i kolko sam mogao skontati uglavnom su to subjektivna mišljenja, sem negativnog iskustva sa boš pumpom na astri nema drugih loših iskustava, vjerovatno će biti focus, eh samo tdi ili tdci
 
Top