Astra G- senzor radilice

Astra G- senzor radilice

u pitanju je moja astra G , 1.7 DTI , 2001 god.
naime , sve do jutros , auto je islo perfektno.primjetio sam unazad par mjeseci , kad vozim polako, od 1200 do 1300 obrtaja , auto sam sebi dodaje i oduzimam gas , pa ono trza i nece prestati dok ne ukocim ili stisnem jace gas. Ali samo od 1200 do 1300 ,ispod ili preko tih obrtaja je sve ok. mozda je ovo povezano sa problemom koji se desio nenadano:
Jutros krenuh u trgovinu ,sasvim normalno upalio i ukljucujem se na glavni put , kad odjednom auto trznu i izgubi snagu , ide ali nece da povuce , a iza mene oblak crno-plavicastog dima , odmah stanem , ugasim ga , dim smrdi , ujeda za oci.pogledam detaljno motor ,ulje (napominjen , ulje ne trosi,mjenjao prije 3000km , i dalje stoji i nemice sa max) , voda , kablovi ,crijeva, sve ok. ja nazad u auto, upali sasvim normalno. provozam ga , ide ali primjecujem da slabije vuce.vratim se kuci i veceras reko da ga preparkiram, upalim ga ,i malo mi cudan zvuk motora , kad odjednom ko da se poce gasiti i pojavi se ona lampica sa autom i kljuc preko nje , a iza mene jos vise dima (sad je vise svjetlo plav , nego crn), utusi koliko smrdi. lampica sa kljucem se ugasi poslije 2 minuta i zvuk motora postade normalan, ali dok radi na leru dimi, crno-sivkast dim , i osjetno slabije prima gas.cim dadnem gas, plavi je dim i u vecim kolicinama i toliko smrdi. sjetim se da uradim onu cuvenu dijagnostiku ,stisne se kocnica i gas i upali kontakt i kako sam prebrojao po blicanju lampice, ocitao sam gresku 0335 , i nadjoh na internetu da je to senzor radilice. skidao sam i kleme sa akumulatora , i poslije sat vremena vratim , upali normalno ,prima gas ko lud , al poslije 2 min. rada na , upali se ta lampica sa kjucem i jedva prima gas.ugasi se za 2 minuta, al kao sto rekoh , ne odaziva se na gas ko prje. primjetih i kad dam kontakt ostane da svijetli ta lampica sa kljucem , a prije se gasila, samo ostanu da svijetle ona lampica ventilator i akumulator.
malo sam procesljao internet, i mnogi pisu da nemora da znaci da je do tog senzora, da moze biti i kako je zovu elektronika bosch pumpe ili sama elektronika motora. odmah me srce zabolilo kad sam to procitao jer sam cuo da su cijene paprene , i opravke i novih dijelova.
naravno u ponedeljak ga vozim na komp.dijagnostiku da se utvrdi sta je tacno , ali bih volio da cujem Vase misljenje, mozda se neko susretao s istim problemom pa da mi da neki savjet. u ovo se uopste ne razumijem i nebih da me neko pegla i uzima mi pare za svoja nagadjanja i popravlja nesto bezveza , tako da trazim vasu pomoc ili neki savjet. Unaprijed Vam se svima zahvaljujem.
 
Član
Uzece ti pare i ovako i onako sta god da je otislo,dijagnostika bi ti trebala da pokaze sta je i u ceme je kvar,a ovdje mi samo mozemo da nagadjamo sta bi moglo da bude,i u mene tako na mome autu kad radi u leru sam sebi dodaje i oduzima gas,nabija obrtaje,ali u voznji nikada ne trza niti gubi snagu,vuce normalno nebitno jeli hladan motor ili nije.....Vozio sam ga majstorima i svako govori ovo ono ovako onako,mijenjo svjecice i kompletan sistem paljenja jer ga je zajebavalo ali opet isto naravno....Na kraju svega govore dizne zacepljene treba neka ultrazvucna kada da ih procisti ali naravno ne isplati se jer je u pitanju Peugeot 205 xDD Pa tako da sam se mano toga,jedina mana je sto se svako okrene kad naidje pokraj njega kad radi u leru jer je presmijesno za vidjet,neki dan sam cak vidio kako nekolicina momaka se okupila i snimaju hehehe,pojava nekakva mada mi i ne smeta puno xDDD..Dijagnostika,strucan majstor,pare i problem rijesen,Sretno xD
 
a znam ja da je ovdje samo nagadjanje , ali reko , mozda se neko susretao sa ovakvim kvarom pa reko da me posavjetuje sta i kako. kod mene na leru , prije ovog defekta je super radio , kazaljka nije micala sa 800 obrt. jedino kad ju vozim polako , tad ponekad sa 1200 odskace do 1300 pa auto zatrza , ali samo tu oko tih 1200 obrtaja . ali se ovo bas rijetko desavalo.
Al svejedno , rijesice se ovo sa senz.radilice ili vec cim , ali kao sto ti rece Matej , vec vidim kako dajem velike pare , pu pu , daleko bilo :lol:
 
e ovako , jutros je dijagnostika odradjena u ovlastenom servisu i pokazuje da je do tog senzora radilice.cijena tog malog senzorcica:icon_mad: 170 maraka + 30 maraka za dijagnostiku i oko 50 za ruke.narucio se za zamjenu sledeci ponedeljak dok stigne dio. buni me to sto majstor rece da kad on ode ima se problema sa paljenjem , kad se auto zagrije nece da upali dok se malo ne ohldi , medjutim kod mene bio hladan ili vruc pali bez problema. jedino sto eto nekad zatrokira na par sekundi i nece da povuce, pocne se gasiti i zadimi na auspuh.
ali , necu vise da se brinem , sredice se to ,ja sam ubjedjen da je do tog senzora, pa kad promjenim , javicu kakvo je stanje.
 
Član
Meni se pojavljuje isto, ali samo kad je bas vruc motor, i kad vozim iznad 2000 i nesto bortaja. Nemam problema ama bas ni sa cim, osim sto mi se Micro remen cuje pomalo, (iako sam to vec mijenjao zajedno sa spanerima moram voziti na reklamaciju) mislim da ne bi trebalo biti do toga... veze nemam sta bi moglo biti, ako neko zna i ima iskustva, neka pise?? Hvala! :) pozdrav
 
Čisto sumnjam da senzor radilice može takav problem raditi pa bar? Mišljenja sam da si trebao naći negdje polovnu da probaš da li je do toga, ko ti garantuje da je baš senzor, ok ima i dijagnostika ali često puta mehanički kvar čini da elektronski pobudali. Isti slučaj imaju ovi s egr ventilima kojima se često začeplja iz razloga što dotraju karike pa pusta se velika uljna para u glavu motora i sami izduv pa se vremenom to sve zablokira, zato prije nego št daš novce nekad malo preupitaj da li je do tog. Imaš tipa u Vitezu, Jeger na piku je nickname, čovjek ima samo Opel, šta ti zapne zovni ga a i s cijenama je ok barem po priči...
 
Top